„Google“ savo dirbtinio intelekto botui „Gemini“ teikia kokybiškesnius duomenis nei konkurentams

Topcom.lt , 2025-05-09, 14:55
0
„Google“ savo dirbtinio intelekto botui „Gemini“ teikia kokybiškesnius duomenis nei konkurentams

„Google“ paieškos skyriaus vadovė Liz Reid antradienį davė parodymus teisme, nagrinėjant ieškinį, kuriame „Google“ kaltinama interneto paieškos rinkos monopolizavimu. Jos teigimu, „Google“ tikrai naudoja savo dominuojančią padėtį, kad sustiprintų savo paslaugas.

Teismas, kuriam vadovauja teisėjas Amit Mehta, nagrinėjantis JAV teisingumo ministerijos ieškinį prieš „Google“ (Alphabet padalinį), anksčiau pripažino šią įmonę monopolistu interneto paieškos srityje. Dabar, vykstant trijų savaičių posėdžiams, svarstomos galimos priemonės, siekiant apriboti „Google“ įtaką ir padidinti konkurenciją rinkoje.

Reid pasakojo teisme, kaip „Google“ skyrius apdoroja užklausas dėl savo duomenų naudojimo dirbtinio intelekto modeliuose. Nuo 2024 metų gegužės „Google“ pasiūlys paslaugą „grounding“ savo „Vertex AI“ platformoje, skirta „Google Cloud“ kūrėjams. Ši paslauga leidžia dirbtinio intelekto modeliams patikrinti „Google“ paieškos rezultatus generuojant atsakymus, kad padidintų jų tikslumą. Šia paslauga jau naudojasi daugiau nei dešimt įmonių.

Atsakydama į JAV Teisingumo ministerijos teisininkų klausimus, Reid pripažino, kad yra skirtumas tarp to, ką gauna įmonės, naudodamos mokamą „grounding“ paslaugą, ir to, kas prieinama „Gemini“ kaip „Google“ ekosistemos daliai.

„Paieškos rezultatai, kuriuos ji teikia, yra vienodi“, – pažymėjo Reid, kalbėdama apie „Vertex AI“. Tačiau ji pridūrė, kad „Google“ „teikia papildomus rezultatus“ „Gemini“, pvz., paieškos funkcijas, tokias kaip „Knowledge Graph“, kuri rodo ryšius tarp subjektų, arba „OneBox“, pateikiančią greitus atsakymus į tam tikrus užklausas, pavyzdžiui, sporto rungtynių rezultatus ar skrydžių informaciją.

JAV Teisingumo ministerija reikalauja, kad „Google“ pradėtų dalintis su kitomis įmonėmis didesne dalimi savo renkamų duomenų, kuriuos naudoja paieškos rezultatams generuoti. Ministerijos nuomone, tai padėtų kitoms įmonėms, dirbančioms su dirbtiniu intelektu, kurti savo paieškos indeksus ir pagrįstus atsakymus.

Anksčiau per teismo procesą „OpenAI“ pranešė, kad 2022 metų rugpjūtį kreipėsi į „Google“ dėl prieigos prie paieškos indekso, tačiau gavo atsisakymą.

Reid teisme sakė, kad Teisingumo ministerijos pasiūlymas dėl duomenų keitimosi, kurį ji pavadino „plačiu ir invaziniu“, suteiktų konkurentams „milžinišką duomenų lobį“, kuris gali tapti tikslu kibernetinių nusikaltėlių. Jos manymu, jei ministerijos iniciatyva bus priimta, „Google“ reikės įdarbinti apie 2000 inžinierių, kad ją įgyvendintų.

Reid taip pat kritikavo Teisingumo ministerijos pasiūlymą suteikti svetainėms daugiau galimybių atsisakyti „Google“ dirbtinio intelekto produktų. Jos teigimu, „Google“ jau siūlo svetainėms tam tikras atsisakymo galimybes, tačiau ministerijos pasiūlymas būtų „sudėtingas“, nes įmonė ne visada naudoja skirtingus modelius kiekvienai funkcijai.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas