Ekspertai paaiškina, kaip fiksuoti geresnes nuotraukas net ir kelių metų senumo išmaniuoju telefonu

Pranešimas spaudai , 2025-07-11, 14:54
0
Ekspertai paaiškina, kaip fiksuoti geresnes nuotraukas net ir kelių metų senumo išmaniuoju telefonu

Telefonų kamerų techninės galimybės pasiekė itin aukštą lygį ir tobulėja vis lėčiau. Pastebima, kad net turint 2–3 metų senumo aukščiausios klasės telefoną, galima užfiksuoti tokios pat kokybės kadrus, kaip ir su visiškai nauju įrenginiu. Norintieji geriausių kadrų turi kiek pasistengti ir išnaudoti įvairius papildomus priedus, nors kai kuriais atvejais netgi nebūtina nieko pirkti – pakanka vos kelių programėlių ar tiesiog nuvalyti kamerą, rašoma „Can’t Stop“ pranešime žiniasklaidai.

„Adobe“ birželio mėnesį tyliai pristatė „Project Indigo“ – naują kameros programėlę, kuri naudoja „kompiuterinę fotografiją“ – dirbtinį intelektą, apdorojantį užfiksuotus kadrus. Šiandien šią technologiją naudoja visi išmanieji įrenginiai, tiesa, kai kurie tai daro geriau. „Adobe“ tikslas – visiems telefonų naudotojams suteikti prieigą prie vienodai kokybiškų kompiuterinės fotografijos algoritmų.

„Ši programėlė leidžia vieno mygtuko paspaudimu užfiksuoti iki 32 kadrų. Ji sujungia juos į švaresnį, didelio dinaminio diapazono kadrą, kuris atrodo itin natūraliai. Programa taip pat geba fiksuoti geresnius priartintus kadrus naudojant rankų mikrojudesius – taip iš kelių užfiksuotų kadrų išgaunama detalesnė nuotrauka. Turint senesnį „iPhone“, ši programėlė tiesiog įpučia naujos gyvybės nuotraukoms, darytoms telefonu“, – pasakoja Erik Murin, „Can’t Stop“ telefonų taisyklos partneris ir plėtros vadovas.

Kol kas programėlė „Project Indigo“ prieinama tik „iPhone“ telefonų naudotojams, bet ateityje planuojama ją pritaikyti ir „Android“ telefonų naudotojams. Tiesa, pastarieji panašia modifikacija gali džiaugtis jau ilgą laiką – programėlė „Google Camera“ („GCam“) leidžia naudoti „Google Pixel“ naudojamus algoritmus savo „Android“ telefone. „GCam“ tinkama daugeliui „Android“ telefonų, tačiau šios programėlės įrašymo procesas gana sudėtingas – jis reikalauja ypatingų programėlės versijos paieškų ir minimalių techninių žinių, tad „Adobe“ sprendimas turėtų būti paprastesnis.

Padėti gali ir papildoma įranga

Užfiksuoti geresnes nuotraukas ar vaizdo įrašus gali padėti ir įvairūs priedai. Rinkoje yra nemažai prijungiamų objektyvų, kurie padeda vaizdą priartinti, užsiimti makrofotografavimu ar daryti itin plataus kampo nuotraukas. Taip pat yra nemažai telefonams pritaikytų vaizdo stabilizatorių, tokių kaip „DJI Osmo Mobile“.

„Tokie priedai gali suteikti naujų galimybių, tačiau, renkantis prijungiamus objektyvus, reikėtų ieškoti kokybiškesnių variantų. Galima įsigyti kinišką objektyvą vos už kelis eurus, bet jis dažnai bus labai prastos kokybės, nepatogus, ir galiausiai tokie pirkiniai tiesiog lieka dulkėti stalčiuje“, – perspėja E. Murin.

Fotografavimo priedus jau kuria ir patys gamintojai – savo „Ultra“ serijų flagmanams specialius laikiklius jau siūlo ne tik „Vivo“ ar „Oppo“, bet ir „Xiaomi“. Nors šių gamintojų priedai savaime nepagerina fotografijų ar vaizdo įrašų kokybės, jie gali padėti lengviau užfiksuoti kokybiškus kadrus, kartais pailgina telefono baterijos naudojimo laiką.

Vienas triukas gali iš esmės pagerinti jūsų nuotraukas

Visų telefonų ekranai ir kameros padengtos specialia medžiaga, neleidžiančia stiklui riebaluotis. Ilgainiui šis apsauginis sluoksnis pradeda nykti, todėl kamera ima riebaluotis labiau. Dėl to kadrai tampa ne tokie ryškūs, o nuotraukos, darytos tamsoje, – visiškai išsilieja.

„Can’t Stop“ vadovas Alim Rubinskiy pasakoja, kad dažnai žmonės kreipiasi į taisyklą dėl to, kad, jų nuomone, kameros nebefiksuoja vaizdo taip gerai kaip anksčiau, nors iš tiesų daugeliu atveju pakanka tik kamerą nuvalyti.

„Dažnai pakanka prieš fotografuojant kamerą pavalyti į marškinėlius, ir nuotraukų kokybė pagerėja kelis kartus. Telefonų kameros genda nedažnai: kartais jos sudūžta, o motociklininkai dėl nuolatinės vibracijos susiduria su fokusavimo problemomis, bet tai reti atvejai. Daugeliui tereikia pavalyti kamerą kokia nors medžiaga.“

Apskritai jei skirsite šiek tiek laiko ir ne tik nuvalysite telefono kamerą, bet ir nustatysite kompozicijos bei kelis kitus paprasčiausius parametrus, užfiksuosite daug geresnes nuotraukas. Todėl specialistai pataria:

  •  Pažymėkite kadro vietą, kurią norite sufokusuoti. Nors automatinio fokusavimo funkcija telefonuose šiandien veikia puikiai, ne visada ji tiksliai nustato, kurią vietą norite fokusuoti. Tam tiesiog pakanka priliesti norimą fokusuoti vaizdo vietą.
  • Pasinaudokite automatinio nuotraukų redagavimo funkcija. Ją turi daugelio telefonų nuotraukų programėlės, tam taip pat galite naudotis „Adobe Lightroom“ programėle.
  • Rinkitės skirtingus režimus. Fotografuodami naktį – nakties režimą, dieną – aukštos raiškos režimą, portretams – portreto režimą. Visada įsitikinkite, ar režimas pritaikytas pagal fotografuojamo vaizdo sąlygas.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas