Prisijunkite
Prisijunkite
Didžiausias pasaulyje elektromobilių baterijų gamintojas CATL, užimantis apie 38 proc. rinkos, tęsia naujovių diegimą. Pristačiusi pirmąją komercializuotą natrio jonų bateriją elektromobiliams, galinčią vienu įkrovimu įveikti daugiau nei 480 kilometrų, bendrovė žengia dar vieną žingsnį.
Kompanijos atstovai oficialiai pristatė pirmąją masinės gamybos 9 MWh talpos energijos kaupimo sistemą „Tener Stack“. Naujasis sprendimas išnaudoja naujausius CATL pasiekimus baterijų chemijos ir pakuotės srityje.
Tai leidžia talpinti žymiai daugiau energijos standartiniame 20 pėdų konteineryje. Kad būtų aiškiau, toks konteineris, pilnai įkrautas, gali aprūpinti vieną vidutinio dydžio namų ūkį net šešerius metus. Palyginimui, tokios talpos pakaktų ir iki 150 elektromobilių įkrovimui.
„Tener Stack“ sistema buvo pristatyta „Electrical Energy Storage 2025“ parodoje Miunchene, todėl CATL ypatingą dėmesį skyrė Europos rinkai. Prieš metus CATL pristatė 6,25 MWh talpos „Tener“ kaupiklį, o naujasis „Tener Stack“ ne tik 50 proc. tankesnis, bet ir 45 proc. efektyviau išnaudoja turimą tūrį.
Sistema pagrįsta ličio geležies fosfato tipo elementais, kurie dėl savo stabilumo dažnai naudojami ir mobiliose energijos stotyse. Tačiau „Tener Stack“ pasižymi patobulintu sandėliavimo efektyvumu, mažesne šilumos spinduliuote ir optimizuotu transportavimo būdu.
Svarbiausia logistikos naujovė – 9 MWh sistema padalinta į dvi dalis, kurių kiekviena sveria mažiau nei 36 tonas, o tai leidžia jas transportuoti be papildomų leidimų ir užtikrina lankstesnį gabenimą į atokesnius regionus.
Abi dalys, atvykusios į paskirties vietą, sujungiamos į standartinį 20 pėdų konteinerį, todėl sprendimas vadinamas „2-in-1“, o pavadinimas „Tener Stack“ tiksliai atspindi jo struktūrą.
Be to, CATL optimizavo pakrovimo procesą, naudodama standartinius konteinerių keltuvus ir pamušalus. Tai sumažino transportavimo sąnaudas net 35 proc., o pati sistema tapo tinkama naudoti net vietovėse, kur ribojamas tilto svoris ar tunelio aukštis.
CATL akcentuoja ir aukštą saugumo lygį. Dėl pažangių terminio valdymo sprendimų ir naujos kartos dujų jutiklių, sistema sugeba greitai reaguoti į galimus baterijų perkaitimo atvejus.
Nauja izoliacinė medžiaga padidina atsparumą ugniai, o pati konstrukcija atitinka IEEE693 standartą – tai reiškia, kad ji gali atlaikyti net 9 balų žemės drebėjimą arba 5 kategorijos uraganą.
Siekiant sumažinti šiluminę spinduliuotę ir užimamos žemės plotą, terminio valdymo įranga sumontuota konteinerio viršuje. Be to, triukšmo lygis sumažintas iki 65 decibelų, todėl „Tener Stack“ sistema tinka net miestų teritorijoms.
CATL tikisi, kad „Tener Stack“ leis komunalinių paslaugų tiekėjams kurti efektyvesnius, kompaktiškesnius energijos kaupimo parkus. Standartinis 800 MWh kaupimo projektas dabar reikalautų mažiau konteinerių, mažiau inverterių ir iki 40 proc. mažiau žemės ploto.
Tai ne tik inovatyvus inžinerinis sprendimas, bet ir ženklas, kad energijos kaupimo industrija pasiekia naują brandos lygmenį. CATL, kaip pasaulinis lyderis šioje srityje, aiškiai parodo – pažanga nereiškia vien tik didesnių skaičių, bet ir išmanesnį dizainą, patogesnį valdymą bei atsakingesnį požiūrį į planetos išteklius.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti