Prisijunkite
Prisijunkite
„Google“ kuria pačius įvairiausius produktus, paslaugas bei programinę įrangą. Bendrovės sukurtas paieškos mechanizmas yra naudojamas daugelio mūsų, o „Android“ operacinė sistema yra viena populiariausių pasaulyje.
„Statcounter“ praneša, kad „Android 15“ operacinė sistema balandžio mėnesį pasiekė 10,06 proc. rinkos dalį ir tai yra pirmas kartas, kai naujausia „Google“ mobilioji platforma peržengė dviženklį riboženklį nuo jos išleidimo 2024 metų rugsėjį.
Nors tai yra stabili „Android“ operacinės sistemos versija, ji vartotojus pasiekia labai lėtai. Kaip bebūtų, tokia situacija šioje ekosistemoje nėra naujiena. Pavyzdžiui, „Android 14“ savo piką pasiekė šių metų sausį, kai užėmė net 37,08 proc. rinkos.
Tačiau nuo to laiko jos dalis mažėja – balandžio duomenimis, ši versija nusileido iki 33,44 proc. Tuo pačiu metu mažėjo ir „Android 13“ dalis – nuo 17,38 proc. iki 16,94 proc. Tiems, kurie įpratę prie „iOS“ modelio, tokie lėti naujų versijų plėtros tempai gali pasirodyti keisti.
Visgi „Android“ pasaulyje viskas veikia šiek tiek kitaip, net ir su senesnėmis versijomis veikiantys įrenginiai dažnai gauna saugumo atnaujinimus iš gamintojų, o svarbiausi komponentai atnaujinami per „Google Play Services“ sistemą, tad vartotojai nelieka be apsaugos ar naujų funkcijų.
Įdomu tai, kad „Android 15“ platformos plitimo greitis akivaizdžiai mažesnis nei „Android 14“ versijos. Pastaroji versija startavo 2023 metų spalį, o jau 2024 metų vasarį turėjo 12,58 proc. rinkos dalį. Tuo tarpu „Android 15“, per tą patį laikotarpį, buvo pasiekusi vos 3,3 proc.
Viena pagrindinių tokio tempo priežasčių – „Samsung“ vėlavimas išleisti „One UI 7“ vartotojo sąsają, kuri veikia, na, arba turėtų veikti, daugelyje naujausių Korėjos milžinės įrenginių. Kadangi „Samsung“ yra vienas didžiausių „Android“ išmaniųjų telefonų gamintojų pasaulyje, jos tempas turi tiesioginę įtaką visos ekosistemos atsinaujinimui.
Kaip bebūtų, panašu, kad „Android 15“ pamažu įgauna pagreitį, tačiau jo įsisavinimo tempas gerokai atsilieka nuo pirmtako. Didžiausios įtakos tam turi išmaniųjų įrenginių gamintojų sprendimai bei atnaujinimų strategijos. Vis dėlto, perkopus 10 proc. ribą, galima tikėtis spartesnio augimo artimiausiais mėnesiais, ypač jei didieji žaidėjai, tokie kaip „Samsung“, dar labiau paspartins naujų versijų platinimą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti