Reaguoti privalu visiems „Gmail“ naudotojams: „Google“ ėmėsi radikalių veiksmų, tam tikrus veiksmus privalote atlikti tučtuojau

Lina Snarskienė , 2025-03-23, 19:55 (atnaujinta 2025-03-24, 08:02) 0

Reaguoti privalu visiems „Gmail“ naudotojams: „Google“ ėmėsi radikalių veiksmų, tam tikrus veiksmus privalote atlikti tučtuojau

Dėl dirbtinio intelekto skatinamų atakų prieš „Gmail“ ir kitas el. pašto platformas kaip niekada daug dėmesio skiriama atakoms atsparių paskyrų apsaugai. Tai tampa dar svarbiau, nes grėsmių sukėlėjai randa būdų, kaip apeiti arba pavogti 2FA kodus ir taip padegti mūsų apsaugos tinklus. 

„Google“ nusprendė pakeisti mūsų prisijungimo prie „Gmail“ būdą, tačiau jums reiks laikytis kitokio požiūrio. Dabar atėjo laikas nustoti naudoti slaptažodžius ir 2FA. Kompanija „Microsoft“ patvirtino ketinanti savo daugiau nei milijardą vartotojų priversti naudotis prieigos raktais (angl. passkeys), todėl slaptažodžiai ir 2FA taps nereikalingi. 

Tačiau kritiškai „Microsoft“ taip pat pareiškė, kad neužtenka nustatyti prieigos rakto, naudotojai turi ištrinti ir savo slaptažodžius, nes priešingu atveju lieka atviras pažeidžiamas kelias į paskyrą. Tą pačią problemą pripažino ir „Google“. Kai 2023 metais bendrovė pradėjo diegti šiuos naujuosius raktus, tai buvo paskelbta slaptažodžių eros pabaiga. 

Tačiau slaptažodžiai išliks, sakoma, pavyzdžiui, naudojant įrenginius, kurie dar nepalaiko prieigos raktų. Tačiau nors kompanija dar nekalba apie masinį ištrynimą, ji sakė, kad raktų sukūrimas leidžia atkreipti didesnį dėmesį į prisijungimus. Laikui bėgant, vis atidžiau juos tikrinsime, nes prieigos kodai įgaus platesnį palaikymą ir taps labiau žinomi.“

Kaip buvo pranešta, naujausios 2FA apėjimo atakos paspartins pokyčius. Ir nors „Google“ iš pažiūros išspręs tinklo 2FA pažeidžiamumą naudodama QR kodus, tai keistas sprendimas ir iš tikrųjų neišsprendžia tikrosios problemos. Ignoruokite bet kokius 2FA pakeitimus ir vadovaukitės daug svarbesniu patarimu ir visose savo paskyrose, kurios jas palaiko, nustatykite „passkeys“. 

Tai, be abejo, apima ir „Gmail“ bei bet kurį kitą jūsų naudojamą el. paštą. Kai nustatysite „passkeys“, pakeiskite jį į siaubingai ilgą, sudėtingą ir unikalų, ir pridėkite stipriausią įmanomą 2FA metodą. Juo nesinaudosite dažnai, todėl jis neturi būti patogus.  Aišku, nenaudokite SMS, nebent neturite kito pasirinkimo. 

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas