Prisijunkite
Prisijunkite
Europos Sąjunga ir toliau spaudžia technologijų bendroves didinti skaidrumą vartotojų atžvilgiu – ir naujausias reikalavimas šioje srityje atrodo sveikintinas žingsnis pirmyn.
Nuo 2025 metų birželio 20 dienos visi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, parduodami ES šalyse, turės naują etiketę, nurodančią baterijos tarnavimo laiką ir energijos efektyvumą.
Tai savotiškas jau pažįstamos buitinės technikos energijos lipduko versijos atnaujinimas, pritaikytas prie šiuolaikinių vartotojų poreikių renkantis elektroninius prietaisus.
Kokius produktus palies naujasis reikalavimas?
Naujoji tvarka taikoma kelioms prietaisų grupėms: belaidžiams telefonams (naudojamiems fiksuoto ryšio linijoms), išmaniesiems telefonams (skirtiems mobiliesiems ir palydoviniams tinklams), paprastiesiems telefonams be interneto ir trečiųjų šalių programėlių, taip pat planšetėms, kurių ekrano dydis yra nuo 7 iki 17,4 colio.
Svarbu paminėti tai, kad reikalavimai galios tik tiems įrenginiams, kurie bus išleisti į rinką po 2025 metų birželio 20 dienos. Lankstų pagrindinį ekraną turintys įrenginiai, kurie gali būti išskleidžiami, bus atleisti nuo šios prievolės. Taip pat taisyklės netaikomos tiems telefonams ir planšetėms, kurie buvo rinkoje iki nurodytos datos.
Kokių standartų reikės laikytis?
Visi į naująsias taisykles patenkantys įrenginiai turės atitikti penkias pagrindines ekodizaino sąlygas:
Kaip atrodys naujoji etiketė?
Įrenginių pakuotėse atsiras gerai žinoma EPREL (European Product Registry for Energy Labelling) lipduko versija, pritaikyta mobiliųjų įrenginių specifikai. Lipdukas pateiks septynias pagrindines informacijos sritis, nuo baterijos tarnavimo trukmės iki energijos efektyvumo rodiklių.
Pirmieji realūs pavyzdžiai jau pasirodė, patvirtinantys, kad sistema iš tikrųjų startuoja. Tai leis pirkėjams vos žvilgtelėjus į pakuotę įvertinti įrenginio pagrindinius parametrus.
Kas užtikrins duomenų tikslumą?
Visi tiekėjai, gamintojai, importuotojai ar įgaliotieji atstovai, privalės registruoti savo įrenginius specialioje EPREL platformoje, kurią administruoja Europos Komisija.
Nors už pateiktų duomenų tikslumą atsakys patys gamintojai, Komisija atliks patikras dėl atsparumo dulkėms ir vandeniui, baterijos charakteristikų bei remonto galimybių.
Ką tai reiškia vartotojams?
Ecodesign ženklinimas yra dalis platesnės ES strategijos, skirtos didinti energijos vartojimo efektyvumą iki 2030 metų. Prognozuojama, kad ši iniciatyva leis sumažinti CO₂ emisijas net 46 milijonais tonų ir sutaupyti kiekvienam namų ūkiui vidutiniškai apie 150 eurų.
Nors naujos taisyklės oficialiai galios tik ES ribose, tikėtina, kad jų poveikis bus daug platesnis. Gamintojai jau dabar dažniau taiko atnaujinimo politiką visame pasaulyje, o įrenginiai tampa ilgaamžiškesni ir lengviau taisomi, o dėl to laimi visi vartotojai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
Ateityje gamintojai gali tiesiog nuspręsti, kad laikytis ES standartų visame pasaulyje yra paprasčiau, nei gaminti skirtingas produktų versijas skirtingoms rinkoms.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti