Prisijunkite
Prisijunkite
Patinka tai ar ne, bet dirbtinis intelektas jau tapo mūsų skaitmeninės kasdienybės dalimi. Ir šioje srityje „Google“ tikrai nestovi nuošalyje. Jos dirbtinio intelekto įrankis „Gemini“ yra viena iš svarbiausių šios technologijos figūrų.
JAV technologijų milžinė nuolat tobulina savo dirbtinio intelekto sprendimus. Šiandien „Google“ žengė dar vieną žingsnį stiprindama savo dirbtinio intelekto vaizdo kūrimo įrankių gretas – „Veo 3“ papildytas itin laukta naujove.
Nuo šiol nuotrauką galima paversti trumpu aštuonių sekundžių trukmės vaizdo įrašu su garsu. Viskas veikia paprastai ir naudotojams nereikia turėti nei montažo patirties, nei sudėtingų įrankių. Užtenka turėti idėją ir vieną paveikslėlį.
Toks sprendimas ne tik atveria naujas galimybes kūrėjams, bet ir žymi dar vieną etapą, kai dirbtinis intelektas tampa kasdieniu kūrybos įrankiu. Vienu spustelėjimu nuobodi nuotrauka gali virsti gyvu fragmentu, kuris perteikia emociją, atmosferą ar net trumpą pasakojimą.
Vartotojui tereikia įkelti pasirinktą vaizdą, aprašyti, ką jis norėtų pamatyti, pavyzdžiui, „miško takas, kuriuo tyliai eina mergaitė, o aplink girdėti paukščiai ir lapų šnaresys“ ir palaukti. Viskas vyksta automatiškai.
Norint suaktyvinti šią funkciją, reikia pasirinkti meniu skiltį „Videos“, esančią prie tekstinio užklausos langelio. Tada įkeliama nuotrauka, aprašoma scena ir, jei yra pageidavimų dėl garso – tai irgi galima nurodyti.
Po trumpos generavimo pauzės vartotojas gauna judantį vaizdo įrašą, kuris gali būti išsaugotas, bendrinamas ar įvertintas nykščio simboliu. Teigiami ar neigiami įvertinimai bus naudojami „Google“ mokymuisi, siekiant dar labiau pagerinti paslaugos kokybę.
Svarbu paminėti, kad šiuo metu ši funkcija prieinama tik „Google AI Pro“ ir „Ultra“ prenumeratoriams tam tikrose šalyse, todėl Lietuvoje šios naujovės dar gali tekti šiek tiek palaukti. Tačiau tokio tipo inovacijos retai lieka lokalios, jei sulauks paklausos, įrankis bus išplėstas į platesnius rinkos segmentus.
Ši naujovė taip pat tapo dalimi kito „Google“ DI projekto – „Flow“, kuris orientuotas į vizualinės istorijos pasakojimą ir režisūrą. Abu įrankiai veikia integruotai, o tai leidžia vartotojui ne tik pradėti nuo vienos nuotraukos, bet ir kurti ištisas scenas.
Tai ypač svarbu tiek profesionaliems turinio kūrėjams, tiek mokytojams, socialinių tinklų administratoriams ar net reklamos kūrėjams, kai norima greitai ir efektingai perteikti idėją be didelio biudžeto ar filmavimo komandos.
Remiantis „Google“ duomenimis, vien per pastarąsias septynias savaites „Veo 3“ ir „Flow“ naudotojai jau sugeneravo daugiau nei 40 milijonų vaizdo įrašų. Naujosios funkcijos pasirodymas gali dar labiau paspartinti šiuos skaičius, nes vaizdinis turinys tampa vis populiaresnis ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir komercinėje komunikacijoje.
Reikia paminėti, kad visi generuoti vaizdai automatiškai pažymėti – vienas žymėjimas matomas plika akimi, kitas – nematomas, tačiau integruotas skaitmeniniu pavidalu naudojant „SynthID“ žymą. Tai leidžia atskirti žmogaus sukurtą turinį nuo dirbtinio, užtikrinant skaidrumą ir padedant kovoti su dezinformacija.
Visa tai rodo aiškią kryptį – vaizdo kūrimas sparčiai demokratizuojamas, o įrankiai, kurie anksčiau buvo pasiekiami tik profesionalams, dabar prieinami plačiajai visuomenei. Belieka tik spėlioti, kokio masto kūrybiniai projektai gims iš vienos nuotraukos ir keleto eilučių teksto.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti