Prisijunkite
Prisijunkite
Nauji moksliniai tyrimai keičia nusistovėjusį požiūrį į vyrų senėjimą. Paaiškėjo, kad pagrindinė seksualinės sveikatos silpnėjimo priežastis nėra vien tik amžius ar testosterono trūkumas.
Labai svarbų vaidmenį atlieka nedideli cukraus kiekio kraujyje padidėjimai, net jei šie dar nesiekia diabeto diagnozavimo ribų. Ilgalaikis sveikų vyrų tyrimas parodė, kad net ir nedidelis gliukozės padidėjimas gali neigiamai paveikti spermos judrumą, erekcijos kokybę bei sumažinti lytinį potraukį.
Šie atradimai rodo, kad norint išsaugoti seksualinę ir reprodukcinę sveikatą, svarbu rūpintis ne tik hormonų pusiausvyra, bet ir cukraus kontrole kraujyje.
Metaboliniai pokyčiai veikia labiau nei amžius
Tyrėjų išvados rodo, kad vyrų seksualiniai ir reprodukciniai pokyčiai senstant labiau susiję su medžiagų apykaitos veiksniais, o ne su pačiu amžiumi. Ypač svarbus pasirodė kraujo cukraus lygis. Šias išvadas pateikė profesorius Michaelis Zitzmannas iš Vokietijos Miunsterio universitetinės ligoninės.
Anot jo, nors iki šiol buvo manoma, kad seksualinės funkcijos silpnėjimą lemia amžius ir hormonų mažėjimas, nauji duomenys atskleidžia, kad net ir nedideli metaboliniai pakitimai gali turėti reikšmingos įtakos vyrų sveikatai. Tai reiškia, kad vyrai gali imtis veiksmų ir savo gyvenimo būdu paveikti seksualinės sveikatos išsaugojimą net vyresniame amžiuje.
Šešerių metų tyrimas atskleidė naujus dėsningumus
Tyrimas buvo vykdomas nuo 2014 iki 2020 metų. Jame pradžioje dalyvavo 200 sveikų vyrų nuo 18 iki 85 metų. Visi dalyviai neturėjo diagnozuoto diabeto, širdies ligų ar vėžio. Tyrimo metu buvo stebimi tokie rodikliai kaip spermos kokybė, hormonų lygis, erekcijos funkcija, kūno masės indeksas bei cukraus rodiklis HbA1c.
Per šešerius metus projekte liko 117 dalyvių. Nors daugumos jų hormonų kiekiai ir spermos parametrai išliko normos ribose, buvo pastebėta, kad net ir nežymiai padidėjęs cukraus lygis paveikė spermos judrumą ir pablogino erekciją. Svarbu tai, kad tokiems vyrams HbA1c rodiklis vis dar buvo žemiau 6,5 procento ribos, kuri laikoma cukrinio diabeto slenksčiu.
Testosteronas svarbus libido, bet ne lemia erekcijos
Nustatyta, kad testosterono kiekis neturėjo tiesioginės įtakos erekcijos funkcijai, tačiau aiškiai siejosi su lytinio potraukio vertinimu. Tai reiškia, kad net jei testosterono lygis nekrenta drastiškai, nedideli cukraus kiekio svyravimai gali turėti reikšmingą poveikį fizinei seksualinei funkcijai.
Pasak profesoriaus Zitzmanno, šie atradimai suteikia gydytojams naują kryptį rengiant vyrų seksualinės sveikatos palaikymo planus. Jis pažymėjo, kad šie rezultatai leidžia su viltimi žiūrėti į vyrų sveikatos išsaugojimą net ir senstant. Esą tai nėra nevaldomas procesas, tinkami įpročiai ir atidūs sprendimai gali padėti išlaikyti tiek lytinę, tiek reprodukcinę gerovę.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti