Maskvos spaudimas pasiekė pavojingą ribą: situacija artėja prie katastrofinės ribos, keičiasi karo eiga

Danielius Mažeikis , 2025-07-23, 19:55
0
Maskvos spaudimas pasiekė pavojingą ribą: situacija artėja prie katastrofinės ribos, keičiasi karo eiga

Naujausioje analizėje karo studijų institutas paskelbė neraminančią prognozę apie Rusijos karinius planus. Jau lapkričio mėnesį Rusija galėtų surengti didelio masto ataką prieš Ukrainą, pasitelkdama net du tūkstančius bepiločių skraidyklių per vieną naktį. 

Toks scenarijus tapo realus dėl pastaraisiais mėnesiais ženkliai padidintos dronų „Shahed“ gamybos.Per tris mėnesius, kai Rusija sustiprino šių dronų gamybą, pastebėtas didelis oro atakų skaičiaus šuolis. Naktiniai smūgiai Ukrainos miestams tapo dažnesni ir intensyvesni. 

Ekspertai teigia, kad toks mastas, tai ne atsitiktinumas, o kryptinga taktika, siekiant išsekinti Ukrainos priešlėktuvinę gynybą.Vokietijos generolas Christianas Freudingas pabrėžė, kad dabartiniai priešlėktuvinės gynybos sprendimai, įskaitant brangius „Patriot“ kompleksus, nebeatitinka realių grėsmių masto. 

Anot jo, reikia ieškoti naujų, efektyvesnių apsaugos būdų, nes Rusijos dronų taktika keičia karo eigą. Pasak ekspertų, didelio masto bepiločių naudojimas ne tik atveria naujas taktines galimybes Maskvai, bet ir verčia Ukrainą bei jos sąjungininkus permąstyti visą gynybos strategiją. Vien naktinės atakos, kurių metu paleidžiami šimtai bepiločių, jau kelia rimtų iššūkių, tai ne tik karinių, bet ir logistinių.

Gamyba pasiekia rekordinį lygį

Ukrainos karinė žvalgyba dar birželio pradžioje įspėjo, kad Rusija per dieną pagamina apie 170 „Shahed“ dronų, o iki 2025 metų pabaigos šis skaičius gali pasiekti 190 vienetų per parą. Tokie tempai leidžia Maskvai išlaikyti nuolatinį spaudimą ir vykdyti intensyvias atakas.

Tarp sausio ir gegužės Rusija retai paleisdavo daugiau nei 200 bepiločių vienos nakties metu. Tačiau gegužės pabaigoje šis skaičius pasiekė 250, o liepos pradžioje viršijo net 700. Tai reiškia, kad vidutinis dronų panaudojimas naktiniuose smūgiuose birželį ir liepą augo net 31 procentu per mėnesį.

Didžiausia ataka nuo karo pradžios

Liepos devintąją įvyko iki šiol didžiausias išpuolis nuo plataus masto karo pradžios 2022 metų vasarį. Per jį Rusijos kariuomenė panaudojo net 741 raketą ir droną. Šis išpuolis rodo ne tik padidėjusią Maskvos techninę galią, bet ir jos pasirengimą taikyti masinį puolimo modelį, siekiant destabilizuoti Ukrainos gynybą.

Ekspertai įspėja, kad jei Vakarų sąjungininkai nesiims skubių veiksmų stiprinant Ukrainos priešlėktuvinę gynybą, šis ruduo gali tapti itin pavojingu laikotarpiu. Oro gynybos sistemų efektyvumas taps lemiamu veiksniu, nulemsiančiu Ukrainos galimybes atsilaikyti prieš vis intensyvėjančią dronų atakų bangą.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas