Prisijunkite
Prisijunkite
Įsikraustyti į naujus namus yra džiaugsmingas, bet kartu gana įtemptas etapas. Kai raktai jau kišenėje, o durys atsirakina pirmą kartą, galvoje ima suktis viskas iš karto: baldai, užuolaidos, šviestuvai, lentynos, grindys, virtuvė, santechnika.
Ir, žinoma, buitinė technika. Visiems norisi pradėti patogiai, be laužymųsi. Bet kas tikrai būtina pirmąją savaitę, o kas gali ir luktelėti? Vieni naujakuriai renkasi viską iš karto komplektus, pilną įrangą, net jeigu viskas dar neišpakuota.
Kiti planuoja etapais, kas mėnesį po vieną reikalingą daiktą. Abu sprendimai geri, bet tik tuo atveju, jei žinai prioritetus. Ne tai, ką siūlo reklama, o tai, ko reikia tavo gyvenimo ritmui ir realiems poreikiams.
Šaldytuvas tikrai būtinas nuo pirmos dienos
Net jei gyveni vienas, net jei dažniausiai valgai ne namie, šaldytuvas vis tiek yra pirmasis būtinas prietaisas. Pienas, sviestas, kiaušiniai, daržovės, likučiai, be šaldytuvo neįmanoma net pusryčių susiplanuoti.
Be to, šaldytuvo reikia ir dėl praktiškų priežasčių, kai iškraustai daiktus ar kraustaisi etapais, dažnai atsiveži ir maisto produktų. O jei jų nėra kur padėti, tenka kasdien pirkti viską iš naujo. Tai ne tik nepatogu, bet ir brangu.
Jei planuoji pirkti šaldytuvą iš karto, verta atkreipti dėmesį ne tik į dydį ar dizainą, bet ir į energijos klasę, triukšmo lygį bei stalčių išdėstymą. Net jeigu iš pradžių atrodo, kad tiks bet koks, po mėnesio gali imti nervinti nepatogios durelės ar per mažas šaldiklis.
Kaitlentė ar viryklė, jei nori bent vienos karštos vakarienės
Net jei pats mažai gamini, vieną dieną prireiks bent pašildyti sriubą ar užsivirti makaronų. Be kaitlentės ar viryklės tikrai nė iš vietos. Dujinė, elektrinė ar indukcinė – kiekvienas pasirenka pagal savo galimybes ir infrastruktūrą.
Tačiau svarbiausia, kad kažkas veiktų. Kai kurie naujakuriai bando laikinai verstis mikrobangų krosnele, bet tai trumpalaikis sprendimas. Ji tinka tik šildymui, bet jokios realios gamybos nesuteikia. Be to, mikrobangė yra tik papildomas daiktas, kuris vis tiek nekompensuoja pagrindinio maisto ruošimo įrenginio.
Orkaitė nėra būtina pirmomis savaitėmis. Ji tampa svarbi tada, kai gamini dažniau, ypač jei mėgsti kepti. Bet iš pradžių galima išsiversti be jos, ypač jei virtuvėje nedaug vietos ar vis dar vyksta kiti įrengimo darbai.
Skalbimo mašina – kai pradeda kauptis drabužių krūvos
Pirma savaitė gali praeiti su atsivežtais švariais rūbais. Antra, dar su atsarginėmis kelnėmis. Bet trečia jau primena realybę. Ir jei neturi skalbyklės, tada arba į savitarnos skalbyklą, arba pas artimuosius. Abu variantai tinka trumpam, bet ne kasdienai.
Skalbimo mašina turi tapti vienu iš pirmųjų rimtų pirkinių. Ji ne tik taupo laiką, bet ir padeda palaikyti tvarką namuose. Jei gyveni su vaikais ar dažnai sportuoji, tuomet skalbimų ciklas būna nuolatinis, ir be šio prietaiso būtų sunku įsivaizduoti normalų gyvenimą.
Džiovyklė – jau patogumas. Ji labai naudinga, jei namuose nėra vietos džiovinti rūbus arba jei neturi balkono. Tačiau jos įsigijimą galima atidėti vėlesniam laikui, ypač jei tau svarbu paskirstyti biudžetą.
Virdulys – mažas daiktas, kuris pakeičia dieną
Jei reiktų įvardinti vieną smulkią buitinę techniką, kuri iš tikrųjų pasiteisina kasdien, tai virdulys. Nuo pirmos dienos, kai tik įsikeli, karšto vandens reikia viskam: arbatai, kavai, momentiniams patiekalams, net greitam rankšluosčio išplovimui ar ledo tirpdymui.
Šis prietaisas nėra brangus, užima mažai vietos, o naudos turi daug. Tai pavyzdys, kaip smulki technika iš tikrųjų palengvina kasdienybę, o ne tiesiog stovi kampe „jei prireiktų“.
Siurblys – apie jį dažnai pagalvojama pavėluotai
Grindys pirmą savaitę būna švarios, ypač jei dar neturi kilimų. Bet net ir be jų: po baldų montavimo, vaikščiojimo su batais, daiktų nešimo susidaro dulkių, plaukų, šiukšlių. Jei neturi dulkių siurblio, kiekvienas kampas ima erzinti.
Rankinės šluotelės tipo siurblys gali būti laikinas sprendimas, bet vis tiek geriau nei nieko. Jei ketini įsigyti pagrindinį siurblį vėliau, bent jau mažą modelį verta turėti nuo pradžių.
Kava, skrebučiai ir blenderiai yra tai, kas gali ir palaukti
Kavos aparatas dažnai atrodo kaip būtinybė, ypač jei įpratęs gerti ryte. Bet čia klausimas labiau apie įprotį nei apie realų poreikį. Jei turi mėgstamą kavinę šalia arba tinka ir tirpi kava, aparatas gali palaukti.
Skrudintuvas, plaktuvas, smulkintuvas, blenderis, visa tai gražiai atrodo lentynose, bet jei nenaudoji jų kasdien, tikėtina, kad nenaudosi ir naujame būste. Geriau iš pradžių pažiūrėti, kaip formuojasi tavo virtuvės rutina, o tik tada spręsti, ką verta turėti.
Kaip susidėlioti prioritetus?
Praktinis principas paprastas, pradėk nuo to, kas reikalinga kiekvieną dieną. Tai šaldytuvas, kaitlentė, skalbyklė, virdulys, dulkių siurblys. Viskas kita yra pagal tavo gyvenimo būdą, maisto gaminimo įpročius, erdvės galimybes ir biudžetą.
Svarbiausia nepasiduoti spaudimui pirkti viską iš karto. Ne todėl, kad nereikia, o todėl, kad kai kurie daiktai atrodo būtini tik tol, kol jų neturi. O kai jau gyveni, paaiškėja, kad neturi nei poreikio, nei laiko jais naudotis.
Buitis neturi užversti
Įsikraustymas į naują vietą ir taip sukelia daug streso. Technika turi padėti gyventi lengviau, o ne apkrauti sprendimais, dėl kurių vėliau gailėsies. Todėl jeigu nežinai, ar verta kažką pirkti – palauk savaitę. Jei tą laiką jausi, kad be to neapsieini, vadinasi, jau metas įsigyti. O jeigu nepasiilgsi, tikėtina, kad tas daiktas tau iš tiesų nėra būtinas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti