Meilės skandalas ir „Coldplay“: ar galima paduoti į teismą dėl to, kad buvai pagautas ant didžiulio ekrano?

Lina Snarskienė , 2025-07-23, 07:55
0
Meilės skandalas ir „Coldplay“: ar galima paduoti į teismą dėl to, kad buvai pagautas ant didžiulio ekrano?

Kai kurie žmonės tiesiog gimsta patekti į bėdą. Neseniai socialiniuose tinkluose sprogusio skandalo centre atsidūręs (dabar jau buvęs) technologijų įmonės „Astronomer“ vadovas taip ir nesugebėjo išvengti akimirkos, kurią matė visas pasaulis. Viskas prasidėjo nekaltai – koncertas, muzika, meilės nuojauta ore ir, žinoma, milžiniškas kubas.

Kaip paaiškėjo, buvęs generalinis direktorius, kurio vardas dabar jau mažai kam bepriminantis sėkmingą verslą, buvo užfiksuotas „Coldplay“ koncerte, švelniai apglėbęs kolegę. Ir viskas būtų pasibaigę su privačiu „ups“ darbo pokalbyje, jei ne faktas, jog ši intymi akimirka pasiekė milžinišką ekraną ir, žinoma, iškart socialinius tinklus. Tikras PR košmaras.

Po šios epopėjos „Astronomer“ korporatyvinis balsas viešai informavo pasaulį apie savo vertybes, standartus ir kitus oficialius dalykus, kurie visada skamba rimtai ir be emocijų. Ir štai, vadovo kėdė tapo tuščia, tačiau kur drama – ten ir klausimai: ar dabar galima paduoti į teismą „Coldplay“?

Ne, Andy Byronas negali paduoti į teismą „Coldplay“

Teisininkai jau išreiškė savo poziciją. Amerikos darbo teisės ekspertas Ronas Zambrano viešai pareiškė: „Byrono pretenzijos būtų numuštos jau ties starto linija. Jokio pagrindo teistis nėra.“ Kitaip tariant, „Coldplay“ gali miegoti ramiai.

R. Zambrano priminė vieną elementarią taisyklę: kai einate į viešą renginį, niekas neprivalo saugoti jūsų privatumo taip, kaip jūs to tikitės per žiemos šventes prie žvakių su močiute. Jūsų viešai demonstruojamas romanas tampa visų matomas. O jeigu didelis ekranas pagauna akimirką, tai nėra nei šmeižtas, nei privatumo pažeidimas – tai tiesiog blogas laikas apkabinti kolegę.

Kitas teisininkas, Tre Lovell, dar paprasčiau pasakė: „Viešumoje jokia privatumo teisė jums nebegalioja.“ Taigi, jei kažkas nufilmavo, kaip jūs įžūliai glamonėjate kolegę koncerto metu, kaltinti galite tik save.

Niekas nenaudojo įvaizdžio reklamai – tiesiog žmonės pramogavo internete

Teisininkai pabrėžė, jog „Coldplay“ nieko nepardavinėjo su šiuo vaizdu, nepraturtėjo finansiškai, nei pateikė neteisingai. Tiesiog milžiniškas ekrano kubas atliko savo darbą. Beje, ir publika – taip pat. Nufilmavo, pakėlė į „TikTok“, o internetas padarė savo: virusinė drama, memai ir, žinoma, komentatoriai, kurie šiuo metu žino daugiau apie šio vadovo asmeninį gyvenimą nei apie savo artimiausius draugus.

Taigi teismuose šis reikalas nesibaigs. A. Byronui teliks pasilikti su savo pamokomis ir galbūt kitą kartą pasirinkti mažiau akį traukiančią vietą glėbiasčiavimui arba bent jau ne koncerto viduryje.

Moralas paprastas

Šis incidentas puikiai parodo, kaip greitai privatūs dalykai tampa vieši, o humoras šioje istorijoje – neišvengiamas. Kas gi galėjo pagalvoti, kad būtent „Coldplay“  koncerte kažkas praras darbą, o ne balsą nuo dainavimo?

Bet svarbiausia išvada: „Coldplay“ neatsako už jūsų meilės nuotykius ir teisininkai tikrai nešvaistys laiko šiam reikalui. Ir taip, publikai dabar rūpi ne jūsų pareigos, o tas legendinis apsikabinimas, kuris įėjo į istoriją kaip puikus socialinių tinklų turinys.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas