Prisijunkite
Prisijunkite
Sportas namuose skamba gerai iki tol, kol nereikia jo iš tikrųjų pradėti. Kol naršai idėjas internete, atrodo paprasta: nusiperki kilimėlį, įsijungi „Youtube“, padarai kelis pritūpimus ir viskas veikia. Tačiau realybė dažnai atrodo kitaip: kilimėlis stovi kampe, hanteliai renka dulkes, o sportbačiai naudojami išnešti šiukšlėms.
Pati mintis apie mini sporto salę namie gali gąsdinti: per brangu, per sudėtinga, per daug reikės valios. Bet tiesa tokia: tai neturi būti nei salė, nei sporto kampas. Viskas prasideda ne nuo daiktų, o nuo minties, kad judėjimas turi būti prieinamas čia ir dabar, tavo ritmu, tavo tempu.
Todėl pradėti verta ne nuo pirkinių sąrašo, o nuo klausimo – kam tau to reikia? Jeigu atsakymas „kad judėčiau, nes man gera“ – jau eini teisinga kryptimi. O visa kita tik detalės ir jos tikrai gali būti paprastesnės nei atrodo.
Kada pradėti?
Dauguma žmonių galvoja, kad sportuoti reikia pradėti tada, kai susidaro tvarkaraštis, atsiranda laisvo laiko ar motyvacija pakyla aukščiau grindų. Bet tiesa tokia: pradžia dažniausiai įvyksta tada, kai kūnas pradeda tyliai prieštarauti sėdimam gyvenimui. Skauda nugarą, sunku keltis nuo sofos, ima trūkti kvėpavimo einant laiptais. Tai ne signalas, kad tu blogas, tai signalas, kad kūnas nori judėti.
Sportas namuose gali prasidėti nuo trijų pratimų per dieną. Nereikia valandos, nereikia prakaito. Pradėjus švelniai, kūnas pats pradeda norėti daugiau. Tada nebereikia savęs versti, nes atsiranda įprotis, o kai įprotis tampa malonus – jis lieka.
Ar verta?
Sporto salė namuose nėra sprendimas visiems gyvenimo klausimams. Ji neišspręs emocinės įtampos, nepadės stebuklingai numesti svorio per savaitę ir tikrai nepakeis profesionalaus trenerio. Bet ji suteiks vieną labai svarbų dalyką – prieinamumą.
Tu gali judėti tada, kai tau patogu, tu gali sportuoti tada, kai jautiesi saugiai, ir niekas tavęs neteisia, ar judesys tobulas. Jeigu ieškai gryno džiaugsmo, paprasto būdo išjudinti dieną ar sutvarkyti kūną po sėdėjimo, tada verta. Nes tai tavo erdvė, tavo taisyklės: be spintelių su papildais, be veidrodžių, be įtampos.
Ką pirkti, jei nusprendei, kad nori daugiau
Svarbiausia taisyklė – pirk tada, kai jau jauti, kad tikrai naudos. Ne iš karto, ne viską, o palaipsniui. Kilimėlis, pirmas, geras startas, nes jį panaudosi ir tempimui, ir jėgos pratimams, ir tiesiog atsisėdimui po dienos. Antras žingsnis – hanteliai arba pasipriešinimo gumos, jos lengvos, neužima vietos, bet leidžia dirbti su raumenimis įvairiai.
Turint daugiau vietos ir noro: galima pagalvoti apie svarmenų komplektą, TRX diržus ar net dviratį. Bet tai nebūtina, geriau mažiau daiktų, bet jie iš tikrųjų naudojami. Taip išvengsi gailesčio dėl išleistų pinigų ir kaltės dėl stovinčio daikto kampe.
Kaip išvengti: pirkau, bet nenaudoju
Dažniausia klaida – nusipirkti ir tikėtis, kad tai motyvuos. Bet motyvacija neateina su dėže, ji atsiranda per veiksmą, todėl pradėti verta be jokių priemonių, o naudoti kūno svorį, įsijungti trumpą treniruotę, padaryti tempimą ryte.
Kai pajusi, kad tau tai patinka – tada atsiras ir poreikis priemonėms, o ne atvirkščiai. Ir kai daiktas atsiranda ne kaip „aš dabar būsiu sportiškas“, o kaip „man tai veikia“, jis įsitvirtina rutinoje. Ir tada sporto salė namie tampa ne tik kampu su kilimėliu, bet vieta, kur grįžti gera.
Mini testas: koks sportas tau tinka namuose?
Atsakyk TAIP arba NE:
Rezultatai:
1–2 TAIP
Tavo kryptis – tempimas, joga arba tiesiog judesys su kvėpavimu. Tinka rytinės atsibudimo treniruotės, tempimo sesijos vakare. Viskas, kas lėta, švelnu ir tavo ritmu.
3–5 TAIP
Tu esi funkcinio judesio žmogus. Tau tinka trumpi, intensyvūs užsiėmimai – HIIT, circuit treniruotės, kūno svorio pratimai. Trumpai, aiškiai, be išpūstų detalių.
6–7 TAIP
Sportas tau absoliuti nuotaikos palaikymo priemonė. Tau patiktų mišrus formatas: šiek tiek šokio, šiek tiek stiprinimo, šiek tiek linksmo kvailiojimo, svarbiausia, kad kūnas judėtų, o protas ilsėtųsi.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti