Prisijunkite
Prisijunkite
Vasarą, kai dažniau laikomės atviruose languose ar leidžiame laiką balkone, padidėja tikimybė susidurti su ne itin maloniais svečiais – širšuolais. Nors daugelis vabzdžių, tokių kaip bitės, kamanės ar net širšės, atlieka svarbų vaidmenį gamtoje, širšuolai dažnai kelia baimę dėl savo dydžio ir skausmingo geluonies.
Šie vabzdžiai yra ne tik triukšmingi, bet ir išties nemalonūs, kai įskrenda į namus ar sukasi šalia pietų stalo. Laimei, galima naudotis visiškai natūraliais būdais jiems atbaidyti – pakanka pasitelkti augalus ar net kavos tirščius.
Tinkamai pasirinkti kvapai gali sukurti nematomą skydą, per kurį širšuolai paprasčiausiai nesiryš skristi. Jeigu dažnai tenka su jais susidurti, metas sužinoti, kokie aromatai jiems nepriimtini ir kas, atvirkščiai, juos traukia – kartais net visai netyčia patys pasikviečiame šiuos nepageidaujamus svečius.
Kvapai, kurie širšuolams yra nepakeliami
Širšuolai turi itin jautrų uoslės aparatą, todėl kai kurie kvapai jiems sukelia diskomfortą ir net paniką. Būtent dėl to jie vengia tam tikrų augalų, kurių aromatas veikia kaip natūralus atbaidiklis. Česnakas, levandos, mėta ar čiobreliai – tai kvapai, kurių šie vabzdžiai negali pakęsti.
Šiuos augalus verta pasodinti aplink terasą, langus ar balkoną – intensyvus kvapas sukuria natūralią apsauginę sieną, neleidžiančią širšuolams priartėti. Augalai gražiai atrodo, maloniai kvepia ir tuo pačiu saugo. Tai sprendimas dviem naudoms – estetinė ir praktinė.
Jei augalų nėra po ranka, galima naudoti ir džiovintus variantus, pavyzdžiui, įdėti šiek tiek džiovintų levandų į medvilninį maišelį ir pakabinti jį šalia durų. Yra dar vienas paprastas triukas – kavos tirščiai.
Juos tereikia supilti į karščiui atsparų indą ir padegti. Rūkstantys tirščiai išskiria specifinį kvapą, kuris širšuolams yra tiesiog nepakeliamas. Šią dūmų uždangą galima naudoti sode ar terasoje – poveikis stebėtinai veiksmingas.
Kaip netyčia patys pasikviečiame šiuos vabzdžius
Nors gali atrodyti, kad širšuolų pasirodymas yra grynas atsitiktinumas, dažnai patys nevalingai prisidedame prie jų apsilankymo. Verta žinoti, ką reikėtų šalinti ar vengti, kad jie neatskristų.
Yra tam tikri kvapai, kurie šiuos vabzdžius stipriai traukia. Vienas ryškiausių pavyzdžių – vaismedžiai, tokie kaip kriaušės ir obelys. Kai šių medžių žiedai skleidžia saldų aromatą, širšuolai netenka žado – būtent šių kvapų vedami jie ieško nektaro. Taip pat labai traukia alyvos, kurios ypač kvapnios pavasarį.
Dar viena kvailoka, bet dažna klaida – saldžių gėrimų ar vaisių palikimas lauke. Net viena stiklinė limonado ar gabalėlis arbūzo gali pritraukti pulką širšuolų, ypač jei yra karšta diena. Tai galioja ir kosmetikai – vaisinių kvapų purškalai, losjonai ar plaukų lakai taip pat veikia kaip kvietimas.
Ką daryti, kad širšuolai nelįstų į namus
Pirmiausia – būtina stebėti, kada ir kaip vėdinate patalpas. Atviri langai, ypač be tinklelių, – tiesiausias kelias vabzdžiams į vidų. Jei nėra galimybės įrengti tinklelių, verta pasirūpinti bent viena iš natūralių kvapų apsaugų – padėkite ant palangės levandų vazonėlį arba maišelį su mėta.
Jei ant stalo lauke – tiek maistas, tiek gėrimai, pasirūpinkite, kad jie būtų dengti. Net ir tuščios lėkštės, jei jose liko saldžių trupinių, gali veikti kaip magnetas.
Galiausiai, jei pastebėsite, kad širšuolai nuolat lankosi toje pačioje vietoje – galbūt kur nors netoliese yra lizdas. Tokiu atveju reikėtų pasitarti su specialistais – pačiam bandyti jo šalinti nerekomenduojama.
Natūralūs būdai šiuo atveju išties veikia. Be jokių chemikalų, be grėsmės augintiniams ar vaikams – tiesiog kvapai, kuriuos širšuolai supranta kaip signalą: čia jiems ne vieta.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti