Pirkimas Kinijoje – ką reikėtų žinoti apie muitus, išmuitinimą ir sandėlius Europoje?

Lukas Snarskis , 2019-07-16, 01:00 (atnaujinta 2025-03-02, 19:09)
6
Pirkimas Kinijoje – ką reikėtų žinoti apie muitus, išmuitinimą ir sandėlius Europoje?

Pirkimas iš Kinijos – vienas populiariausių lietuvių apsipirkinėjimo būdų, ypatingai kai kalbame apie įvairius mobiliuosius įrenginius, jų priedus ir pan. Tačiau dažnai sulaukiame Jūsų klausimų ar teks mokėti kažkokius papildomus mokesčius, kokie jie ir pan.

Telefonai.eu atrinko pačią svarbiausią informaciją, kurią Jums privalu žinoti prieš perkant prekes iš Kinijoje esančių parduotuvių ir visą ją rasite kiek žemiau, šiame tekste. Jeigu vis dėlto nepavyko rasti atsakymo – parašykite komentarą ir mes pasistengsime atsakyti.

Kada teks mokėti PVM mokestį?

Perkant bet kokias prekes iš Kinijos, kurių bendra vertė yra didesnė nei 22 eurai – Jums teks papildomai susimokėti 21 proc. PVM mokestį. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, jog į šią sumą neįeina transporto išlaidos. Visos įdomės prasideda tuomet, kai yra apskaičiuojamas pats PVM, kurį Jums teks susimokėti – į šį skaičiavimą jau įtraukiamos ir Jūsų išlaidos už siuntimą.

Kada teks mokėti muito mokestį?

Muito mokestis yra taikomas priklausomai nuo Jūsų įsigytos prekės rūšies ir vertės. Jei bendra Jūsų pirkinio vertė didesnė nei 150 eurų – tuomet Jums teks susimokėti muito mokestį, o jo dydis priklauso nuo prekės rūšies:

Prekė Muito dydis
Avalynė su batviršiais iš tekstilės medžiagų 16,9-17 proc.
Vaizdo kameros su „video in“ jungtimi 14 proc.
LCD televizoriai ir monitoriai 14 proc.
Maisto papildai 12,8 proc.
Drabužiai iš tekstilės medžiagų 12 proc.
Odinė avalynė 7-8 proc.
Fotoaparatų objektyvai ir filtrai 6,7 proc.
Vaizdo kameros be „video in“ jungties 4,9 proc.
GPS imtuvai 3,7 proc.
Mobilūs telefonai 0 proc.
Kompiuterių dalys 0 proc.
Dronai 0 proc.

Kiek kainuoja išmuitinimo paslauga?

Tikriausiai esate girdėję apie žmonių bandymus patiems išmuitinti savo siuntas, kurie trunka beprotiškai ilgą laikotarpį. Vis dėlto paprasčiausias ir turbūt pigiausias variantas – pasinaudoti siuntos tarnybų siūlomomis paslaugomis. Pigiausią variantą šiai dienai gali pasiūlyti „Lietuvos paštas“, kurie už išmuitinimo paslaugą prašo 8,69 euro + PVM mokestis.

Žinoma, siuntos įprastiniu paštu keliauja trumpiau, tačiau tuomet kai reikia išmuitinimo paslaugos – tai gerokai pigiau. Pavyzdžiui, naudojantis siuntų tarnyba DHL, kuri yra pati populiariausia tarp daugumos Kinijos pardavėjų, už išmuitinimą Jums teks susimokėti 20 eurų + PVM.

Ar verta prašyti siuntėjo, jog ant siuntos nurodytų, kad tai dovana?

Ne. Tai yra bene pats populiariausias būdas, kuris naudojamas tam, jog išvengti mokesčių mokėjimo. Deja, tačiau jis toks dažnas, kad sunku būtų apie tai nieko nežinoti ar patikėti, jog tai išties dovana, net pačiam naiviausiam. Šiai dienai tai neturi jokios įtakos, nes Jūsų siunta vis tiek gali būti patikrinta ir Jūs privalėsite pateikti pirkimą įrodančius dokumentus muitinės pareigūnams.

Ar yra galimybė išvengti PVM ar muito mokesčių?

Iš dalies. Reikia suprasti, jog kasdien į pašto skyrius atkeliauja tūkstančiai siuntų, todėl natūralu, kad visų jų niekas negali patikrinti. Vis dėlto jeigu ketinate įsigyti brangesnės vertės daiktą – mes rekomenduotumėme paieškoti pardavėjo, kuris turi sandėlius Europoje. Dėl artėjančių pasikeitimų, kurie susiję su prekių importavimu iš Kinijos, šios šalies pardavėjai turi vis daugiau sandėlių įvairiose Europos vietose.

Pavyzdžiui, internetinė parduotuvėje „Geekbuying“ turi sandėlius Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ar Ispanijoje. Internetinė parduotuvė „Cafago“ gali pasiūlyti įsigyti prekes iš Anglijoje, Ispanijoje ar Vokietijoje esančių sandėlių. Panašius variantus gali pasiūlyti dauguma pardavėjų, o nuo pasirinktos šalies priklauso ir prekės kaina, siuntimo terminas ir pan.

Parankiausi sandėliai mums – Lenkijoje. Jeigu pardavėjas gali pasiūlyti siuntimą iš mūsų kaimynės – tokiu atveju mes prekę gautume itin greitai, tačiau, žinoma, tokios kainos yra kiek brangesnės nei perkant iš Kinijos. Tačiau šiuo atveju labai svarbu suprasti, jog siunčiantis iš bet kurios ES šalies Jums nereikės mokėti jokių papildomų mokesčių.

Ar patiko šis įrašas?
 

6 komentarų

DM

O tai koks būtų 1:6 scale action figure muito mokestis jei kainuoja 220€?

Mantas

Sveiki. Gal kas patartų ar susidūrėte. Ruošiuosi pirkti Valties variklį iš Kinijos.

Jo kaina yra 900$

Kiek ta kaina gali išaugti kol pasieks mano rankas?

Vaclovas

Prie santrumpos PVM žodis "mokestis" nereikalingas, kaip ir prie LR "respublika" ar prie ES "sąjunga" ir pan.

Edgaras

Siunčiausi telefona iš kinijos per DHL siuntimas 20eu ir viskas jokių mokesčių daugiau

Saulius

Kodėl nieko nėra parašyta apie siuntimą priority line būdu, tokiu atveju niekad negausi mokesčių.

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas