„Maxima“ skelbia apie pasikeitusius lietuvių įpročius: pirmavo visoje Europoje, tačiau pokyčiai tiesiog akivaizdūs

Pranešimas spaudai , 2025-07-03, 14:54
0
„Maxima“ skelbia apie pasikeitusius lietuvių įpročius: pirmavo visoje Europoje, tačiau pokyčiai tiesiog akivaizdūs

Jau dvejus metus pirkėjai už anksčiau buvusius nemokamus labai lengvus vienkartinius plastikinius maišelius atsiskaito kaip už įprastą prekę. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, simbolinė 1 ct maišelių kaina reikšmingai pakeitė vartotojų įpročius – jų dabar sunaudojama 2,5 karto mažiau. Dalis pirkėjų sąmoningai įvertina, ar vienkartinis maišelis tikrai reikalingas, dažniau atsineša savo maišelius.

Remiantis „Eurostat“ duomenimis, prieš apmokestinant itin lengvus plastiko maišelius, pagal jų suvartojimą Lietuva buvo absoliuti lyderė tarp Europos Sąjungos (ES) šalių – 2022 m. vienam gyventojui teko beveik 250 vnt. Didele simpatija vienkartiniams plastiko maišeliams pasižymėjo ir Latvija bei Čekija – šiose šalyse vienas gyventojas per metus jų sunaudodavo beveik 200 vnt., kai tuo tarpu ES vidurkis tuo metu vienam gyventojui siekė 66,6 vnt.

„Kai labai lengvi plastikiniai maišeliai parduotuvėse buvo nemokami, pirkėjai buvo įpratę į juos dėti daugybę prekių, kurių nereikia papildomai apsaugoti. Pavyzdžiui, sūrelius, jogurtų indelius, sviesto pakelius, bananų kekę ir panašiai. 

Apmokestinus maišelius, net ir simboline kaina, pirkėjai juos ėmė naudoti racionaliau. Šią savaitę kaip tik pasitinkame Tarptautinę dieną be plastiko maišelių – skaičiai byloja, kad tai – antri metai, kai daugelis tautiečių iš tiesų gali įveikti šį iššūkį. Dauguma jau pamatė, kad apsipirkdami dažnu atveju gali apsieiti ir be jų“, – pasakoja „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Labai lengvų plastikinių maišelių sunaudojimas mažėja

„Maximos“ atstovė dalijasi, kad 2023 m. sausio–birželio mėnesiais, prieš apmokestinant labai lengvus plastikinius maišelius, „Maxima“ parduotuvėse buvo sunaudota 94,7 mln. maišelių, praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 43,5 mln., o šiemet nuo metų pradžios iki birželio pabaigos – 36,5 mln. maišelių.

„Skaičiai rodo, kad pirkėjai priėmė pokyčius, įprato atsiskaityti už labai lengvus plastikinius maišelius kaip už įprastą prekę, o svarbiausia – toliau keičia senus įpročius. Neabejojame, kad žmonių sąmoningumas auga – jie kur kas dažniau apsieina be maišelių, kai jie išties nėra būtini. Taip pat mūsų asortimente „Maximos“ pirkėjai atrado ir aplinkai draugiškų plastikinių maišelių alternatyvų, įprato į parduotuvę neštis daugkartinius maišelius“, – pirkėjų elgsenos pokyčius apžvelgia I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Maximos“ atstovė taip pat primena, kad vienkartiniai plastikiniai maišeliai pirkėjams tebėra nemokami įsigyjant šviežią mėsą ir jos gaminius bei šviežią žuvį ar jos gaminius.

„Vienkartinių plastikinių maišelių kainos keisti neketiname – pirkėjai ir toliau juos galės įsigyti už 1 centą. Reguliarioje kasoje paimtų maišelių kiekį į kasą įmuša darbuotojas, o savitarnos kasose pirkėjai patys įveda, kiek jų pasiėmė prekybos salėje. Džiaugiamės, kad didžioji dalis pirkėjų nėra linkę piktnaudžiauti esama tvarka, tačiau būna pasitaiko atvejų, kai susimokėti už labai lengvus plastikinius maišelius pamirštama, ypač savitarnos kasose. Vis tik tokie atvejai dažniausia nutinka dėl pirkėjų skubėjimo ar išsiblaškymo, o ne dėl piktų paskatų“, – teigia I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: Maxima

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas