Ką pasirinkti – „Windows 11 Home“ ar „Windows 11 Pro“ operacinę sistemą? Sužinokite, kuo skiriasi šios dvi platformos ir kuri jums yra tinkamiausia

Partnerio turinys , 2025-02-14, 16:35 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 0

Ką pasirinkti – „Windows 11 Home“ ar „Windows 11 Pro“ operacinę sistemą? Sužinokite, kuo skiriasi šios dvi platformos ir kuri jums yra tinkamiausia

„Windows 11“ – tai naujausia „Microsoft“ operacinės sistemos versija, kuri sulaukė tiek pagyrų, tiek kritikos. Naujoji platformos versija atrodo šiuolaikiškai, o suapvalinti langų kampai ir pertvarkytas meniu suteikia elegantišką įspūdį.

„Windows 11“ operacinės sistemos versija atnešė gausybę patobulinimų ir siūlo sklandesnę ir nuoseklesnę vartotojo sąsają, didesnį saugumą ir daugybę naujų galimybių, kurios leis dar geriau išnaudoti turimo kompiuterio galimybes.

„Microsoft“ siūlo dvi šios platformos versijas – tai „Windows 11 Home“ arba „Windows 11 Pro“. Daugeliui kyla klausimų – o kuo jos skiriasi ir kurią aš turėčiau pasirinkti? Šiandien pabandysime pažvelgti į pagrindinius jų skirtumus ir suteikiamus privalumus.

Tiesa, jeigu dar neturite „Windows 11“ registracijos kodo – mes turime jums fantastišką pasiūlymą. „Windows 11 Pro“ OEM kodą jūs galite įsigyti vos už 19,2 eurus, o norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu – spauskite čia. Tiesa, prieš atsiskaitant nurodykite nuolaidos kodą TFN.

Jeigu jums reikalingas kažkuris kitas „Microsoft“ produktas, kviečiame peržvelgti geriausius „Whokeys“ pasiūlymus:

Na, o dabar grįžkime prie pagrindinės temos – skirtumų tarp „Windows 11 Home“ ir „Pro“ versijų. Trumpai tariant, „Windows 11 Home“ geriausiai tinka daugumai individualių vartotojų, o „Windows 11 Pro“ visų pirma skirta verslui ir IT specialistams, kuriems reikia valdyti kelis kompiuterius ir kuriems reikia didesnio saugumo.

Bendros „Windows 11 Home“ ir „Windows 11 Pro“ funkcijos

Abi „Microsoft“ sukurtos operacinės sistemos versijos turi daugumą pagrindinių „Windows 11“ platformos privalumų. Tarp jų būtų galima paminėti šias galimybes:

  • „Copilot“ dirbtinis intelektas;
  • „Snap Layouts“, skirtas greitai ir organizuotai išdėstyti programų langus;
  • Failų naršyklė su skirtukais;
  • Valdiklių skydelis su naujienų, orų, finansų ir sporto informacija;
  • Atnaujintas teksto rašymas balsu, kad tekstas būtų įvedamas laisvomis rankomis;
  • Natūralus slaptažodžių palaikymas didesniam saugumui užtikrinti;
  • Atnaujintos pagalbinės programos, tokios kaip „Photos“ ir „Media Player“;
  • Atnaujinta „Windows“ atsarginių kopijų kūrimo priemonė;
  • Galingas ekrano nuotraukų įrankis su vaizdo įrašymo funkcija;
  • Greitas „Bluetooth“ susiejimas;
  • Vaizdo įrašų redaktorius „Clipchamp“;
  • Žaidimų patobulinimai, tokie kaip „Auto HDR“, „DirectStorage“ ir patobulintas žaidimo režimas.

Nors dauguma pagrindinių funkcijų yra prieinamos abejose „Windows 11“ versijose, tačiau „Pro“ variantas turi ir savo privalumų. Tarp jų rasime:

  • „BitLocker“ galimybė, kuri padeda apsaugoti duomenis naudojant patobulintą šifravimą ir saugumo valdymą;
  • Nuotolinis darbalaukio valdymas;
  • „Hyper -V“, skirta virtualioms mašinoms kurti ir paleisti;
  • Privatus katalogas, kad galėtumėte naudotis savo įmonės programomis per savo „Microsoft Store“ skyrių;
  • Galimybė prisijungti prie „Azure Active Directory“;
  • Galimybė prisijungti prie domeno ir prisijungti prie verslo ar įmonės tinkle.

Saugumo funkcijos „Windows 11“ operacinėje sistemoje

Kalbant apie saugumą, „Windows 11 Home“ apima standartines „Windows Security“ funkcijas, tokias kaip apsauga nuo virusų ir kitų parazitų, ugniasienė ir tinklo apsauga, šeimos parinktys, programų valdymas ir įrenginių saugumas, pavyzdžiui, TPM palaikymas ir branduolio izoliavimas, kuris apsaugo centrinį „Windows“ branduolį.

Ir „Windows 11 Home“, ir „11 Pro“ operacinės sistemos versijose yra įrenginio šifravimo parinktis, tačiau „Windows 11 Pro“ esanti „BitLocker“ pasižymi didesniu patikimumu.

Į „Windows 11 Pro“ taip pat įtrauktos organizacijų IT skyriams, kurie valdo daug kompiuterių, skirtos saugumo funkcijos „Purview Information Protection“ ir „Purview Data Loss Prevention“. Jos leidžia įmonėms atskirti asmenines programas nuo darbo programų kompiuteryje.

Jos taip pat skenuoja kompiuterius ieškodamos nepageidaujamo turinio, riboja bendrinimą ir automatiškai pašalina turinį, kuris gali kelti grėsmę.

Kurią „Windows 11“ operacinės sistemos versiją pasirinkti?

Nors išsirinkti tinkamą „Windows 11“ platformos versiją gali atrodyti kaip sudėtingas procesas, tačiau realybė – kiek kitokia. Daugeliui vartotojų puikiai tiks „Windows 11 Home“ versija, kurioje rasime visas pagrindines funkcijas.

Apie brangesnę „Windows 11 Pro“ turėtumėte pagalvoti tik tuo atveju, jei valdote kelis kompiuterius arba jums reikia nuotolinio valdymo, virtualizavimo programinės įrangos ar konfigūruojamo „BitLocker“ šifravimo.

Kaip jau minėjome, mūsų partnerių „Whokeys“ internetinėje parduotuvėje „Windows 11 Home“ registracijos kodas dabar kainuoja vos 18,3 eurus, o norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu – spauskite čia. Tiesa, prieš atsiskaitant reikėtų nurodyti nuolaidos kodą TFN.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas