Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-04-06, 17:55 0
Naujausioje „Windows 11“ operacinės sistemos 24H2 beta versijoje pastebėti reikšmingi pakeitimai. „Microsoft“ ėmė aktyviai blokuoti anksčiau naudotą būdą, leidusį apeiti privalomą prisijungimą prie interneto sąrankos metu.
Bendrovė stiprina poziciją dėl „Microsoft“ paskyrų naudojimo, taip bandydama atsisakyti galimybės susikurti vietinę paskyrą be interneto. Dar praėjusių metų liepos mėnesį buvo patvirtinta apie norą, kad vartotojai vis dažniau rinktųsi internetines paskyras.
„Microsoft“ atstovų teigimu, tokiu būdu esą užtikrinama sklandesnė integracija su „Windows“ paslaugomis, padidinamas saugumas bei suteikiama galimybė sinchronizuoti duomenis tarp kelių įrenginių. Tačiau ši vizija patinka tikrai ne visiems.
Technologiškai pažengę naudotojai ir tie, kurie vertina privatumą, vis dar aktyviai naudojasi vietinėmis paskyromis. Toks pasirinkimas leidžia išvengti privalomo prisijungimo prie interneto ir padeda išlaikyti duomenis tik lokaliai kompiuteryje. Tai ypač svarbu tiems, kurie nenori siųsti informacijos į debesiją ar naudotis „Microsoft“ debesijos paslaugomis.
Nuo šiol „Home“ ir „Pro“ versijų naudotojai sąrankos metu neberanda mygtuko „Neturiu interneto“. Oficialiai, galimybė susikurti vietinę paskyrą lieka tik „Enterprise“, „Education“, „IoT“ ir „LTSC“ leidimuose.
Tačiau „Microsoft“ ribojimai neturi spragų. Socialinio tinklo „X“ naudotojas „Witherornot1337“ pasidalijo būdu, kaip vis dar galima apeiti naujus apribojimus. Teigiama, kad pirminės sąrankos metu tereikia paspausti Shift + F10, atsidariusiame komandų lange įvesti komandą start ms-cxh:localonly ir sistema leis susikurti vietinę paskyrą.
Šis metodas kol kas veikia, tačiau nėra garantijų, kad „Microsoft“ jo neužblokuos artimiausiuose atnaujinimuose. Tai tik dar kartą parodo, kaip bendrovė siekia standartizuoti naudotojų patirtį ir pastūmėti visus į savo ekosistemą, net jei dalis vartotojų tam aktyviai priešinasi.
Kyla klausimas – ar tokie sprendimai pagerina naudotojų patirtį, ar tik suvaržo jų pasirinkimo laisvę? Kol kas panašu, kad kompromisų paieška tarp patogumo ir laisvės tęsis, o bendruomenė ir toliau ieškos būdų, kaip susigrąžinti kontrolę į savo rankas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti