Prisijunkite
Prisijunkite
Norint išlaikyti Europos ekonominį konkurencingumą, būtina užtikrinti kapitalo prieinamumą inovatyvioms įmonėms. Tik turėdama reikiamus išteklius technologijų plėtrai, Europa gali išlaikyti talentus, žinias ir verslus savo žemyne.
Lenkija ėmėsi iniciatyvos ir tapo pirmąja šalimi, kurioje įgyvendinamas pilotinis projektas, skirtas padėti jauniems verslams plėstis į kitus Europos rinkos segmentus. Net dvylikai startuolių suteikiama galimybė augti ir įsitvirtinti Vokietijos, Ispanijos arba Šiaurės Europos rinkose.
Skirtumas tarp Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų technologinės raidos tampa vis labiau pastebimas. Daugelis jaunų Europos įmonių vos pradėjusios augti pasuka į JAV, kur finansavimo galimybės kur kas geresnės. Taip Europa praranda ne tik kapitalą, bet ir talentus bei technologinį potencialą. Toks nutekėjimas didina vadinamąją inovacijų atotrūkio problemą.
Bendros rinkos galimybės turi būti išnaudotos
Vienas svarbiausių Europos Komisijos tikslų yra mažinti šį atotrūkį. Siekiant paskatinti inovacijų komercializaciją ir technologijų plėtrą, bendradarbiaujama su Europos investicijų banku bei Europos investicijų fondu. Šios pastangos nukreiptos į tai, kad Europos įmonės liktų savo regione ir augtų vietos rinkose.
Sprendimas yra pilotinis projektas „EIT Regional Innovation Booster“, kurį įgyvendina Europos inovacijų ir technologijų institutas kartu su Lenkijos plėtros ir technologijų ministerija. Programos tikslas yra suteikti technologiniams verslams realią galimybę įsitvirtinti užsienio rinkose, išplečiant jų pasiekiamumą ir mastą. Lenkija yra pirmoji ir kol kas vienintelė šalis, kurioje šis projektas jau startavo.
Trys etapai startuolių plėtrai
Programoje dalyvauti gali mažos ir vidutinės įmonės, kurios kuria sprendimus vienoje iš septynių sričių, tai yra klimato kaita, skaitmeninė transformacija, energetika, sveikatos apsauga, retieji žemės ištekliai, žemės ūkis ir maisto technologijos, išmaniųjų miestų mobilumas.
Pirmame etape atrinkta dvylika įmonių, kurios mėnesį dirbs su rinkų ekspertais, kad parengtų išsamų plėtros planą. Antrame etape penkios geriausiai pasirengusios įmonės gaus iki 200 tūkstančių eurų, skirtų jų veiklai užsienyje plėtoti. Trečiajame etape, kuris numatytas 2026 metų pirmoje pusėje, šios įmonės gaus individualią ekspertinę paramą pasirinktame regione, o EIT bendruomenės investicijų komandos pradės diskusijas dėl galimų kapitalo investicijų.
EIT planuoja iki 2028 metų šiai programai skirti ne mažiau kaip 30 milijonų eurų ir išplėsti ją bent į tris papildomas šalis. Tokia iniciatyva turėtų padėti jauniems verslams greičiau pereiti nuo vietinės sėkmės prie tarptautinės plėtros ir prisidėti prie Europos technologinės nepriklausomybės bei konkurencingumo pasauliniame kontekste. Pasak EIT direktoriaus Martino Kerno, ši programa realiai sustiprina įmonių pozicijas globalioje rinkoje ir kuria pagrindą sprendimams, kurie gali pakeisti ateitį.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti