Didžiojo Eurovizijos finalo belaukiant: kada pasirodys Lietuvos atstovai, pateikiama visa svarbiausia informacija

Lina Snarskienė , 2025-05-16, 07:51
0
Didžiojo Eurovizijos finalo belaukiant: kada pasirodys Lietuvos atstovai, pateikiama visa svarbiausia informacija
Sarah Louise Bennett / EBU nuotr.

Eurovizijos karštinė 2025 metais persikelia į Šveicariją, kur šią savaitę dėl pergalės varžosi daugybė šalių. Kaip ir kiekvienais metais, konkursas suskirstytas į du pusfinalius ir finalą. Didžiajame finale pamatysime ir Lietuvos atstovų pasirodymą.

Po dviejų pusfinalių paaiškėjo visos šalys, kurios pateko į Eurovizijos 2025 metų finalą. Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė ilgai lauktą finalo pasirodymų tvarką – ją išdėliojo renginio prodiuseriai, siekdami sukurti sklandų ir įtraukiantį reginį šeštadienio vakarui.

Primename, kad Šveicarija, šių metų konkurso šeimininkė, dar kovo mėnesį išsitraukė 19-ą pasirodymo poziciją delegacijų vadovų susitikime. Tuo metu dabar paaiškėjo, jog pasirodymą atidarys Norvegija, o vakarą užbaigs Albanija.

Sarah Louise Bennett / EBU nuotr.

Eurovizijos 2025 finalo pasirodymų tvarka:

  1. Norvegija
  2. Liuksemburgas
  3. Estija
  4. Izraelis
  5. Lietuva
  6. Ispanija
  7. Ukraina
  8. Jungtinė Karalystė
  9. Austrija
  10. Islandija
  11. Latvija
  12. Nyderlandai
  13. Suomija
  14. Italija
  15. Lenkija
  16. Vokietija
  17. Graikija
  18. Armėnija
  19. Šveicarija
  20. Malta
  21. Portugalija
  22. Danija
  23. Švedija
  24. Prancūzija
  25. San Marinas
  26. Albanija

Kaip nustatoma pasirodymų tvarka?

Sarah Louise Bennett / EBU

Pasirodymų eiliškumas nustatomas dviem etapais. Iš pradžių kiekviena šalis, patekusi į finalą, burtų keliu išsirenka, ar atliks kūrinį pirmoje dalyje, antroje dalyje, ar paliks sprendimą prodiuserių nuožiūrai, ši galimybė buvo įvesta siekiant didesnio lankstumo.

Vėliau renginio prodiuseriai sudėlioja tikslų pasirodymų eiliškumą, remdamiesi dviem svarbiais kriterijais: (1) noru sukurti dinamišką ir įvairų šou – tai reiškia skirtingų stilių ir nuotaikų kaitą, ir (2) techniniais aspektais, tokiais kaip laikas, reikalingas scenos dekoracijų paruošimui ar išmontavimui.

Ar pasirodymo vieta daro įtaką pergalės galimybėms?

Tradiciškai laikoma, kad pasirodymas antroje Eurovizijos finalo dalyje yra savotiškas pranašumas. Verta pastebėti, kad daugelis pastarųjų nugalėtojų pasirodė vėlesnėse pozicijose. Pavyzdžiui, Italijos „Måneskin“ pasirodė 24-oje vietoje (2021 m.), Izraelio Netta – 22-oje (2018 m.), o Ukrainos Jamala – 21-oje (2016 m.).

Vis dėlto, nugalėti įmanoma ir pirmoje dalyje. Pavyzdžiui, Loreen iš Švedijos 2023 metais triumfavo pasirodžiusi 9-oje vietoje, Kalush Orchestra iš Ukrainos 2022-aisiais pasirodė 12-oje, o portugalas Salvador Sobral 2017-aisiais nugalėjo atlikdamas 11-uoju numeriu.

Vienintelė pozicija, iš kurios dar niekada nelaimėta – tai antra. Ši vieta net pelniusi pravardę „mirties vieta“. Bet juk viskam būna pirmas kartas.

Kaip balsuoti už savo mėgstamiausią Eurovizijos dainą?

Balsavimas už jūsų favoritą konkurse „Eurovizija“ vyksta keliais būdais – galima naudotis oficialia programėle, skambinti telefonu ar siųsti SMS (konkreti informacija pateikiama ekrane), taip pat galima balsuoti portale esc.vote.

Balsavimas dalyvaujančiose šalyse

Tie, kurie žiūri „Euroviziją“ iš dalyvaujančių šalių, gali balsuoti naudodamiesi oficialia Eurovizijos programėle, prieinama „iOS“, „Android“ ir „Windows“ įrenginiams. Balsuodami per programėlę, gausite specialią vaizdo žinutę iš savo mėgstamo atlikėjo.

Be to, kiekvienas transliuotojas tiesioginio eterio metu rodys telefono numerius ir SMS žinutes, kuriomis taip pat galima atiduoti savo balsus. Visą reikalingą informaciją balsavimui bus galima rasti ir svetainėje www.esc.vote, kuri veiks gyvų pasirodymų savaitę.

Primename, kad galima balsuoti tik tame pusfinalyje, kuriame dalyvauja jūsų šalis, arba į jį priskirtame, jei gyvenate Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Šveicarijoje.

Galima balsuoti už kelias šalis – iki 20 kartų.

Balsavimas iš ne dalyvaujančių šalių

Žiūrovai iš šalių, kurios šiemet nekonkuruoja „Eurovizijoje“, taip pat gali balsuoti – tiek pusfinaliuose, tiek finale.

Tai galima padaryti dviem būdais: per oficialią programėlę arba tiesiogiai per www.esc.vote, kuri automatiškai parodys tinkamą balsavimo metodą pagal jūsų buvimo vietą.

Kada galima balsuoti?

Dalyvaujančios šalys

  • Finalo metu: balsavimas atidaromas prieš pasirodant pirmai dainai ir tęsiasi iki apie 40 minučių po paskutinės dainos.
  • Pusfinaliuose: balsavimas pradedamas po paskutinio pasirodymo ir trunka apie 18 minučių.

Nedalyvaujančios šalys:

  • Pirmasis balsavimo langas atidaromas vidurnaktį (pagal vietos laiką) kiekvieno pusfinalio ir finalo dieną, ir trunka iki tiesioginės transliacijos pradžios.
  • Antrasis balsavimo langas:
  • Finale – vėl atsidaro prieš pirmą dainą ir lieka atviras apie 40 minučių po paskutinės.
  • Pusfinaliuose – pradedamas po paskutinio pasirodymo ir trunka apie 18 minučių.

Visas balsavimo būdas yra sukurtas taip, kad žiūrovai visame pasaulyje galėtų išreikšti savo simpatijas. O jei norite savo balsą ne tik išgirsti, bet ir gauti atsaką – naudokitės programėle ir pasimėgaukite asmenine žinute iš savo scenos favorito!

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas