Vairuotojai pergudrauja greičio matuoklių sistemą: lenkų naudojama schema gali smarkiai atsirūgti

Danielius Mažeikis , 2025-07-11, 14:55 (atnaujinta 2025-07-11, 17:41)
0
Vairuotojai pergudrauja greičio matuoklių sistemą: lenkų naudojama schema gali smarkiai atsirūgti

Lenkijoje greičio viršijimą vis dažniau fiksuoja automatiniai fotoradarai, o vairuotojai ieško būdų išvengti baudų. Tačiau anksčiau veikę metodai tampa neveiksmingi, o bandymai gudrauti gali baigtis rimtomis teisinėmis pasekmėmis. 

Dar visai neseniai nemažai vairuotojų, gavę pranešimą iš kelių priežiūros tarnybų, atsakydavo, kad tiesiog neprisimena, kas tą dieną vairavo jų automobilį. Toks pareiškimas anksčiau baigdavosi simboline bauda be jokių papildomų sankcijų. 

Dėl to kai kuriems buvo naudingiau sumokėti kelis šimtus zlotų, nei rizikuoti didesne bauda ir taškais. Visgi įstatymų leidėjai šią taktiką greitai suprato kaip būdą išvengti atsakomybės, todėl buvo priimti griežtesni įstatymai. Dabar už nesugebėjimą nurodyti tikrąjį vairuotoją gresia bauda, kuri gali būti net dvigubai didesnė nei pradinė už greičio viršijimą.

Nauja schema, išgalvoti vairuotojai iš užsienio

Kadangi ankstesnis metodas jau tapo neveiksmingas, kai kurie vairuotojai pradėjo taikyti naują strategiją. Ji pagrįsta išgalvotų ar tikrų, bet niekuo dėtų asmenų iš užsienio, dažniausiai ne Europos Sąjungos šalių, duomenų pateikimu. 

Tokiu būdu tikimasi, kad sistema nesugebės identifikuoti asmens ir byla bus nutraukta. Tokį metodą pasirenka ir motociklininkai, kurių numeriai iš priekio nematomi, o šalmas paslepia veidą. Tikslas yra kuo labiau apsunkinti pažeidėjo identifikaciją.

Tačiau šis planas tampa vis rizikingesnis. Europos Sąjungoje įkurti specialūs kontaktiniai centrai, leidžiantys keistis informacija tarp šalių narių ir net kai kurių trečiųjų šalių, tokių kaip Ukraina ar Moldova. Jei paaiškėja, kad nurodytas asmuo neegzistuoja arba niekada nebuvo Lenkijoje, visa atsakomybė automatiškai tenka tam, kuris pateikė šiuos duomenis.

Kokios grėsmės kyla pateikus klaidingą informaciją

Pateikus melagingus duomenis apie save ar kitą asmenį, gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Pagal galiojančius įstatymus už melagingų parodymų ar dokumentų pateikimą gresia iki trejų metų laisvės atėmimo. 

Be to, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudas arba net laisvės apribojimą už klaidinimą valstybės institucijų. Tad bandymas gudrauti gali baigtis daug brangiau nei pradinė bauda už greitį.

Kaip teisėtai sumažinti riziką

Norint išvengti ar sumažinti galimą baudą, visada galima pasitelkti teisines priemones. Pavyzdžiui, advokatas gali patikrinti, ar fotoradaro įranga buvo tinkamai sukalibruota, ar nuotraukoje aiškiai matosi pažeidėjas, ar procedūra atitiko teisės aktų reikalavimus. Taip pat yra galimybė prašyti baudos sumažinimo arba jos išskaidymo į kelias dalis.

Vis dėlto, geriausias būdas išvengti tokių situacijų yra paprastas, tai yra laikytis kelių eismo taisyklių. Modernios navigacijos sistemos ir mobiliosios programėlės padeda iš anksto perspėti apie fotoradarų vietas, o aiškūs kelio ženklai nurodo leistiną greitį. Atsakingas vairavimas padės ne tik išvengti baudų, bet ir užtikrins jūsų pačių bei kitų eismo dalyvių saugumą.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas