Prisijunkite
Prisijunkite
Prancūzijos karinės oro ir kosmoso pajėgos iškilmingai atsisveikino su paskutiniais trimis tankavimo lėktuvais „KC-135 Stratotanker“, taip oficialiai užbaigdamos daugiau nei šešis dešimtmečius trukusį bendradarbiavimą su viena ikoniškiausių amerikietiškų aviacijos platformų.
Toks sprendimas nėra tik techninio parko atnaujinimas, tai aiškus politinis signalas, kuriuo pabrėžiamas Prancūzijos siekis stiprinti savo strateginę nepriklausomybę ir remtis europietiška gynybos pramone.
Ceremonija, vykusi 2025 metų birželio 30 dieną, nebuvo paprastas karinės technikos išlydėjimas, o tai buvo emocingas atsisveikinimas su visa era. Po daugiau nei 60 metų tarnybos, vienas iš lėktuvų atliko simbolinį paskutinį skrydį, kol aplink stovėjo garbės sargyba, orkestras ir šimtai uniformuotų pareigūnų.
Danguje virš oro uosto praskriejo akrobatinė grupė, palikdama trispalvį dūmų taką – tai buvo ne tik technikos, bet ir valstybės pasididžiavimo akimirka.
Šie tankavimo lėktuvai ilgus metus atliko esminį vaidmenį palaikant Prancūzijos karinių oro pajėgų pasirengimą. Jie dalyvavo įvairiose užsienio operacijose, ypač Artimųjų Rytų konflikte, remiant kovą su „Islamo valstybe“, taip pat buvo integruoti į NATO struktūras.
Tankavimo galimybės ore suteikė galimybę naikintuvams ir kitiems orlaiviams veikti nepriklausomai nuo bazės vietos, o tai ypač svarbu operuojant iš nutolusių arba užjūrio teritorijų.
Pakeisti amerikietiškus „KC-135“ Prancūzija pasirinko europietišką „Airbus A330 MRTT“. Tai daug modernesnė ir efektyvesnė platforma, kuri ne tik talpina daugiau kuro, bet ir veikia gerokai platesniame nuotolyje.
Be to, šie lėktuvai sukurti vadovaujantis „ITAR Free“ principu, tai reiškia, kad jų naudojimui ir techninei priežiūrai nereikia gauti leidimų iš JAV. Tai ypač svarbu šaliai, siekiančiai vykdyti savarankišką gynybos politiką, nepriklausomai nuo išorinių tiekėjų ar geopolitinių svyravimų.
„Airbus A330 MRTT“ pasirinkimas taip pat turi ir ekonominę naudą, dalis jo gamybos vyksta Prancūzijoje, todėl investicijos grįžta į vietos ekonomiką. Tai leidžia palaikyti darbo vietas, stiprinti nacionalinę gynybos pramonę ir mažinti priklausomybę nuo importo.
Visa tai atitinka Prancūzijos pastaraisiais metais deklaruojamą strategiją – kurti stiprią, savarankišką ir technologiškai pažangią gynybinę ekosistemą Europoje.
Prancūzija šiuo žingsniu ne tik atnaujina savo karinių oro pajėgų techninį parką, bet ir siunčia aiškią žinią sąjungininkams bei galimiems priešininkams, ši šalis pasiruošusi veikti savarankiškai, nepriklausomai ir strategiškai atsakingai.
Tai ne tik apie orlaivius, bet ir apie politinę laikyseną, kurioje moderni technika tampa įrankiu įgyvendinti suverenią ir ilgalaikę valstybės viziją.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti