Prisijunkite
Prisijunkite
Vasara daugelis neįsivaizduoja nė dienos be apsauginio kremo nuo saulės. Tai priemonė, kuri saugo odą nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio, tačiau kartais šis būtinas daiktas palieka nemalonių pasekmių. Riebios dėmės ant drabužių gali sugadinti ne tik išvaizdą, bet ir nuotaiką, nes jos neretai atrodo sunkiai išvalomos.
Laimei, yra būdų, kaip paprastomis priemonėmis atsikratyti tokių dėmių per kelias minutes. Tokios dėmės dažniausiai palieka riebalus ant audinio, kurie lengvai įsigeria ir ne visada pasišalina net po skalbimo. Svarbiausia žinoti, kaip greitai ir tinkamai elgtis, kad nereikėtų atsisveikinti su mėgstamu rūbu.
Tai nėra nei brangu, nei sudėtinga – tereikia pasitelkti paprastus dalykus iš savo virtuvės ar vonios spintelės. Daugelis šį triuką pamiršta, bet žinodami jį galėsite visą vasarą džiaugtis švariais rūbais be jokių papildomų išlaidų. Ir svarbiausia – nereikės pirkti naujų priemonių ar specialių dėmių valiklių, nes pakaks to, ką jau tikriausiai turite namuose.
Ką pirmiausia daryti pastebėjus riebalų dėmę nuo kremo
Pirmas žingsnis yra suvokti, kad tokią dėmę reikia šalinti atsargiai. Tai nėra paprastas purvas, todėl nereikia jos stipriai trinti, kad riebalai dar giliau nesusigertų į audinį. Geriau švelniai sugerti perteklinį kremą, pavyzdžiui, popieriniu rankšluosčiu. Tai padės pašalinti perteklinius likučius neprispaudžiant jų prie audinio struktūros.
Kai riebalai jau nebesimato plika akimi, metas imtis pagrindinio žingsnio. Puikiai pasiteisina indų ploviklis – jis sukurtas kovai su riebalais, todėl drabužiuose veikia ne prasčiau. Ant dėmės užtepkite nedidelį kiekį šios priemonės, šiek tiek pamirkykite vandenyje šepetėlį ir švelniai įtrinkite vietą, kur liko riebalai. Svarbu šveisti švelniai, nes grubus plovimas gali pažeisti pluoštą.
Kai baigsite šį veiksmą, drabužį įdėkite į skalbimo mašiną ir išskalbkite kaip įprastai. Jei reaguojama greitai, po skalbimo neturėtų likti nė žymės. Tačiau, jeigu kalbama apie baltus audinius, verta pasitelkti dar vieną būdą.
Soda – puikus pagalbininkas baltų drabužių valymui
Baltų rūbų atveju verta pasigaminti paprastą pastą iš sodos ir nedidelio kiekio vandens. Tokia masė tepama ant dėmės, paliekama 15 minučių, o po to švelniai pašalinama, likučius išskalaujant po tekančiu vandeniu. Toks sprendimas padės ne tik atsikratyti riebalų, bet ir išlaikyti baltų drabužių švarą bei gaivumą.
Šis metodas ypač patogus tiems, kurie nenori naudoti stiprių chemikalų ar investuoti į brangius dėmių valiklius. Be to, soda nekenkia nei audiniui, nei spalvai, jei naudojama teisingai. Tai saugus ir pigus būdas susigrąžinti drabužių išvaizdą vos per kelias minutes.
Dar vienas būdas, kuris gali padėti net ir seniems riebalams pašalinti
Ne visi žino, tačiau ir actas gali būti labai veiksmingas kovoje su riebalų dėmėmis. Reikia tik nepamiršti, kad šis būdas netinka šilkui ar vilnai, nes gali pakenkti audinio struktūrai. Viskas, ką reikia padaryti, tai praskiesti actą su vandeniu santykiu 1 prie 5 arba 1 prie 10, priklausomai nuo to, kiek stipriai įsigėrusi dėmė.
Paruoštame tirpale reikia palaikyti dėmėtą drabužį apie dvi ar tris valandas. Po šio laiko drabužį išgręžkite ir įdėkite į skalbyklę, pasirinkdami įprastą skalbimo režimą. Šis būdas puikiai veikia, be to, actas turi savybę atgaivinti spalvas, todėl drabužiai ne tik taps švarūs, bet ir atrodys kaip nauji.
Svarbu atminti, kad kuo greičiau imsitės valymo, tuo lengviau atsikratysite dėmės. Užsisenėjusios riebalų dėmės visada reikalauja daugiau pastangų ir dažnai net kelių kartų skalbimo. Tačiau pasinaudojus šiais paprastais patarimais, nereikės nervintis nei dėl sugadintų marškinėlių, nei dėl pamėgto suknelės audinio.
Rūpintis drabužiais vasarą nėra sunku, jei žinoma, kaip tinkamai tvarkytis su nemaloniomis situacijomis. Kiekvienas, kuris bent kartą turėjo problemų dėl saulės kremo paliktų dėmių, dabar gali jaustis ramiai žinodamas, kad tokios bėdos lengvai išsprendžiamos. Užtenka turėti indų ploviklį, sodą ar actą – ir net brangiausi rūbai bus išgelbėti.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti