Startuolių sėkmės formulė: ekspertų patarimai ir „Startup Lithuania“ akceleratoriaus pagalba

Pranešimas spaudai , 2025-07-13, 05:54
0
Startuolių sėkmės formulė: ekspertų patarimai ir „Startup Lithuania“ akceleratoriaus pagalba

Vertingi ekspertų patarimai ir tinkama kryptimi nukreipti galinčių mentorių užnugaris kiekvieno verslo kelionės pradžioje yra didžiulė paspirtis. Tokios pagalbos poreikį įrodo ir rekordinis susidomėjimas Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ įgyvendinama IRT akceleravimo programa, kuria siekiama verslo plėtros, rinkodaros, inovacijų ir technologijų ekspertų žinias panaudoti kuriant skaitmeninių inovacijų startuolių sėkmės istorijas.

Į vieną vietą programoje šiemet pretendavo daugiau nei 10 startuolių, atstovaujančių įvairias inovacijų kryptis – nuo švietimo ir mokymų iki balsu valdomų technologijų, dirbtinio intelekto ar verslo procesų optimizavimo. Dešimčiai atrinktų startuolių padeda stipri, inovacijų ekosistemą ir verslo pasaulį gerai pažįstančių mentorių komanda, padengianti platų požiūrių ir kompetencijų spektrą.

„Lietuva neabejotinai turi didžiulį skaitmeninių inovacijų vystymo potencialą. Siekiant jį kuo geriau išnaudoti ir šioje srityje pasiekti proveržį svarbu palaikyti startuolius pačioje jų kelio pradžioje, kai kyla daugiausiai iššūkių. Mentorystė yra vienas iš būdų nukreipti inovacijų kūrėjus tinkama linkme ir geras idėjas paversti aukštą pridėtinę vertę generuojančiais verslais“, – sako Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ skyriaus vadovė Karolina Urbonaitė.

Geros idėjos nepakanka

Iki rugpjūčio vidurio programos dalyviai užsiėmimų su mentoriais metu grynins savo verslo modelius ir įėjimo į rinką strategijas, gilins komandos formavimo, rinkodaros, pozicionavimo, prisistatymo investuotojams kompetencijas bei žinias. Tikimasi, kad po darbo su mentoriais bent 2-3 programos dalyviams pavyks pritraukti rizikos kapitalo fondų investicijas. Atrinktiems startuoliams taip pat suteikiama valstybės dotacija.

„Bet kurio startuolio progresui ir sėkmingam įėjimui į rinką daugiausiai įtakos turi įdėtas darbas. Vien geros idėjos neužtenka, o sėkmingai augančius startuolius nuo niekaip neperlipančių investicijų pritraukimo slenksčio skiria būtent tinkamas pasiruošimas. Dėl to mentorių pagalba gali būti išties nepamainoma. IRT akceleratorius skaitmeninių inovacijų kūrėjams suteikia prieigą prie vertingų ekspertinių žinių ir praktinių patarimų, kurie gali padėti kilstelėti startuolį į naują augimo etapą“, – sako IRT akceleratoriaus vadovas Gediminas Rumšas.

Subūrė stiprią ekspertų komandą

Anot G. Rumšo, programos mentoriai startuoliams siekia atverti naujas perspektyvas – pavyzdžiui, padeda pažvelgti per investuotojų ar finansų srautų planavimo prizmę. Tai leidžia vystomas idėjas „nuleisti ant žemės“ ir labiau atsižvelgti į praktinius inovatyvaus verslo vystymo poreikius.

„Mentoriai į programą atrinkti įvertinus ankstyvos stadijos startuolių poreikius ir ekosistemos rekomendacijas. Manau, pavyko suburti išties stiprią ir įvairiapusišką komandą, kuri padės startuoliams realizuoti savo potencialą“, – sako G. Rumšas.

Tarp IRT akceleratoriaus mentorių šiemet yra investuotojų patirtimi ir žiniomis pasidalinsiantys rizikos kapitalo fondo „Superhero Capital“ atstovas Gytenis Galkis, įmonės „NGL Ventures“ vadovas Justinas Pašys, taip pat komandų ugdymo konsultantė ir pirmoji „Google“ kompanijoje įsidarbinusi lietuvė Austėja Blaževičiūtė bei kiti ekspertai. Jie padės startuoliams suplanuoti įėjimą į rinką, užtikrinti vystomo produkto atitikimą verslo logikai, apsibrėžti tikslines klientų grupes ir išskirti konkurencinius pranašumus, panaudoti socialinius tinklus pardavimams bei kitose srityse.

„Mentoriaus rolė nėra užtikrinti dalyvio sėkmę, o empatiškai klausantis, teikiant konstruktyvų grįžtamąjį ryšį ir užduodant tinkamus klausimus padėti jam pačiam atrasti tikrąją kryptį, net jei kartais tai reiškia sprendimą pirminės idėjos atsisakyti. Tad mentorius yra tik įrankis, galintis padėti greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, o sėkmė yra pačių dalyvių rankose“, – sako G. Galkis.

Tarp IRT akceleratoriaus mentorių yra ir Gintautas Mežetis. Jo teigimu, tam, kad dalyviai galėtų sėkmingai pritaikyti mentorių patirtį, svarbiausia yra abipusis smalsumas ir noras išgirsti vienas kitą.

„Mentorystė yra neįkainojama ne tik dėl dalinimosi žiniomis, bet ir dėl pasitikėjimu grįstų ryšių, virstančių stipriais tinklais, plėtojimo. Todėl mentorystėje matau didelę prasmę – tai padeda auginti bendruomenę ir prisideda prie bendros sėkmės“, – sako G. Mežetis.

„Startup Lithuania” įgyvendinamą IRT akceleratoriaus programą finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Be IRT akceleratoriaus „Startup Lithuania“ taip pat įgyvendina žaidimų industrijos atstovams skirtą „GameTech“ akceleratoriaus programą ir švietimo inovacijas kuriantiems startuoliams skirtą „EdTech“ programą. Startuoliai taip pat kviečiami pasinaudoti tarptautinio „Plug and Play“ akceleratoriaus suteikiamomis galimybėmis.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas