Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-03-30, 17:15 0
JAV technologijų bendrovė „Google“ naujojo „Pixel 9a“ išmaniojo telefono prekybą planavo pradėti jau kovo 26 dieną, tačiau planai pasikeitė. „Google“ atidėjo naujojo įrenginio prekybos datą, o dabar paaiškėjo, kada ji prasidės.
Pranešama, jog Lietuvoje naująjį „Pixel 9a“ modelį bus galima įsigyti nuo balandžio 14 dienos. Išmanusis telefonas bus parduodamas ir Lietuvoje, o jo kaina prasidės nuo 599 eurų. Dabar pasirodė ir informacijos apie „Pixel 10“ serijos flagmanus.
Antroje šių metų pusėje „Google“ turėtų pristatyti aukščiausios klasės įrenginių seriją, kuri veiks su naujos kartos „Tensor G5“ mikroschemų rinkiniu. Pranešama, jog šio lusto dizainą kuria JAV bendrovės meistrai, o gamyba bus patikėti TSMC.
Ankstesnis „Google“ lustai buvo gaminami „Samsung“, tačiau paieškos milžinė nusprendė imtis svarbių pokyčių. Nuo to išlošti turėtų ir naujųjų „Pixel 10“ serijos įrenginių pirkėjai. Visų pirma, „Tensor G5“ bus pagamintas naudojant pažangią TSMC 3 nm architektūrą.
Šis atnaujinimas turėtų padidinti efektyvumą, padidinti našumą ir sumažinti energijos suvartojimą. Mikroschemoje taip pat bus naudojami „Arm Cortex“ procesoriaus branduoliai, užtikrinantys greitą ir patikimą duomenų apdorojimą.
„Tensor G5“ naudos jau ne „Arm Mali-G715 MP7“ grafikos procesorių, kuris randamas senesnės kartos luste. Mikroschemų rinkinys bus gaminamas su „Imagination Technologies IMG DXT“ vaizdo plokšte. Dėl šio pakeitimo gali pagerėti grafikos našumas, o tai bus naudinga žaidimams, vaizdo įrašų perteikimui ir bendram vaizdui.
Ankstesniuose „Tensor“ lustuose buvo naudojami modifikuoti „Samsung“ individualų vaizdo signalo procesorių (ISP) su „Google“ sukurtais elementais. „Tensor G5“ pirmąsyk pasiūlys visiškai individualų ISP sprendimą, o tai leis pasiūlyti patobulintą vaizdo apdorojimą, geresnį fotografavimą esant silpnam apšvietimui ir patobulintas dirbtinio intelekto valdomas kameros funkcijas.
„Google“ taip pat kuria pasirinktinį atminties valdiklį, sistemos talpyklą ir energijos valdymo modulį. Šie patobulinimai turėtų pagerinti daugiaprogramį darbą ir energijos vartojimo efektyvumą. Ir tai dar ne viskas.
Siekdama užtikrinti USB, PCIe ir I3C jungtis, „Google“ remsis trečiųjų šalių komponentais. Ji taip pat naudos trečiųjų šalių sąsajas ekranui (DSI ir „DisplayPort“), „flash“ir LPDDR5x atminčiai. Šie pasirinkimai rodo, kad „Google“ teikia pirmenybę našumui ir patikimumui, naudodama kruopščiai atrinktus komponentus.
Naujasis „Tensor G5“ mikroschemų rinkinys gali būti labai svarbus žingsnis „Google“ lustų kūrime. Kurdama daugiau lusto dalių pati, „Google“ gali optimizuoti našumą, energijos vartojimo efektyvumą ir kameros kokybę.
Niekam ne paslaptis, jog „Google“ išmanieji telefonai dažniausiai nusileidžia savo našumu konkurentams, tačiau naujasis mikroschemų rinkinys gali šią situaciją apversti aukštyn kojomis. Kaip bebūtų, iki flagmanų su „Tensor G5“ debiuto liko daugiau nei pusmetis.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti