Prisijunkite
Prisijunkite
Jeigu nori, kad tavo bijūnai žavėtų ne vieną sezoną ir išliktų vešlūs toje pačioje vietoje, vasarą jiems reikia šiek tiek dėmesio. Po žydėjimo, liepos mėnesį, verta prie jų pamaitinti dirvą – tai padės sustiprinti šaknis ir sukaupti jėgas kitiems metams.
Patikėk, toks paprastas veiksmas gali užtikrinti dar gražesnį žydėjimą kitą sezoną. Ir dar – garantuotai sulauksi susižavėjusių žvilgsnių. Jeigu nori kitąmet džiaugtis vešliais, stipriais bijūnais, dabar pats laikas pasirūpinti jų mityba.
Liepa – metas, kai augalas ima kaupti naudingas medžiagas šaknyse, tad verta pasirūpinti tinkamomis sąlygomis. Svarbiausia – žinoti, ką ir kaip naudoti, kad nepakenktum. Jei šiuo metu pabersi paprastą, bet veiksmingą mišinį, kitąmet tavo gėlės išsiskirs iš viso kvartalo.
Kaip prižiūrėti bijūnus vasarą, kad žydėtų gausiai?
Vidurvasaris dažnai siejamas su žydėjimo pabaiga, bet ne su priežiūros nutraukimu. Bijūnai būtent dabar ruošiasi kitam sezonui – jų šaknys kaupia atsargas.
Nuo šių medžiagų priklausys ir žiedų gausumas, ir augalo stiprumas. Liepos antra pusė – puikus metas maitinti bijūnus trąšomis, turinčiomis daug kalio ir fosforo, bet nedaug azoto.
Kuo tręšti bijūnus liepą? Išbandyk šį mišinį
Pamirškite brangias parduotuvines trąšas, nes geriausias mišinys slypi tiesiog namuose. Jums reikės tik trijų visiškai natūralių dalykų: komposto (gerina dirvos struktūrą, praturtina ją organika), kiaušinių lukštų (daug kalcio, stiprina šaknis) ir pelenų (kalis, stiprina augalo imunitetą).
Sumaišome 2 saujas komposto, 1 valgomąjį šaukštą pelenų ir 2 susmulkintus kiaušinių lukštus. Mišinį berkite apie 10 cm atstumu nuo augalo pagrindo, ne arčiau, ir įmaišykite į viršutinį dirvožemio sluoksnį. Po to palieti vandeniu ir pakartoti po pusantro mėnesio.
Be papildomo maitinimo, bijūnams vasarą reikia ir kitų dalykų – visų pirma, laistymo. Taip pat svarbu pašalinti nuvytusius žiedus, bet būkite atidus – jokiu būdu nekirpti lapų. Jie būtini fotosintezei, o be jos augalas negaus reikiamos energijos. Šiek tiek priežiūros dabar ir kitąmet jūsų gėlynas prilygs profesionaliam daržininku
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti