Prisijunkite
Prisijunkite
Technews.lt , 2025-03-22, 17:55 0
2024 m. sausį grupė rašytojų Kalifornijoje pateikė ieškinį prieš „Meta“ už tai, kad ji naudojo jų kūrinius įvairioms didelio kalbos modelio „Llama“ versijoms mokyti.
Bendrovė „Meta“ atvirai prisipažino, kad nuo 2020 metų naudojo „Book3“ duomenų rinkinį – gerai žinomą 37 GB talpos 195 000 autorių teisėmis apsaugotų knygų rinkinį, kurį kūrėjai naudojo LLM treniruoti. Bendrovė gina savo veiksmus, remdamasi sąžiningo naudojimo doktrina.
Šių metų pradžioje teismas atplėšė dokumentus, rodančius, kad „Meta“ naudojo torrentus savo dirbtinio intelekto mokymo duomenims rinkti.
Pirmadienį autoriai Kalifornijos JAV apygardos teismui pateikė prašymą priimti dalinį sutrumpintą sprendimą, teigdami, kad tariamas „Meta“ piratinių duomenų naudojimas nepalieka vietos teisinėms dviprasmybėms. Ieškovai tvirtina, kad „Meta“ naudojimasis torrentais siekiant įsigyti autorių teisėmis saugomų knygų dirbtinio intelekto mokymui yra akivaizdus autorių teisių pažeidimas.
„Kad ir kokie būtų generatyvinio dirbtinio intelekto, arba GenAI, privalumai, vogti autorių teisių saugomus kūrinius iš interneto savo naudai visada buvo neteisėta“, – teigė autoriai savo ieškinyje.
Remiantis nepatvirtintais dokumentais, iš pradžių „Meta“ bandė atskirai atsisiųsti piratines knygas, tačiau šis procesas buvo per lėtas ir pernelyg apkraudavo jos tinklus. Tuomet bendrovė esą ėmėsi torrentų, kad įsigytų terabaitus autorių teisėmis apsaugotų knygų dideliais kiekiais, gerokai viršijančiais „Books3“ duomenų rinkinio apimtį.
Autoriai tvirtina, kad „Meta“ puikiai žinojo apie su tuo susijusią teisinę riziką ir ėmėsi sąmoningų veiksmų, kad nuslėptų savo veiklą. Teigiama, kad bendrovė torrentų klientą paleido per „Amazon Web Services“, o ne per „Meta“ infrastruktūrą – tai nėra standartinė socialinės žiniasklaidos milžinės praktika.
„Ars Technica“ gautame smarkiai suredaguotame prašyme nurodoma, kad torrentų naudotojai paprastai atsisiunčia (leech) ir dalinasi (seed) rinkmenos dalis, kad galėtų greičiau atsisiųsti. Plačiai paplitusi nuomonė, kad failų, kuriuose yra autorių teisėmis saugomos medžiagos, siuntimas ir dalinimasis yra neteisėti. Be to, „Meta“, siųsdama torrentą, galėjo aktyviai palengvinti piratavimą platindama autorių teisėmis apsaugotas knygas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti