Prisijunkite
Prisijunkite
Sansevjera dažnai vadinama viena nereikliausių kambarinių gėlių. Ji puikiai tinka tiems, kurie neturi daug patirties su augalais. Tačiau net ir toks augalas ne visuomet atlaiko mūsų klaidas. Dažniausiai jos prasideda nuo pernelyg gausaus laistymo. Dėl šios priežasties šaknys ima pūti, lapai praranda spalvą ir minkštėja.
Vis dėlto net tokią sansevjerą dar galima išgelbėti – tereikia šiek tiek kantrybės ir paprasčiausio šepetuko. Kai kurios klaidos su sansevjera pasitaiko net patyrusiems augalų augintojams. Vasarą, kai atrodo, jog augalui reikia daugiau vandens, mes jį tiesiog perlaistome.
Tada pastebime, kad gražūs žali lapai ima ruduoti, susmenga, o iš žemės sklinda nemalonus kvapas. Tuomet svarbu kuo greičiau imtis veiksmų, jei norite išvengti visiško augalo žūties. Svarbiausia neskubėti ir neskubėti išmesti viso augalo. Net jei atrodo, kad šaknys supuvusios, galima atlikti paprastą procedūrą ir po keleto mėnesių džiaugtis sveikai atsigavusia sansevjera, kuri vėl džiugins naujais lapais.
Pirmas žingsnis – švariai pašalinti seną žemę ir supuvusias šaknis
Pirmiausia reikėtų ištraukti sansevjerą iš vazono, kad būtų galima įvertinti situaciją. Labai svarbu tai daryti atsargiai, kad dar labiau nepažeistumėte silpnų šaknų. Kai augalas išimtas, laikas pasitelkti šepetėlį. Būtent juo lengviausia nuvalyti seną, užkrėstą dirvožemį nuo šaknų. Kuo kruopščiau pašalinsite supelijusią, pūvančią žemę, tuo mažesnė rizika, kad problema persikels į naują vazoną.
Kitas žingsnis – pašalinti supuvusias šaknis. Jas nesunku atpažinti: jos būna minkštos, tamsios, o kartais ir nemaloniai kvepia. Liko sveikų šaknų? Puiku. Jas reikėtų perplauti vandenilio peroksidu. Tai padės dezinfekuoti, pašalinti bakterijas, kurios ir sukėlė šaknų puvimą.
Tik tada, kai šaknys bus visiškai švarios ir nudžiūvusios, galima galvoti apie naują vazoną. Svarbu, kad jo dugne būtų geras drenažas – keramzito sluoksnis, kuris neleis vandeniui užsistovėti ir leis šaknims kvėpuoti. Dirvožemis taip pat turėtų būti pralaidus orui, todėl geriausia rinktis kaktusams ir sukulentams skirtą žemę arba pasigaminti mišinį patiems – sumaišyti sodo žemę, smėlį bei perlito.
Kaip tinkamai prižiūrėti persodintą sansevjerą, kad ji vėl sužaliuotų
Išgelbėta sansevjera reikalauja kantrybės. Po tokių procedūrų augalui reikia laiko atsigauti. Vandeniu ją reikėtų leisti palepinti tik tada, kai visiškai išdžius viršutinis žemės sluoksnis. Paprastai to prireikia kas tris ar keturias savaites, tačiau reikia stebėti ir aplinkos sąlygas.
Sansevjerai būtina šviesa, tačiau ne tiesioginiai saulės spinduliai. Šviesi vieta kambaryje pagreitins regeneracijos procesą. Verta pasirūpinti, kad netoliese nebūtų šaltų skersvėjų ar staigių temperatūrų svyravimų, nes tokie dalykai stabdo augalo gijimą.
Nereikėtų tikėtis, kad po poros savaičių iš karto pamatysite naujus, žalius lapus. Sansevjerai reikia ramybės, laiko ir tinkamų sąlygų. Kai tik augalas atgaus jėgas, pradės leisti naujus lapus, kurie bus sveiki ir tvirti.
Dažniausios klaidos, kurios gali sugadinti net sveiką sansevjerą
Dauguma žmonių net nesusimąsto, kad perlaistyti sansevjerą yra kur kas lengviau nei ją išdžiovinti. Šis augalas natūraliai kaupia vandenį lapuose, todėl gali išgyventi net labai sausomis sąlygomis. Kuo mažiau vandens, tuo mažesnė rizika, kad šaknys ims pūti.
Dar viena klaida – laikyti šį augalą tamsioje patalpoje. Nors sansevjera atlaiko ir šešėlį, sveikai augti jai reikia šviesos. Be to, žema temperatūra, mažiau nei penkiolika laipsnių šilumos, taip pat stabdo šaknų atsinaujinimą ir gali pakenkti augalui.
Sansevjera – ištvermingas augalas, kurį verta gelbėti
Daugelis žmonių klysta manydami, kad supuvusios šaknys reiškia neišvengiamą mirtį. Iš tiesų sansevjera yra viena iš tų gėlių, kurią dar galima sėkmingai prikelti. Šiek tiek kantrybės, švarios priemonės ir teisinga priežiūra padės jūsų augalui vėl sužaliuoti. Jeigu laikysitės šių paprastų patarimų, jūsų sansevjera netrukus taps vėl sveika ir džiugins akį.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti