Prisijunkite
Prisijunkite
Bankomatai jau seniai tapo kasdienybės dalimi – jie leidžia greitai išsigryninti pinigus ar atlikti kitas finansines operacijas net be kontakto su banko darbuotojais. Tačiau būtent dėl savo prieinamumo jie dažnai tampa taikiniu sukčiams.
Kai kuriuose atvejuose iš pirmo žvilgsnio tvarkingai atrodantis bankomatas būna apgadintas, papildytas specialiais priedais ar net visai suklastotas. Tokie prietaisai gali būti naudojami ne tik kortelėms pagauti, bet ir duomenims nuskaityti. Todėl ekspertai pataria naudotis tik gerai apšviestais, stebimais bankomatais, idealiu atveju, esančiais bankų skyriuose ar prekybos centruose.
Kai bankomatas po atliktos operacijos neatiduoda mokėjimo kortelės, dažniausiai pagalvojame apie techninį gedimą. Tačiau vis dažniau paaiškėja, kad tokia situacija gali būti tyčinė, apgalvota sukčių schema, kuriai įvykdyti užtenka vos vieno į kortelės angą įkišto popieriaus lapelio.
Toks negrąžintas plastikas tampa pirmu žingsniu link sąskaitos ištuštinimo, ypač jei auka praranda budrumą. Įprasta manyti, kad kilus nesklandumams su bankomatu tereikia paskambinti aptarnavimo numeriu, nurodytu ant įrenginio. Tačiau jei susiduriate su situacija, kai kortelė negrąžinama, būtina būti itin atsargiam.
Sukčiai gali užklijuoti suklastotą lipduką su savo telefono numeriu, todėl skambindami tariamam „techninės pagalbos“ centrui, iš tiesų susisiekiate su pačiais nusikaltėliais.
Kaip vyksta kortelės pagrobimo apgaulė?
Sukčių schema gana paprasta, bet efektyvi. Į kortelės angą įkišamas specialiai paruoštas popieriaus lapelis, kuris blokuoja išstūmimo mechanizmą. Auka, nežinodama, kas vyksta, paskambina nurodytu numeriu ir sulaukia pagalbos. Tuomet prie bankomato priėjęs asmuo apsimeta techniku ar banko darbuotoju.
Tada, apsimetęs norinčiu padėti, paprašo atskleisti kortelės PIN kodą, neva kad galėtų ištraukti kortelę ar padėti ją atgauti. Gavęs PIN kodą ir matydamas, kad kortelė vis dar yra bankomate, sukčius ją paprasčiausiai ištraukia, kai tik auka pasitraukia, dažnai kortelė nėra praryjama, o tik laikinai sulaikoma.
Tada su visais duomenimis ir prieiga prie sąskaitos, sukčius gali išgryninti pinigus arba apsipirkti internetu. Jei turima papildoma informacija apie asmenį – adresas, telefono numeris, kiti bankiniai ar asmeniniai duomenys, net ir likusi sąskaitos dalis gali būti pavogta.
Kaip apsisaugoti nuo bankomatų apgavysčių?
Esminis dalykas yra neprarasti budrumo. Jei kortelė įstringa, nesusigundykite skambinti numeriu, kurį radote ant bankomato, geriau pasinaudokite oficialiu banko programėlės kontaktu arba ieškokite telefono numerio oficialioje interneto svetainėje.
Niekada neatskleiskite PIN kodo jokiam padedančiam praeiviui ar techniniam specialistui, kuris pasirodė netikėtai. Kitas svarbus žingsnis yra kuo greičiau užblokuoti kortelę. Tai galite padaryti per savo banko programėlę.
Užblokuota kortelė tampa nenaudojama, net jei ir pateks į netinkamas rankas. Geriausia prevencinė priemonė – nepalikti savo kortelės be priežiūros, būti dėmesingam prieš įkišant ją į bankomato angą ar nėra neįprastų detalių ar kliūčių ir niekada neatskleisti asmeninės informacijos nepažįstamiems.
Sukčiavimas per bankomatus nėra naujiena, tačiau šios schemos vis dar veikia, nes žmonės paprasčiausiai neatpažįsta pavojaus signalų. Jei bankomatas elgiasi neįprastai – kortelės neatiduoda, ekrane rodomas neįprastas tekstas, o aplink vaikštinėja įtartinų asmenų, geriau tiesiog nutraukite operaciją ir nedelsiant susisiekite su savo banku oficialiais kanalais. Jūsų saugumas – jūsų rankose.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti