Kinijos gamintojai diktuoja naujausias tendencijas: televizorių kainos artėja link rekordinių žemumų

Viktoras Baliulis , 2025-05-25, 17:15
0
Kinijos gamintojai diktuoja naujausias tendencijas: televizorių kainos artėja link rekordinių žemumų

Sveika konkurencija beveik visada atneša naudą vartotojui. Kai rinkoje atsiranda daugiau stiprių žaidėjų, net ir dominuojantys prekių ženklai yra priversti peržiūrėti savo kainodarą, ieškoti lankstesnių strategijų ir pateikti geresnius pasiūlymus. Tą akivaizdžiai įrodo naujausi televizorių pardavimų duomenys.

2025 metų pirmasis ketvirtis išryškino vieną svarbią tendenciją: „Samsung“ ir LG savo televizorių kainas sumažino labiau nei tikėtasi, iš dalies dėl augančios Kinijos gamintojų įtakos, iš dalies – dėl pačių vartotojų elgsenos pokyčių. 

Vidutinės televizorių kainos sumažėjimas nebūtų buvęs toks ryškus, jei ne nuoseklus Kinijos įmonių veržimasis į vidutinės klasės ir net aukščiausios kokybės segmentus.

Kinijos gamintojai, tokie kaip TCL ir „Hisense“, per pastaruosius metus tapo labai rimtais varžovais net ir gerai žinomiems prekės ženklams. Jų strategija paprasta, bet efektyvi – siūlyti kokybiškus produktus už žemesnę kainą. Tai kelia nemenką iššūkį ne tik mažesniems žaidėjams, bet ir rinkos lyderiams.

Šie gamintojai ypač aktyviai veikia Pietų Amerikos, Pietryčių Azijos ir net Europos rinkose. Jie greitai prisitaiko prie vietinių poreikių, agresyviai taiko akcijas ir puikiai išnaudoja internetinę prekybą. Dėl to net „Samsung“ ir LG, įmonės, kurios ilgus metus diktavo televizorių rinkos toną, buvo priverstos žengti atgal, kad neprarastų pozicijų. Būtent tai ir paskatino kainų korekcijas.

Kaina prieš prestižą: strateginis kompromisas

„Samsung“ ir LG visada siekė būti siejamos su inovacijomis, aukščiausios klasės technologijomis ir prestižu. Tačiau šiemet abiem bendrovėms teko nuryti tam tikrą kartėlį, kai pasaulinė paklausa sumažėja, o konkurentai kvėpuoja į nugarą – prestižo nepakanka.

Pavyzdžiui, „Samsung“ televizorių vidutinė pardavimo kaina (ASP) per pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 6 proc., lyginant su 2024 metų vidurkiu. LG rodiklis krito dar šiek tiek mažiau – 5,5 proc. 

Tai reiškia, kad šios bendrovės ne tik sumažino aukštos klasės modelių kainas, bet ir išplėtė vidutinės klasės pasiūlą. Tokiu būdu jos siekia išlaikyti bendrą pardavimų apimtį, net jei pelno maržos dėl to nukenčia.

Ekonominis spaudimas keičia vartotojų įpročius

Svarbu suprasti, kad kainų pokyčius lemia ne tik konkurencija. Pastaruoju metu pasaulis išgyvena ekonominį neapibrėžtumą, augančios palūkanos, infliacija, geopolitiniai neramumai. Tai tiesiogiai paveikia vartotojų sprendimus.

Televizorius dažnai nėra būtinybė, todėl jo pirkimas gali būti atidėtas arba pasirinktas pigesnis modelis. Tai pastebėjo ir gamintojai, todėl investuoti į aukščiausios klasės modelių reklamą tampa ne taip efektyvu. Vietoje to vystomi modeliai su optimaliu funkcijų rinkiniu, bet prieinama kaina. Tai tarsi aukso viduriukas, kuriuo šiuo metu bando eiti tiek „Samsung“, tiek LG.

Kas toliau - ar kainos liks mažesnės?

Ekspertai prognozuoja, kad šis kainų spaudimas išliks bent jau iki 2025 metų pabaigos. Kol Kinijos gamintojai agresyviai veržiasi į naujas rinkas, tol „Samsung“ ir LG turės laviruoti tarp išlikimo konkurencinėje kovoje ir siekio išlaikyti pelningumą.

Vis dėlto tai gali tapti ilgalaikės strateginės transformacijos pradžia. Gali būti, kad net po ekonominio atsigavimo Korėjos bendrovės išlaikys dalį „draugiškesnių“ modelių, kad išlaikytų lojalų vartotoją. 

Tai lems ne tik rinkos realijos, bet ir spartėjantis technologijų atsinaujinimas – OLED, „QD-OLED“, „Mini LED“ sprendimai tampa vis labiau prieinami masinei gamybai, o tai reiškia ir daugiau galimybių sumažinti kainą be kokybės praradimo.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas