Kremlius patyrė dar vieną pažeminimą: partizanai įsibrovė į raketų gamyklą ir paviešino itin jautrią informaciją

Viktoras Baliulis , 2025-07-17, 12:00
0
Kremlius patyrė dar vieną pažeminimą: partizanai įsibrovė į raketų gamyklą ir paviešino itin jautrią informaciją

Šiuo metu „Atesz“ laikomas vienu iš slapčiausių ir plačiausiai veikiančių partizaninių judėjimų, veikiančių Rusijos gilumoje. Nuo sabotažo instrukcijų platinimo iki sudėtingų žvalgybos operacijų, šios grupės veiksmai turi realų poveikį Rusijos karinėms galimybėms. 

Naujausioje operacijoje „Atesz“ nariai įsiskverbė į itin svarbią gamyklą Voroneže, kur gaminamas raketinis kuras bei varikliai „Iskander-M“ raketoms ir kosminiams nešėjams.

Veiklą pradėję 2022 metų rugsėjį, „Atesz“ partizanai išsiskiria savo sudėtimi, tarp narių yra ukrainiečių, Krymo totorių ir net iš Rusijos kariuomenės pasitraukusių rusų. 

Iš pradžių jų veikla apsiribojo klasikiniu partizaniniu pasipriešinimu, tačiau ilgainiui atsirado ir virtuali kampanija, kurią jie vadina „Atesz mokykla“. Čia publikuojamos instrukcijos, kaip išvengti mobilizacijos, kaip sabotuoti tankus, šarvuočius ir transporterius.

Voronežo gamykla tapo nauju taikiniu

Grupė nuolat įsiskverbia į svarbiausias Rusijos karines bei technologines įmones. Viena iš jų – gamykla, gaminanti variklius „MiG-29“, „MiG-35“ naikintuvams bei sraigtasparniams. „Atesz“ perduoda Ukrainos kariuomenei svarbią informaciją apie šių objektų techninę būklę, gamybos eigą ar personalo judėjimą. 

Dar visai neseniai skelbta, kad jiems pavyko išgauti duomenis iš Rusijos įmonės „Sitronics“, gaminančios dronus okupuotoms teritorijoms.

Dabar „Atesz“ žengė dar toliau. Skelbiama, kad jų naujausia misija nukreipta į vieną svarbiausių Rusijos karinės pramonės objektų. Jie pranešė sėkmingai įvykdę žvalgybinę operaciją pačioje „Roscosmos“ korporacijos širdyje, Chemijos automatikos projektavimo biure (CADB), kuris įsikūręs Voroneže.

Žvalgyba svarbiausiame raketų kuro ir variklių centre

Kaip praneša pati organizacija, jų nariai pateko į CADB teritoriją, kur kuriamas ir gaminamas raketinis kuras. Šis kuras naudojamas balistinių „Iskander-M“ raketų sistemose, kuriomis Rusija reguliariai atakuoja Ukrainą. 

Be to, gamykla glaudžiai susijusi su Voronežo mechanikos gamykla, kartu jos kuria ir gamina tarpžemyninių raketų „RS-18“ bei „RS-20“ variklius, zenitinių raketų sistemas, taip pat raketų nešėjus „Sojuz“ ir „Proton“.

Visa tai daro CADB vienu esminių Putino karinės sistemos ramsčių. Pasak „Atesz“ paskelbto pranešimo, jie ne tik gavo informacijos apie logistiką bei infrastruktūrą, bet ir surinko fotomedžiagą – nufotografavo teritoriją, pastatus, transporto priemones, stovinčias aikštelėse.

Identifikuoti gamyklos darbuotojai

„Atlikome visos teritorijos apžvalgą, padarėme objekto ir infrastruktūros nuotraukas, užfiksavome automobilius, esančius gamyklos stovėjimo aikštelėse. Remdamiesi šiais duomenimis, galėsime identifikuoti darbuotojus – karo nusikaltėlius, prisidėjusius prie ginklų, naudojamų prieš Ukrainos civilius, gamybos,“ – rašoma „Atesz“ pranešime. 

Visa surinkta medžiaga jau perduota Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Šis pasiekimas ne tik rodo „Atesz“ profesionalumo augimą, bet ir išryškina, kaip pasipriešinimo judėjimas gali paveikti net aukščiausio lygio valstybines institucijas. 

Nors tai nėra pirmas kartas, kai grupė įsiskverbia į slaptas karines įmones, šį kartą tai padaryta vienoje iš labiausiai saugomų ir strategiškai svarbių vietų.

„Atesz“ tampa vis labiau matomu veiksniu ne tik fronte, bet ir informacinėje erdvėje, kurioje jų veikla jau dabar daro tiesioginę įtaką Rusijos kariniam aparatui, tiek realiais smūgiais, tiek demoralizuojančia informacija. 

Judėjimas įrodė, kad net ir šiuolaikinės saugumo sistemos nėra nepažeidžiamos, o koordinuotas partizaninis tinklas gali sėkmingai veikti net pačiose jautriausiose vietose.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas