Prisijunkite
Prisijunkite
Estijoje gyvenanti Talvi Tooma kartu su savo mama ryžosi ambicingam projektui, jie įsigijo 160 metų senumo medinių ūkinių pastatų kompleksą Vedrės apylinkėse. Šie statiniai buvo seniai nebenaudojami ir prastos būklės, tačiau moterys nenusiminė. Jos žinojo, kad pilnas renovavimas užtruks ne vienus metus, todėl nusprendė ieškoti laikino sprendimo, kuris leistų gyventi vietoje, kol bus atkurtas pagrindinis namas.
Šiandieninėje rinkoje, kai statybinių medžiagų kainos nuolat auga, o darbo jėgos trūksta, pigus ir kokybiškas būstas atrodo kaip neįmanoma misija. Cementas, mediena, šilumos izoliacija ir net paprasčiausi įrankiai, viskas kainuoja žymiai daugiau nei prieš kelerius metus.
Prie šių kainų dar prisideda sunkiai prognozuojami valiutų kursų svyravimai ir logistikos išlaidos. Todėl planuoti statybas tapo ne tik techniniu, bet ir finansiniu iššūkiu.
Talvi sprendimas įsigyti naudotą, bet dar tinkamą gyvenimui mažą medinį namelį buvo strategiškai išmintingas. Jis kainavo vos 1200 eurų ir užėmė tik 18 kvadratinių metrų ploto. Ši investicija leido pradėti gyventi vietoje be didelių skolų ar priklausomybės nuo banko paskolų.
Pradžia nebuvo lengva, bet pasiryžimas nugalėjo
Nors pati idėja buvo paprasta, jos įgyvendinimas reikalavo daug darbo ir kantrybės. Didžiausias iššūkis buvo susijęs su vietove, tai dirvožemis pasirodė per minkštas, o privažiavimas sunkiai pasiekiamas sunkiasvorei technikai. Dėl šių priežasčių projektas kurį laiką stovėjo vietoje, tačiau Talvi nepasidavė. Galiausiai, po metų laukimo, ji pradėjo namelio įrengimo darbus.
Kadangi moteris tuo metu dar studijavo, viską darė laisvalaikiu, daugiausia savaitgaliais. Ji neturėjo patirties su statybomis, todėl ieškojo informacijos, konsultavosi su specialistais ir po truputį viską darė pati. Vidaus apdaila, grindys, lubos, net stogo keitimas visa tai įveikta per maždaug keturis mėnesius.
Kaip sutaupyti, neišleidžiant kokybei
Remonto darbų išlaidos, pasak Talvi, siekė apie 1000 - 1200 eurų. Ji daug sutaupė dėl to, kad ankstesnis sodybos savininkas paliko dalį reikalingų medžiagų. Tai leido išvengti papildomų pirkinių. Taip pat didelę įtaką turėjo tai, kad darbai buvo atliekami savomis rankomis, nebuvo samdoma brangi darbo jėga, todėl išlaidos buvo itin minimalios.
Šis projektas atskleidžia vieną svarbią tiesą, kad net neturint didelio biudžeto, galima pasiekti puikų rezultatą, jei tik įdedama pakankamai pastangų, kūrybiškumo ir noro išmokti.
Mažos erdvės privalumai ir ateities planai
Nors namelis užima vos 18 kvadratinių metrų, jis yra funkcionalus ir jaukus. Vėliau, kai pagrindinis sodybos pastatas bus sutvarkytas, šis mažasis statinys bus pritaikytas svečių priėmimui ar net trumpalaikei nuomai. Tokiu būdu, laikinas sprendimas virs ilgalaike vertinga investicija.
Talvi istorija įrodo, kad net su ribotomis galimybėmis galima pasiekti daugiau, nei daugelis mano. Tai puikus įkvėpimo šaltinis visiems, kurie svajoja apie nuosavą būstą, tačiau bijo žengti pirmą žingsnį dėl finansinių apribojimų. Svarbiausia yra pradėti, planuoti, mokytis ir nebijoti rankų darbo. Tik tuomet galime džiaugtis rezultatu, kuris ne tik tarnauja praktiškai, bet ir kelia pasididžiavimą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti