Prisijunkite
Prisijunkite
Vos tik rankose sutrupa išmaniojo telefono ekranas – jausmas tikrai nėra pats maloniausias. Net jei tai tik paviršinis įskilimas, dažnas žmogus iškart pajunta nerimą: ar tai jau viskas, ar dar įmanoma kažką išgelbėti? Stiklo šukės krenta ne tik į delną, bet ir į kasdienę rutiną – juk šiais laikais telefonas yra tarsi asmeninis asistentas, bankas, fotoaparatas, net darbo įrankis.
Pirmoji mintis, ar viskas veikia? Ar dar reaguoja lietimas, ar rodomas vaizdas? Bet dar svarbiau, ar liko saugūs kontaktai, nuotraukos, slaptažodžiai? Nesvarbu, kiek naujas ar brangus telefonas – ekranas yra silpnoji vieta, ir net vienas neatsargus kritimas gali virsti nemenku finansiniu galvos skausmu.
Būtent todėl svarbu žinoti ne tik ką daryti tą pačią akimirką po gedimo, bet ir kaip protingai pasirinkti remonto sprendimą. Ar tikrai reikia keisti visą ekraną? Ar tik stikliuką? Kiek tai kainuos, ir ar neverta apskritai galvoti apie naują įrenginį?
Šiame tekste – viskas, ką svarbu žinoti apie ekranų keitimą, dažniausias klaidas ir būdus, kaip išvengti pakartotinių nuostolių.
Skirtingi pažeidimų lygiai
Skilęs stiklas yra dažniausia problema su kuria susiduria išmaniųjų telefonų naudotojai. Tokiu atveju keičiama tik ekrano apsauginė dalis, žinoma, jei tai yra įmanoma, o pagrindinė ekrano dalis lieka nepaliesta. Tai pigiausias variantas, tačiau ne visiems modeliams taikytinas.
Smarkiai sudužęs ekranas – kai pažeidžiama ir vidinė ekrano struktūra. Tokiu atveju keičiamas visas ekranas, tiek stiklas, tiek vaizdo modulis. Tai dažniausias atvejis naujesniems išmaniesiems, kurių ekranai integruoti į vieną konstrukciją.
Kiek kainuoja ekrano keitimas Lietuvoje?
Kainos labai priklauso nuo įrenginio modelio ir ar naudojama originali ar analoginė detalė. Kainos svyruoja maždaug taip:
Patariama visada prašyti serviso pateikti kainą prieš atliekant darbus. Taip pat, išsiaiškinti, ar keičiamas tik stiklas, ar visas modulis. Žinoma, reikėtų įsitikinti, kad gausite originalias dalis, nes galbūt mažesnė kaina siūloma dėl neoriginalių kopijų naudojimo.
Originalios ar neoriginalios dalys?
Originalios detalės, kaip taisyklė, yra brangesnės, bet patikimesnės. Jas renkasi tie, kurie nori išlaikyti įrenginio vertę ir našumą. Neoriginalios detalės, žinoma, yra, pigesnės, tačiau jų kokybė gali skirtis - spalvos gali būti blankesnės, mažesnis jautrumas, o ir stiklo patvarumas visai kitoks.
Patikimi servisai paprastai pasiūlo abi opcijas ir suteikia garantiją, kuri svyruoja nuo 3 iki 12 mėnesių. Tai svarbu, nes blogai atliktas darbas gali sukelti papildomų problemų - nuo mirgančio vaizdo iki netinkamai veikiančio lietimui jautraus paviršiaus.
Kaip išvengti pakartotinės žalos?
Jeigu išmaniojo telefono ekranas suskilo vienąsyk – yra tikimybė, kad taip nutiks ir dar kartą. Žinoma, visi mes stengiamės prižiūrėti savo daiktus, tačiau įvairios situacijos gali sugadinti net ir didžiausias pastangas.
Norint apsaugoti savo prietaiso ekraną – rekomenduojame pasinaudoti prevencinėmis priemonėmis, kurios gali sumažinti galimas remonto išlaidas:
Ar visada verta taisyti?
Sudužus ekranui – svarbu įsivertinti, ar apsimoka taisyti jo ekraną, o galbūt už tą pačią kainą galima nusipirkti naują prietaisą. Tai priklauso nuo telefono amžiaus ir bendros būklės. Jei įrenginiui daugiau nei 3 metai ir jis jau stringa, turi silpną bateriją – galbūt verta pagalvoti apie naują telefoną.
Tačiau jei telefonas dar galingas, o sudužęs ekranas yra vienintelė problema, remontas dažnai apsimoka. Be to, telefonų remontas palaiko žiedinę ekonomiką ir mažina elektronikos atliekų kiekį, tad tai ir sąmoningas vartojimo sprendimas.
Sunku būtų nesutikti, kad sudužęs ekranas – nemaloni, bet dažnai pataisoma problema. Kainos Lietuvoje svyruoja nuo 50 iki 600 eurų, priklausomai nuo modelio ir pažeidimo lygio, o tinkamai pasirinkus servisą ir apsisprendus dėl detalių tipo, įrenginys gali vėl tarnauti kaip naujas.
Žinoma, svarbiausias dalykas yra nedelsti ekranui suskilus ir rūpintis juo, kad ateityje pavyktų išvengti brangių remontų.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti