Nustokite klijuoti tas pigias plėveles ant ekrano: ekrano apsaugos telefonui jau seniausiai nepadeda

Viktoras Baliulis , 2025-05-04, 17:15
0
Nustokite klijuoti tas pigias plėveles ant ekrano: ekrano apsaugos telefonui jau seniausiai nepadeda

Išmaniojo telefono ekranas yra vienas pažeidžiamiausių jo komponentų. Ne vienerius metus žmonės klijavo plėveles ar stikliukus, kad apsaugotų jį nuo įbrėžimų ar dūžių. Nuo pirmųjų modelių iki dabartinių flagmanų ekranų apsaugos buvo laikomos kone būtinu pirkiniu.

Tačiau laikai keičiasi ir technologijos kartu su jais. Pastaraisiais metais telefonų ekranų apsauga tapo gerokai sudėtingesnė nei tik plastiko gabalėlis ar grūdintas stiklas. Todėl vis dažniau pasigirsta klausimas - ar iš viso dar verta klijuoti kažką papildomai ant ekrano?

Pasirodo, šiandien apsaugos priemonės ne tik nebėra būtinos, bet kai kuriais atvejais netgi trukdo. Ypač, jei turite naujesnį įrenginį, patys gamintojai jau pasirūpino apsauga geriau nei bet kuris papildomas sluoksnis.

Kuo stebina naujausi išmanieji telefonai?

Šiuolaikiniai išmanieji įrenginiai, ypač aukštesnės klasės, naudoja itin pažangius stiklus. Tarp dažniausiai minimų patenka „Gorilla Glass Victus“, „Ceramic Shield“ ir panašūs sprendimai, kurie leidžia ekranams išlaikyti smūgius, spaudimą ir kasdienį dėvėjimąsi.

Gamintojai tam skiria daug dėmesio ne tik tam, kad telefonai tarnautų ilgiau, bet ir todėl, kad pirkėjai vis dažniau renkasi naudoti įrenginius be dėklų ar kitų apsaugų. Daugelyje prietaisų net ir ekranas yra integruotas kaip konstrukcinis stiprinantis elementas, o ne trapus paviršius.

Be to, kai kurie gamintojai, ypač iš Kinijos, pristato modelius su kariniu atsparumu, sertifikatais nuo smūgių ir net ekrano spaudimo stiprumo testais. Tai nebėra išimtis, tai jau normali praktika.

O kam tada reikalingos plėvelės ar stikliukai?

Įvairios plėvelės ar stikliukai šiandien yra daugiau įpročio reikalas. Daugelis žmonių tiesiog jaučiasi saugiau, kai turi papildomą sluoksnį ant savo išmaniojo telefono. Tačiau realybė tokia, kad dauguma plėvelių apsaugo tik nuo smulkių įbrėžimų, o ir tai ne visada.

Pigios plėvelės dažnai gaminamos iš plono plastiko, kuris ilgainiui susibraižo dar greičiau nei pats ekranas. Be to, jos visiškai neapsaugo nuo kritimo, taigi, jei telefonas krenta kampu, apsauga beveik neturi reikšmės.

Ir dar, apsaugos priemonės gali net pabloginti naudojimo patirtį. Vaizdas tampa mažiau ryškus, atsiranda atspindžių, lėtėja ekrano jautrumas prisilietimui, o naudojant pigesnius stikliukus atsiranda neestetiški kontūrai ar burbuliukai.

Kas svarbiau – ekrano plėvelė ar geras dėklas?

Jei iš tiesų nerimaujate dėl telefono kritimų, tuomet verta apsvarstyti ne stikliuką, o kokybišką dėklą su paaukštintais kraštais. Tokie dėklai sugeria smūgį ir neleidžia ekranui liestis prie paviršių, kai telefonas padedamas ar krenta ekranu žemyn.

Tinkamas dėklas dažnai apsaugo efektyviau nei bet koks klijuojamas stiklas, be to, netrukdo ekrano jautrumui, spalvoms ar šviesumui. Kai kurie netgi turi integruotą oro tarpą smūgių slopinimui, o paaukštinti kampai leidžia apsaugoti ekraną net ir be plėvelės.

Nepamiršk garantijų ir draudimo

Dar vienas aspektas, kuris sumažina poreikį naudoti ekranų apsaugas – gamintojų siūlomos garantinės paslaugos. Tokios paslaugos kaip „AppleCare+“ ar „Samsung Care+“ leidžia už nedidelį mokestį gauti ekrano taisymą net ir po nelaimingo atsitikimo.

Tai reiškia, kad net jei ekranas ir sudūžta, jo remontas nebus finansinė tragedija. Ir viskas be papildomo stikliuko, kuris realios naudos dažnai net nesuteikia. Žinoma, dar galima įsigyti ir papildomą draudimą, kas dar labiau sumažina tikimybę patirti didžiules išlaidas.

Kam saugoti tai, kas jau apsaugota?

Nors ekrano apsaugos priemonės kažkada buvo kone būtinybė, šiandien jos dažnai tiesiog nebereikalingos. Jei naudojate naują telefoną, laikote jį dėkle, ir nenešiojate kišenėje su vinimis – rizika ekraną pažeisti yra minimali.

Pigios apsaugos kartais net pakenkia, nes prastina vaizdo kokybę, mažina jautrumą, greitai susibraižo. Vietoje to verta rinktis gerą dėklą ir, jei reikia papildomo saugumo jausmo – gamintojo siūlomą servisą ar išplėstinę garantiją.

Apsauga svarbi, bet tik tada, kai ji iš tiesų padeda. Ir šiais laikais, išmanieji telefonai jau patys geba pasirūpinti savo saugumu – tereikia nekenkti jiems papildomais plastikiniais šarvais.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas