Prisijunkite
Prisijunkite
„Tesla“ paskelbė, kad ankstyvos prieigos „Robotaxi“ paslauga jau startavo San Fransisko įlankos regione bei Ostine, Teksase. Kol kas tai įprasti „Model Y“ modeliai, kuriuos prižiūri asmenys, pasiruošę perimti valdymą bet kuriuo metu.
Automobiliai veikia su vis dar neišleista „Full-Self Driving“ (FSD) programinės įrangos versija. Vos tik pasirodė ši žinia, Nacionalinė kelių eismo saugumo administracija (NHTSA) išsiuntė oficialius klausimus „Tesla“ vadovybei.
Administracija nori išsiaiškinti, kaip bendrovė ketina įgyvendinti šią naują technologiją praktikoje, ypač atsižvelgiant į realaus pasaulio iššūkius, tokius kaip akinanti saulė, rūkas, dulkės ore, lietus ar sniegas.
Viena iš esminių problemų – „Tesla“ autonominės sistemos remiasi tik kameromis, be LiDAR jutiklių, o tai kelia abejonių net ir kai kuriems pramonės inžinieriams. Jie teigia, kad kamerų pagrindu veikiančios sistemos gali turėti rimtų ribotumų esant nepalankioms oro sąlygoms.
NHTSA neapsiriboja vien tik klausimais apie oro sąlygas. Jie taip pat nori sužinoti, kokią konkrečiai įrangą „Tesla“ planuoja naudoti „Robotaxi“ automobiliuose, kaip bus stebimas automatinės vairavimo sistemos atsijungimų dažnis ir kaip tvarkomasi su avarinėmis situacijomis.
Kitaip tariant, kaip šie automobiliai reaguos, kai pasiklysta, susiduria su netikėtais objektais ar reikia skubaus vairuotojo įsikišimo? Tokio tipo klausimai rodo, kad NHTSA nepasitiki vien tik JAV bendrovės entuziazmu ir norima realių duomenų, kaip ši technologija veikia realiomis sąlygomis.
Kol kas „Robotaxi“ bandomoji paslauga skirta tik „Tesla“ darbuotojams. Įmonės atstovai tvirtina, kad jau atliko daugiau nei 1 500 važiavimų ir įveikė apie 24 140 kilometrų. Tai rodo, kad sistema aktyviai testuojama, tačiau dar yra ankstyvoje stadijoje.
Reikia pabrėžti, kad dabartinė FSD sistema vis dar vertinama kaip 2 lygio pagal automatinio vairavimo standartus. Tai reiškia, kad ji veikia kaip pagalbinė sistema ir vairuotojas turi išlikti budrus ir pasiruošęs perimti kontrolę bet kuriuo metu.
Norint pereiti į visiškai autonominį režimą, sistema turėtų būti pajėgi pati susidoroti su visomis situacijomis, be papildomo žmogaus įsikišimo. Šiuo metu sunkiai tikėtina, kad tai įvyktų labai greitai.
Nors „Robotaxi“ išbandymai prasidėjo, jų tikrasis pasirodymas plačiajai visuomenei dar neaiškus, kol kas tai labiau ambicingas eksperimentas nei reali paslauga, prieinama visiems.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti