Prisijunkite
Prisijunkite
Grįžome iš atostogų. Kūną dar puošia įdegis, lagaminai palikti kampe, tačiau vietoj malonių prisiminimų galvoje jau sukasi darbų sąrašas. Kūnas, užuot buvęs atsipalaidavęs, vėl įsitempęs. Ar normalu jaustis pavargus vos sugrįžus iš poilsio? Taip.
Tai ne tinginystė ir ne perdegimas, o laikina būsena, vadinama poatostoginiu nuovargiu. Tai perėjimo tarpsnis tarp atsipalaidavimo ir kasdienybės. Kaip sau padėti? Dar vakar basomis vaikščiojome pajūriu, šiandien spaudžiame „atsakyti visiems“ elektroniniame laiške ir geriame atvėsusią kavą.
Atostogų ramybė truko neilgai, o grįžus jaučiamės taip, lyg jų nė nebūtų buvę. Taip pasireiškia poatostoginis liūdesys, tarsi netektis malonaus laiko, po kurio sunku sugrįžti į įprastą ritmą. Tai visai natūrali organizmo reakcija.
Tai nėra nenoras dirbti
Poatostoginis nuovargis neturi nieko bendra su neapykanta darbui. Net jeigu mėgstame savo veiklą, kūnas ir protas reaguoja į staigius pokyčius. Vieną akimirką ilsėjomės, kitą jau reikalaujama pilno pajėgumo. Šis skirtumas gali sukelti nuovargį, susierzinimą ar net fizinius simptomus. Dažniausi požymiai yra energijos trūkumas, sunku susikaupti, nemiga, pilvo skausmai, apetito stoka. Laimei, šie pojūčiai dažniausiai praeina per kelias dienas ar porą savaičių.
Kaip pasiruošti sugrįžimui
Vienas geriausių sprendimų yra tarp atostogų ir darbo pradžios pasilikti vieną ar dvi laisvas dienas. Jos skirtos ne tik skalbimui ar daiktų išpakavimui, bet ir tam, kad spėtume grįžti į ramų ritmą.
Sugrįžimas sekmadienio vakarą ir darbo pradžia pirmadienio rytą dažnai primena šoką organizmui. Taip pat svarbu prieš išvykstant išspręsti kuo daugiau darbo klausimų, kad grįžus netektų susidurti su sukauptomis problemomis.
Palaipsniui grįžkite į skaitmeninę erdvę
Atostogos, tai puikus metas pailsėti ir nuo ekranų. Grįžus į kasdienybę nereikia iš karto pasinerti į informacijos srautą. Darbo reikalus sunku ignoruoti, tačiau galima apriboti laisvalaikio naršymą, socialinius tinklus, serialus ar nuolatinį bendravimą per žinutes. Geriau skirti laiką ramiems užsiėmimams, pavyzdžiui, skaitymui, pasivaikščiojimams, jogai. Perkelkime į kasdienybę bent dalį atostogų ritualų, jie padės sušvelninti perėjimą.
Atostogų dvasia gali likti su mumis
Grįžimas iš atostogų dažnai primena skaudų išsiskyrimą. Viskas, kas buvo gera, lieka praeityje. Bet ar tikrai taip turi būti? O jeigu dalį atostogų įpročių perkeltume į kasdienybę? Pavyzdžiui, rytą pradėtume šiek tiek anksčiau, pasimankštintume, ramiai papusryčiautume. Po darbo vietoj televizoriaus pasirinktume pasivažinėjimą dviračiu ar pasimatymą su draugu.
Kasdienybė neturi būti priešingybė atostogoms. Maži malonumai, tokie kaip skanus maistas, mėgstama veikla, laikas sau gali būti su mumis ne tik per atostogas. Svarbiausia, tai leisti sau gyventi ne tik „tarp darbų“, bet ir su šypsena.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti