„Google“ tiesia milžinišką kabelį per vandenyną: grandiozinis projektas, kuris pakeis absoliučiai viską

Danielius Mažeikis , 2025-07-11, 09:00
0
„Google“ tiesia milžinišką kabelį per vandenyną: grandiozinis projektas, kuris pakeis absoliučiai viską

Technologijų bendrovė „Google“ paskelbė apie dar vieną didelį infrastruktūros projektą, tai naujo povandeninio šviesolaidinio kabelio, pavadinto „Sol“, tiesimą tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos.

Šis projektas sustiprins pasaulinę duomenų perdavimo sistemą ir prisidės prie greitesnio, patikimesnio interneto visame pasaulyje. Pavadinimas „Sol“ kilęs iš ispanų ir portugalų kalbų žodžio, reiškiančio „saulė“. 

Tai simboliškai atspindi kabelio išėjimo į krantą taškus, kurie įsikūrę šiltesnio klimato vietovėse. Projektas laikomas strateginiu žingsniu, kuriuo siekiama pagerinti transatlantinį ryšį tarp Šiaurės Amerikos ir Europos.

Kur drieksis „Sol“ kabelis?

Naujasis kabelis sujungs Floridos valstiją JAV su Bermudų salomis, Azorų salomis ir Ispanija. Jungtinių Valstijų pusėje jis pasieks krantą Palm Kosto mieste. Būtent čia „Google“ bendradarbiaus su įmone „DC BLOX“, siekdama ne tik įrengti kabelio prijungimo stotį, bet ir įkurti naują ryšių centrą regione.

Po prijungimo prie Floridos krantų kabelis bus sausumos keliu sujungtas su „Google“ debesijos regionu Pietų Karolinoje. Tai leis tinklą naudoti efektyviau, integruojant jį į esamą debesijos architektūrą.

Europos pusėje kabelis iškils į krantą Ispanijos mieste Santandere. Iš ten jis bus sujungtas su duomenų centrais Madride. Tokiu būdu naujasis kabelis padės dar labiau išplėsti „Google“ debesijos paslaugas ir sutvirtinti ryšį tarp dviejų žemynų.

Kaip kabelis bus naudojamas?

„Google“ teigia, kad „Sol“ kabelis padidins viso tinklo pralaidumą, pagerins stabilumą ir sumažins duomenų perdavimo delsą vartotojams visame pasaulyje. Kabelis bus gaminamas Jungtinėse Valstijose ir bus integruotas į esamą bendrovės debesijos infrastruktūrą, apimančią 42 skirtingus regionus.

Kabelis „Sol“ veiks greta kito projekto, pavadinto „Nuvem“, kuris sujungs Pietų Karoliną, Bermudas, Azorų salas ir Portugaliją. „Nuvem“ kabelio veikla turėtų prasidėti 2026 metais, tuo tarpu „Sol“ kabelis planuojamas paleisti 2027 metų pirmąjį ketvirtį.

Kabelio prijungimo stotis Palm Koste bus įrengta 20 hektarų teritorijoje. Baigus statybas, ji taps svarbiu komunikacijos mazgu ne tik JAV pietrytinėje dalyje, bet ir visame Atlanto regione.

Kodėl tai svarbu?

Povandeninių kabelių tiesimas yra sudėtingas ir brangus procesas, tačiau jis yra būtinas šiuolaikinio pasaulio veikimui. Didžioji dalis interneto srauto tarp žemynų vyksta būtent per tokius kabelius, o ne per palydovines sistemas, kaip klaidingai mano kai kurie žmonės. Kabeliai užtikrina daug didesnį pralaidumą, mažesnį delsą ir patikimesnį duomenų srautą.

Didžiausios technologijų įmonės, tokios kaip „Google“, investuoja į šias infrastruktūras tam, kad galėtų patys kontroliuoti savo tinklus, sumažinti priklausomybę nuo trečiųjų šalių ir užtikrinti geresnę paslaugų kokybę savo vartotojams. „Sol“ kabelis yra dar vienas žingsnis į tai, kad duomenų perdavimas tarp žemynų būtų greitesnis ir stabilesnis.

Platesnis kontekstas

„Google“ jau anksčiau įgyvendino kitus didelio masto kabelių projektus. Tarp jų yra „Equiano“ kabelis, jungiantis Europą su Afrika, „Firmina“, jungiantis JAV su Pietų Amerika, ir „Grace Hopper“, apjungiantis JAV, Jungtinę Karalystę ir Ispaniją.

Nors tokie projektai dažniausiai vykdomi tyliai ir ne visada pasiekia plačiąją žiniasklaidą, jų įtaka yra didžiulė. Jie sudaro interneto stuburą, per kurį vyksta ne tik paprastas naršymas ar vaizdo peržiūra, bet ir kritinės debesijos paslaugos, dirbtinio intelekto skaičiavimai bei verslo komunikacija.

„Sol“ kabelis yra dar vienas įrodymas, kad skaitmeninė infrastruktūra plečiasi ne tik programinės įrangos, bet ir fizinio ryšio lygmenyje. Tai svarbus žingsnis siekiant pagerinti pasaulinį interneto ryšį, sumažinti duomenų perdavimo vėlavimus ir užtikrinti stabilų tinklo veikimą tiek įmonėms, tiek eiliniams vartotojams. Tokios investicijos rodo, kad informacinė visuomenė tampa vis labiau priklausoma nuo galingų, bet nematomų kabelių, nutiestų per vandenynų dugną.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: Google

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas