Prisijunkite
Prisijunkite
Nuo rugsėjo 1 dienos Europos Sąjungoje įsigalios naujas griežtas draudimas, kuris turės tiesioginį poveikį grožio ir kosmetikos pramonei. Europos institucijos paskelbė, kad bus visiškai uždrausta bet kokia veikla, susijusi su cheminės medžiagos difenil- (2,4,6-trimetilbenzoil) fosfino oksidas (TPO) naudojimu.
Nuo minėtos datos visoje ES bus draudžiama gaminti, pardavinėti ir naudoti produktus, kurių sudėtyje yra TPO. Tai galios tiek ES pagamintiems, tiek iš trečiųjų šalių įvežtiems gaminiams. Teigiama, kad jokių išimčių nebus taikoma.
Draudimas yra Europos strategijos dalis, kuria siekiama sumažinti riziką dėl kancerogeninių, mutageninių ir toksiškų reprodukcijai (CMR) medžiagų naudojimo.
TPO iki šiol buvo viena iš pagrindinių medžiagų, naudojamų UV šviesos kietinamuose geliuose, ypač tokiose kosmetikos paslaugose kaip dirbtiniai nagai. TPO veikdavo kaip fotoiniciatorius, kuris leidžia geliniam sluoksniui sustingti po UV spindulių poveikio.
Jo pašalinimas iš rinkos reiškia, kad visa ši pramonės sritis turės ieškoti alternatyvų, kurios būtų saugios ir teisiškai leistinos. Europos Komisija remiasi moksliniais tyrimais, kurie parodė, kad TPO medžiaga gali būti žalinga reprodukcinei sistemai.
Pagal ES CLP reglamentą (Reglamentas (EB) Nr. 1272/2008), ši medžiaga priskirta 1B kategorijai – tai reiškia, kad ji įtariama kelia rimtą pavojų žmogaus vaisingumui ar embriono vystymuisi.
Valstybių institucijos, tarp jų ir Lietuvoje veikiantys sveikatos inspektoriai, perspėja ne tik gamintojus, bet ir importuotojus, platintojus bei profesionalus. Rekomenduojama iki rugsėjo 1 dienos:
Ką reikia žinoti vartotojams?
TPO nėra plačiai žinomas plačiajai visuomenei, tačiau naudojamas daugybėje nagų priauginimo, UV gelio lakavimo procedūrų. Taigi, vartotojai, kurie dažnai lankosi grožio salonuose ar naudoja tokias priemones namuose, turėtų atkreipti dėmesį į sudėtį, ypač įsigyjant produktus internetu iš trečiųjų šalių.
Nors iki šiol buvo galima naudoti ribotą TPO kiekį, dabar tai taps visiškai nelegalu. Europos Sąjunga aiškiai perspėja nesikaupti priemonių su TPO likučių, draudimas galios ir jau pagamintiems produktams, jei jie nepateks į pardavimą ar nebus sunaikinti laiku.
Kokia atsakomybė už pažeidimus?
Už draudimo pažeidimą grės rimtos bausmės. Priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio, ar jis buvo tyčinis, ar ne, baudos gali siekti nuo 2 tūkst. iki 15 tūkst. eurų, o blogiausiu atveju, net laisvės atėmimas nuo 6 mėnesių iki 2 metų.
Net neatsargus, neapgalvotas medžiagos naudojimas gali baigtis laisvės apribojimu iki metų ir finansine bauda iki 10 tūkst. eurų. Todėl kosmetikos paslaugas teikiantys specialistai ir įmonės raginami labai atsakingai vertinti produktų sudėtį ir pasiruošti perėjimui prie saugių alternatyvų.
Ką tai reiškia rinkai?
Šis sprendimas yra didelis iššūkis kosmetikos verslui, ypač tiems, kurie specializuojasi nagų priežiūros paslaugose. Visgi ilgalaikėje perspektyvoje tai žingsnis link saugesnės aplinkos tiek klientams, tiek profesionalams.
Gamintojai jau dabar ieško alternatyvų TPO, o didžioji dalis atsakingų verslų pradėjo reformuluoti produktus iš anksto. Tikėtina, kad artimiausiu metu rinkoje pasirodys naujos UV kietėjimo priemonės, kurios atitiks saugos standartus ir nekels rizikos vartotojų sveikatai.
Visa tai reiškia viena – kosmetikos industrija privalo keistis, o pirkėjai turės būti dar atidesni rinkdamiesi produktus. Ir nors tai sukelia nepatogumų dabar, ilguoju laikotarpiu tai padės užtikrinti, kad grožio procedūros būtų ne tik veiksmingos, bet ir saugios.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti