Prisijunkite
Prisijunkite
Liepa daugeliui siejasi su vasaros viduriu ir poilsiu gamtoje. Tačiau tai taip pat laikas, kai galima pasirūpinti, kad rudens pabaigoje sodas ar balkonas būtų kupinas spalvų ir aromatų. Net jei kai kas mano, jog liepą jau vėlu sėti gėles, iš tiesų tam dar yra puikios galimybės. Šiuo metu galima pasirinkti ne vieną augalą, kuris sužydės jau šį sezoną.
Tie, kas svajoja apie spalvingas gėlynų lysves ar norėtų pagyvinti savo balkoną, neturėtų delsti. Būtent liepos mėnesį išsėti tam tikri augalai iki rudens pradžios suspės pasipuošti žiedais ir nudžiugins ilgai lauktu rezultatu. Svarbiausia – pasirinkti tinkamas rūšis, kurios greitai sudygsta ir spėja išsiskleisti iki pirmųjų šalnų.
Tai puikus metas pasirūpinti, kad kieme netrūktų kvapų ir spalvų, o lauko erdvės išliktų jaukios iki pat paskutinių saulėtų dienų. Kiekvienas, net neturintis daug patirties su sodininkyste, gali lengvai susitvarkyti su šiais augalais.
Kokias gėles verta sėti liepą, kad spalvos džiugintų dar šiais metais
Nors vasara jau įpusėjo, yra nemažai vienmečių gėlių rūšių, kurios sužydės vos per porą mėnesių nuo pasėjimo. Tai reiškia, kad sodinant dabar, liepos viduryje ar net pabaigoje, iki rudens galima sulaukti ryškių, spalvingų žiedų. Šiuo metu verta pagalvoti apie medetkas, kurios greitai sudygsta, auga be didesnių pastangų ir ilgai žydi. Jų ryškūs oranžiniai ir geltoni žiedai taps tikru akcentu bet kuriame kieme.
Nepamirškite ir nemezijos. Šis subtilus augalas stebina savo mažyčiais žiedeliais, kurie džiugins ilgą laiką. Nemezija ypač mėgsta saulėtą vietą, o užteko vos kelių savaičių ir ji jau pradeda skleisti žiedus. Verta pagalvoti ir apie portulaką. Tai išties kantri gėlė, kuri lengvai išgyvena karščius ir sausras, todėl puikiai tiks net tiems, kurie retai prisimena apie laistymą. Jos žiedai kuria tankų, spalvingą kilimą.
Liepos mėnesį dar galima drąsiai sėti kvapiąsias žirnes, kurios ne tik puoš aplinką, bet ir skleis malonų aromatą. Taip pat puikiai tiks rezeda ar šilagėlė, kurios žiedai išsiskiria savo forma bei spalva. Norintieji sode spalvų ir kvapų gali rinktis šias veisles be baimės – jos suspės nudžiuginti net iki pirmųjų šalnų.
Balkonas ar terasa taip pat gali būti puošnus net ir vasaros pabaigoje
Gėlės nebūtinai turi augti tik sode. Liepą galima pasirūpinti ir tuo, kad balkonai ar terasos būtų kupini spalvų ir kvapų. Čia vėl verta prisiminti kvapiuosius pelėžirnius ar nemezijas. Šios rūšys puikiai jaučiasi vazonuose ir sparčiai pradeda žydėti.
Ieškantiems minimalistinių, tačiau įspūdingų sprendimų, siūloma rinktis dekoratyvines žoles. Jos paprastos, bet kuria elegantišką įvaizdį, nereikalauja daug priežiūros ir tinka net mažoms erdvėms. Dar vienas įdomus pasirinkimas – budlėja. Tai įspūdingas augalas, kurio purpuriniai žiedai traukia bites, drugelius ir net paukščius.
Nors budlėja gali užaugti net iki kelių metrų aukščio, nedidelėje terasoje ar balkone ji atrodo išties įspūdingai. Pasodinus liepą, ji dar spės pradžiuginti savo žiedais šiais metais. Šie augalai ne tik puoš aplinką, bet ir suteiks gyvybės bet kuriai erdvei. Lengva priežiūra ir greitas rezultatas skatina rinktis būtent juos.
Dvimečiai augalai – investicija į gražesnę kitų metų vasarą
Liepos mėnuo taip pat tinkamas pradėti galvoti apie kitų metų sodą. Tai laikas, kai sėjami dvimečiai augalai. Nors šiemet jų žiedų dar teks palaukti, kitą pavasarį jie atsidėkos spalvingomis lysvėmis. Geriausi pasirinkimai – našlaitės, saulutės, plukės ar net gvazdikai.
Sėklas rekomenduojama sėti į dėžutes ar specialius vazonėlius. Kai sudygę daigai išleidžia pirmuosius 3-4 lapelius, juos verta perkelti į didesnį indą ar tiesiog į lauko lysvę. Taip galima užsitikrinti, kad kitų metų pavasarį kiemas atgis nuo žiedų.
Nepriklausomai nuo to, ar sodinate sode, ar balkone, vasaros vidurys vis dar puikus metas užsiimti gėlėmis. Nedidelės pastangos šiuo metu garantuos malonų atlygį jau šį sezoną ar kitą pavasarį.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti