Per karščius išmanusis telefonas įkaista kaip keptuvė? Štai kaip jį greitai ir saugiai atvėsinti

Lina Snarskienė , 2025-07-08, 06:30
0
Per karščius išmanusis telefonas įkaista kaip keptuvė? Štai kaip jį greitai ir saugiai atvėsinti

Vasaros karščiai vargina ne tik žmones – jie kelia pavojų ir mūsų išmaniesiems telefonams. Daugelis pastebi, kad net naujesni įrenginiai tvoskia karščiu po kelių minučių naršymo ar pokalbių. Ypač tai jaučiama atostogaujant prie jūros, važiuojant automobiliu ar net paprasčiausiai palikus telefoną saulėkaitoje.

Ir nors iš pradžių gali atrodyti, kad viskas gerai – po kurio laiko telefonas pradeda strigti, greičiau išsikrauna arba įspėja apie temperatūros pavojų. Tokie ženklai – ne šiaip įspėjimai. Nuolatinis perkaitimas veikia ne tik įrenginio našumą, bet ir gerokai trumpina jo tarnavimo laiką. 

Per didelė temperatūra gali paveikti bateriją, ekraną ir net jautrius elektroninius komponentus. Norint išvengti didesnių problemų, verta žinoti kelis paprastus būdus, kaip per karščius elgtis su telefonu, kad šis neperkaistų ir toliau tarnautų be priekaištų.

Pakalbėkime, kodėl telefonas taip lengvai įkaista per karštas dienas, kaip greitai sumažinti jo temperatūrą be brangios įrangos, ir kokių veiksmų jokiu būdu nereikėtų daryti, net jei telefonas atrodo perkaitęs iki ribos.

Kodėl telefonai perkaista vasarą? Dažniausios klaidos

Net modernūs telefonai, turintys pažangius aušinimo sprendimus, per vasaros karščius gali įkaisti iki nemalonaus lygio. Priežastys dažnai labai paprastos – per ilgas buvimas saulėje, naudojimas be pertraukos ar palikimas ant įkaitusio paviršiaus. 

Jeigu telefonas guli ant automobilio prietaisų skydelio, gulto prie baseino ar net šaligatvio krašto – jis gauna tiek pat karščio, kiek keptuvė ant viryklės. Taip pat įrenginys greitai įkaista, jei vienu metu veikia kelios programėlės: muzika, naršyklė, GPS, žaidimai. 

O jeigu tuo pat metu telefonas dar ir kraunamas – perkaitimas garantuotas. Dažnai pamirštama, kad net ilgesnis pokalbis telefonu ar vaizdo skambutis gali sukelti šilumos perteklių, jei telefonas veikia pilnu pajėgumu.

Kaip greitai sumažinti telefono temperatūrą? 

Pastebėjus, kad įrenginys įkaito, pirmiausia reikia jį išjungti arba bent jau uždaryti visas nereikalingas programėles. Kuo mažiau veikiančių funkcijų – tuo greičiau telefonas grįš į normalią temperatūrą. Gera praktika – perjungti į lėktuvo režimą, kuris atjungia visus ryšio modulius ir sumažina vidinį aktyvumą.

Kitas svarbus veiksmas – ekraną pasukti žemyn ir padėti telefoną į pavėsį. Geriausia – ant vėsios, neįkaistančios medžiagos, pavyzdžiui, medinio suoliuko ar akmens. Jei tokios galimybės nėra – bent jau patraukti nuo saulės ir nepalikti šviesioje vietoje, kur paviršiai įkaista akimirksniu.

Jeigu telefonas kraunasi – nedelsdami atjunkite jį nuo elektros. Kraunant įrenginį, baterija išskiria šilumą, kuri kartu su aukšta aplinkos temperatūra labai greitai peržengia saugų ribą.

Namų triukai, kurie veikia: kaip greitai ir saugiai atvėsinti telefoną

Viena efektyviausių namų gudrybių – priglausti telefoną prie vėsesnio paviršiaus. Tai gali būti metalinė durų rankena, šaltas lango rėmas, butelis su vėsiu gėrimu arba net šešėlyje esanti sienelė. 

Tačiau svarbu nepersistengti – niekada nenaudokite visiškai šaltų ar ledinių daiktų, nes staigus temperatūros pokytis gali pažeisti vidinius komponentus. 

Jei naudojate kažką šalto – apvyniokite telefoną plonu rankšluosčiu ar marškinėliais. Dar viena klaida, kurią daro nemažai žmonių – bandymas greitai atvėsinti telefoną įdėjus jį į šaldytuvą ar net šaldiklį. 

Toks sprendimas atrodo logiškas, tačiau tai viena pavojingiausių klaidų. Šokas tarp +40 ir 0 laipsnių gali sukelti kondensaciją viduje, o tai jau tiesioginis kelias į trumpą jungimą ir nepataisomus gedimus.

Kaip išvengti perkaitimo ateityje? Paprasti, bet veiksmingi įpročiai

Svarbiausia taisyklė – neleisti telefonui kaupti šilumos per ilgą laiką. Naudokite jį trumpais intervalais, venkite saulės spindulių ir nepamirškite pertraukoms. Vasaros metu svarbu sumažinti ekrano šviesumą, vengti tamsių dėklų, kurie sugeria daugiau šilumos, ir pasirūpinti, kad telefonas būtų laikomas pavėsyje.

Jei keliaujate – nepalikite įrenginio automobilyje. Net vos po kelių minučių viduje temperatūra gali pakilti iki pavojingo lygio. Verta įsigyti nedidelį, šviesų dėklą su izoliacine medžiaga, kuris apsaugos telefoną nuo įkaitimo saulėkaitoje.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas