Oksfordo mokslininkai ištyrė 5G poveikį žmogui, rezultatai nustebino net didžiausius skeptikus

Danielius Mažeikis , 2025-07-14, 10:55 (atnaujinta 2025-07-14, 10:56)
0
Oksfordo mokslininkai ištyrė 5G poveikį žmogui, rezultatai nustebino net didžiausius skeptikus

Pastaruoju metu pasaulyje kilo daug diskusijų apie 5G ryšio technologiją. Vieni ją vertina kaip pažangą, kiti baiminasi dėl galimos žalos sveikatai. Kai kur skleidžiami nepagrįsti teiginiai, esą 5G gali sutrikdyti imunitetą ar pažeisti DNR.

Tokių baimių fone Oksfordo akademijos mokslininkų komanda nusprendė atlikti nuoseklų ir kontroliuojamą eksperimentą, kurio tikslas buvo įvertinti, ar 5G spinduliuotė iš tikrųjų gali turėti neigiamą poveikį žmogaus organizmui. 

Pagrindinis tyrimo akcentas buvo aiškumas ir pagrįstumas, todėl eksperimentas buvo suplanuotas taip, kad jo rezultatai būtų nepriklausomi nuo subjektyvių nuomonių ar viešų nuogąstavimų.

Laboratoriniai bandymai su realiais dažniais

Laboratorijos sąlygomis tyrėjai naudojo elektromagnetinį spinduliavimą, atitinkantį tuos pačius dažnius, kurie būdingi 5G ryšiui, tai tai 27 ir 40,5 gigaherco bangos. Šie dažniai pasirinkti neatsitiktinai, nes jie naudojami realiose 5G infrastruktūrose, veikiančiose skirtingose šalyse. 

Be to, mokslininkai sąmoningai padidino spinduliuotės intensyvumą net dešimt kartų, palyginti su tarptautiniais saugumo standartais.

Tyrimo metu buvo naudojamos žmogaus odos ląstelės, kurios 48 valandas be pertraukos buvo veikiamos spinduliuote. Visą šį laiką buvo griežtai kontroliuojama temperatūra, nes ankstesniuose tyrimuose kai kurie pokyčiai ląstelėse buvo klaidingai priskirti spinduliuotei, nors iš tikrųjų juos sukėlė šiluminis poveikis. Šį kartą buvo užtikrinta, kad jokia šiluma negalėtų paveikti rezultatų, todėl gauti duomenys yra tikslūs ir aiškūs.

Aiškūs rezultatai, tai jokių pažeidimų nerasta

Po dviejų parų intensyvaus poveikio ląstelėms buvo atlikta išsami jų analizė. Mokslininkai nagrinėjo, ar neįvyko jokių pokyčių DNR struktūroje, ar neatsirado mutacijų, ar nesutriko genų veikla. 

Rezultatai buvo nedviprasmiški, nes jokių ląstelių pakitimų neužfiksuota. Tai reiškia, kad net ir padidintas 5G spinduliavimas nepadarė jokios žalos ląstelėms, nesukėlė mutacijų ar kitų genetinių pažeidimų.

Kodėl 5G spinduliuotė negali pažeisti DNR

Vienas svarbiausių aspektų, kurį pabrėžia tyrimo autoriai, yra tai, kad 5G spinduliuotė nėra jonizuojanti. Skirtingai nuo rentgeno ar ultravioletinių spindulių, kurie turi pakankamai energijos pažeisti molekules, 5G dažnių bangos fiziškai nepajėgios paveikti žmogaus DNR ar sukelti ląstelių žūtį. 

Tai reiškia, kad 5G negali tapti genetinių pažeidimų priežastimi. Nepaisant to, mokslininkai realistiškai vertina situaciją ir pripažįsta, kad net ir moksliškai pagrįsti tyrimai gali nesugriauti kai kurių žmonių įsitikinimų. 

Sąmokslo teorijų šalininkai dažnai vadovaujasi emocijomis, o ne faktais, todėl tokios išvados gali jų neįtikinti. Tačiau tiems, kurie remiasi mokslu ir ieško įrodymų, šis tyrimas turėtų suteikti aiškumo.

5G technologija nėra pavojinga

Apibendrinant galima teigti, kad 5G technologija, veikianti laikantis tarptautinių saugumo normų, nėra pavojinga žmogaus sveikatai. Tai patvirtina nuoseklus ir kruopščiai atliktas mokslinis eksperimentas, kuris nepateikė nė vieno argumento, leidžiančio manyti apie žalą ląstelių lygiu. 

Technologijų pažanga ir toliau gali būti diegiama atsakingai, žinant, kad jos poveikis žmogaus organizmui buvo patikrintas griežtais moksliniais metodais.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: 5G

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas