„Mercedes-Benz“ vadovas sukritikavo naująsias Europos Sąjungos taisykles, teigia, kad numatomos baudos gali padaryti daugiau žalos nei suteikti naudos

Lukas Snarskis , 2025-01-18, 19:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 0

„Mercedes-Benz“ vadovas sukritikavo naująsias Europos Sąjungos taisykles, teigia, kad numatomos baudos gali padaryti daugiau žalos nei suteikti naudos

Europa apsisprendė tapti neutralia klimatui, tad kai kuriuose Senojo žemyno miestuose jau įteisintos mažos emisijos zonos, į kurias įprastu automobiliu patekti nepavyks. Šiuo keliu žengia vis daugiau miestų, o panaši tvarka šiemet įsigaliojo ir Kauno senamiestyje.

„Mercedes-Benz“ generalinis direktorius ir Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) prezidentas Ola Kallenius paragino Europos Sąjungą persvarstyti baudas, skiriamas automobilių gamintojams, kurie nesilaiko naujų CO2 emisijos standartų.

O. Kallenius teigimu, tokios baudos sulėtins pramonės pažangą kuriant ir gaminant įperkamus elektra varomus automobilius.

Pagal 2025 metais įsigaliojusias ES taisykles reikalaujama, kad nauji automobilių modeliai vidutiniškai išmestų mažiau nei 95 g CO2 vienam kilometrui. Nesilaikant šių reikalavimų - automobilių gamintojams bus skiriamos didelės baudos.

„Mercedes-Benz“ generalinis direktorius pabrėžė lankstumo poreikį įgyvendinant Europos žaliąjį kursą - iniciatyvų rinkinį, kuriuo siekiama iki 2050 metų užtikrinti neutralumą klimato atžvilgiu. Jis mano, kad dabartinės taisyklės yra pernelyg griežtos ir kad daugiausia dėmesio reikėtų skirti tvaraus ir pelningo automobilių pramonės verslo modelio kūrimui.

„Automobilių pramonė ypač turi žinoti, kaip sumažinti didelių reikalavimų nesilaikymo riziką“, - teigė O. Kallenius. „Kritiniu pertvarkos etapu rizika mokėti dideles baudas už CO2 reikalavimų nesilaikymą nukreiptų reikiamas lėšas nuo mokslinių tyrimų ir plėtros bei kitų investicijų.“

Atsakydama į O. Kallenius raginimą, ne pelno organizacija „Transport & Environment“ (T&E), kuri atliko pagrindinį vaidmenį pasisakant už naujas išmetamųjų teršalų taisykles, tvirtina, kad dauguma automobilių gamintojų nepatirs jokių baudų. T&E pabrėžia, kad gamintojai strategiškai išleidžia modelius, atitinkančius naujus tikslus jų įgyvendinimo metais.

Organizacija prognozuoja, kad net ir blogiausio scenarijaus atveju bendra baudų suma neviršys 1 mlrd. eurų, o daugiausia šių išlaidų teks „Volkswagen“ grupei. T&E siūlo, kad „Volkswagen“ galėtų visiškai išvengti baudų, jei padidintų savo elektrinių automobilių pardavimus ir naudotųsi bendrais susitarimais su kitais gamintojais, pavyzdžiui, „Tesla“.

Nepaisant T&E garantijų, keli automobilių gamintojai ir šalys vis dar priešinasi Europos žaliajam susitarimui. Austrija, Bulgarija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Čekija ir Italija paragino ES atsisakyti gresiančių baudų, motyvuodamos susirūpinimu dėl poveikio gamintojams, kurie dėl sulėtėjusio elektromobilių diegimo stengiasi laikytis griežtų reikalavimų.

Verta pastebėti, kad elektromobilių pardavimai Europoje mažėja nevienodai. ACEA duomenys atskleidžia, kad tik keliose šalyse, įskaitant Vokietiją, praėjusiais metais mažėjo tokių transporto priemonių registracijų skaičius. Bendrovės „S&P Global Mobility“ analitikai prognozuoja, kad šiemet EV pardavimai Europoje smarkiai išaugs ir viršys 40 proc., palyginti su praėjusiais metais.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas