Prisijunkite
Prisijunkite
Milijonai „Android“ ir „iPhone“ išmaniųjų telefonų naudotojų sulaukė perspėjimo, nes jų įrenginiuose įdiegtos nemokamos VPN programėlės gali kelti rimtą pavojų. Šios aplikacijos, kurios turėtų užtikrinti privatų naršymą, iš tikrųjų gali siųsti jautrius duomenis į įmones, susijusias su Kinijos valdžia.
„Tech Transparency Project“ (TTP) paviešino ataskaitą, kurioje išvardijo VPN programėles, vis dar prieinamas „Apple“ ir „Google“ parduotuvėse, nors jau prieš šešias savaites buvo įspėta apie jų riziką.
Tai programėlės, kurios slapta nukreipia naudotojų interneto srautą per Kinijos serverius, tą patvirtina ir kibernetinio saugumo ekspertai, raginantys jas nedelsiant ištrinti.
Pasak „Top10VPN“ eksperto Simono Migliano, „rizika per didelė“, o nemokamos VPN programėlės yra tik priedanga, už kurios slepiamas duomenų rinkimas.
Nors „Google“ ir „Apple“ teigia, kad laikosi privatumo politikos ir reikalavimų, realybėje programėlių tikroji priklausomybė dažnai lieka neatskleista. „vpnMentor“ atstovė Lisa Taylor atkreipia dėmesį, kad Kinija dažnai taiko teisines priemones, leidžiančias prieiti prie bet kokios verslų turimos informacijos.
„BeyondTrust“ analitikas Jamesas Maude primena seną tiesą, kad jei už paslaugą nemokate, vadinasi, prekė esate jūs pats. Pavojaus mastą sustiprina tai, kad šios programėlės turi prieigą prie viso vartotojų interneto srauto.
Tai ypač svarbu atsižvelgiant į 2017 metų Kinijos nacionalinio žvalgybos įstatymą, pagal kurį įmonės privalo bendradarbiauti su valstybės žvalgybos tarnybomis. Kitaip tariant, bet kokie duomenys gali būti prieinami Kinijos vyriausybei.
TTP duomenimis, visos identifikuotos programėlės yra nemokamos, tačiau dalis jų siūlo papildomas paslaugas su mokėjimais programėlėje. Ekspertai tvirtina, kad skaidrumo stoka ir prastai reguliuojamas turinys aplikacijų parduotuvėse tampa rimtu privatumo bei nacionalinio saugumo iššūkiu.
„Apple“ ir „Google“ kritikuojamos, kad nepakankamai tikrina programėlių kilmę ir leidžia išlikti tokioms, kurios potencialiai kelia pavojų šalių piliečių duomenims. Nors yra saugumo sistemų, šių bendrovių gebėjimas tinkamai vertinti rizikas vis dar ribotas.
Galutinis patarimas vartotojams, jokiu būdu nesinaudoti nemokamais VPN, ypač jei jie neturi aiškaus kūrėjo ar yra kilę iš šalių, kurios nesilaiko privatumo apsaugos standartų. Geriausia rinktis mokamus, žinomus VPN paslaugų tiekėjus, kurie užtikrina tikrą saugumą, greitį ir anonimiškumą.
TTP sąraše pateiktos šios pavojingos VPN programėlės:
„Apple App Store“:
„Google Play Store“:
Pasirinkite atsakingai, nes jūsų privatumas priklauso nuo to, kokiomis programėlėmis pasitikite. Jeigu savo išmaniajame telefone radote nors vieną iš šių aplikacijų – nedelsiant jas pašalinkite.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti