Prisijunkite
Prisijunkite
Šių metų Vimbldono teniso turnyras, laikomas vienu prestižiškiausių sporto renginių pasaulyje, sulaukė ne tik dėmesio, bet ir aštrios kritikos. Daugiausia diskusijų kilo dėl naujovės, šiemet pirmą kartą buvo atsisakyta žmogaus linijų teisėjų ir jų vietą užėmė elektroninė linijų fiksavimo sistema, valdoma dirbtinio intelekto. Ši sistema atsakinga už sprendimus, ar kamuoliukas pataikė į aikštelę, ar atsidūrė už jos ribų.
Nors technologijų pažanga sporte neretai vertinama teigiamai, šį kartą nuomonės išsiskyrė. Daug tenisininkų išsakė nusivylimą, teigdami, kad sistema darė akivaizdžių klaidų. Kai kurios situacijos, kai kamuoliukas aiškiai kirto užribį, buvo užfiksuotos kaip teisėtos. Dėl tokių sprendimų žaidėjai neteko svarbių taškų, o tai galėjo turėti įtakos viso mačo baigčiai.
Britų tenisininkė Emma Raducanu buvo viena pirmųjų, viešai išreiškusių kritiką. Ji pasakojo apie epizodą, kai jos varžovė smūgiavo kamuoliuką, kuris aiškiai atsidūrė už linijos, tačiau sistema to neidentifikavo. Mačas buvo tęsiamas, lyg nieko nebūtų nutikę. Vėliau pakartojus epizodą per televiziją, buvo matyti, kad Raducanu buvo teisi.
Panašią poziciją išsakė ir britas Jackas Draperis, kuris šiuo metu yra aukščiausiai reitinguotas tenisininkas Jungtinėje Karalystėje. Jo nuomone, naujoji sistema negali būti laikoma visiškai patikima. Jis teigė, kad net ir pažangiausia technologija negali garantuoti šimtaprocentinio tikslumo.
Tuo tarpu žaidėjas Benas Sheltons susidūrė su kita problema. Jam buvo pasakyta, kad dėl besileidžiančios saulės sistema greitai nustos veikti. Sportininkas buvo priverstas paspartinti žaidimą, kad pabaigtų setą dar prieš sutrikimus. Kiti žaidėjai skundėsi, kad negirdėjo automatinių garsinių pranešimų.
Vienai kurčiajai tenisininkei tai sukėlė ypatingų sunkumų, nesant žmogaus teisėjo rankos signalo, ji nežinojo, ar pelnė tašką. Vienose rungtynėse tarp britės Sonay Kartal ir rusės Anastasijos Pavliučenkovos kilo painiava, kai sistema nesureagavo į kamuoliuką, išlėkusį už aikštės ribų.
Rungtynių teisėjui teko nutraukti žaidimą ir liepti peržaisti tašką. Vėliau turnyro organizatoriai atsiprašė, pripažindami, kad technologija buvo atsitiktinai išjungta. Tai, anot jų, buvo žmogiška klaida. Po šio incidento sistema buvo atnaujinta, kad tokia situacija daugiau nepasikartotų.
Vis dėlto, Vimbldono atstovai gynėsi nuo kritikos. Turnyro vadovybė priminė, jog anksčiau nuolat sulaukdavo klausimų, kodėl dar nenaudoja elektroninės linijų fiksavimo technologijos, kuri, kaip manoma, yra tikslesnė nei žmogaus akis.
Ši situacija parodė, kad visiškas perėjimas prie automatizuotų sprendimų dar kelia daug klausimų. Nors technologijos padeda užtikrinti spartesnį žaidimą ir sumažinti žmogiškų klaidų tikimybę, jos vis dar nėra nepriekaištingos. Dėl to kyla diskusijų, ar tikrai verta visiškai atsisakyti žmogaus įsitraukimo. Gali būti, kad ateityje geriausias sprendimas, tai subalansuotas žmogaus ir technologijos derinys.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti