Prisijunkite
Prisijunkite
Nuo 2025 m. gegužės 1 d. visi verslai, kurie savo veikloje privalo naudoti kasos aparatus, turi teikti kvitų duomenis į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemį i.EKA. Pasak Rimanto Mažulio, išmaniųjų sprendimų įmonės „StrongPoint“ vadovo Baltijos šalims, tai reikšmingas žingsnis mažinant šešėlinę ekonomiką ir stiprinant valstybės saugumą, o naujovės diegimas nėra toks sudėtingas kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
„Kiekviena moderni valstybė siekia skaidrumo, o šiandienos geopolitinėje realybėje Lietuvai ypač svarbus kiekvienas į biudžetą surinktas euras. Juk be saugumo prasmę praranda ne tik naujai nutiesti keliai ar atnaujintos mokyklos – tampame pažeidžiami visi. Todėl išmanieji kasos aparatai – tai ne tik dar vienas technologinis žingsnis į priekį. Tai reali priemonė stiprinti užtikrinti sąžiningą, konkurencingą verslo aplinką“, – sako R. Mažulis.
Išmanieji įrenginiai supaprastina apskaitos procesą ir mažina administracinę naštą. Juos naudojančiam verslui kasos pajamų apskaita – visiškai skaitmenizuota.
„Verslininkams nebereikia pirkti popierinio kasos operacijų žurnalo, jo kasdien pildyti ranka, saugoti. Vietoje jo i.EKA sistemoje automatiškai formuojamas elektroninis“, – paaiškina „StrongPoint“ vadovas.
Be to, VMI vertinagalimybes, kaip kasos pajamų duomenis būtų galima įveiklinti klientų patogumui. Pavyzdžiui, automatiškai perkelti juos į individualią veiklą vykdančių asmenų pajamų deklaracijas ir taip supaprastinti deklaravimo procesą smulkiesiems verslininkams.
VMI: kol kas nuobaudų netaikysime
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skaičiavimais, šiuo metu kasos pajamų duomenis jau teikia beveik 14 tūkst. mokesčių mokėtojų, naudojančių apie 43 tūkst. kasos aparatų. Iš jų apie 9,2 tūkst. yra smulkieji verslininkai, dirbantys su beveik 12 tūkst. aparatų. Vis dar likę apie 18 tūkst. klientų, kurie privalo pradėti teikti šiuos duomenis.
„Kaip ir ankstesniais šio įstatymo įgyvendinimo etapais, taip ir šiame, paskutinei klientų grupei iki metų pabaigos esame pasirengę netaikyti atsakomybės, kai dėl objektyvių priežasčių vėluojantys įsidiegti reikalavimus atitinkantį kasos aparatą, aktyviai dės pastangas tai padaryti“, – teigia VMI Operatyvios kontrolės departamento vadovas Rolandas Puncevičius.
Anot jo, jei klientas kreipėsi į sertifikuotą aptarnavimo įmonę, sudarė sutartį dėl kasos aparato įrengimo ar modernizavimo ir turi nustatytą i.EKA įdiegimo arba atnaujinimo datą, VMI tokiam mokesčių mokėtojui atsakomybės netaikys.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis kasos aparatą?
VMI duomenimis, šiuo metu rinkoje galima rinktis iš 39 kasos aparatų modelių, kurie veikia su saugos moduliu, ir 12 kasos aparatų modelių, kurie naudoja virtualią fiskalizaciją.
Fiskalinis modulis gali būti integruotas į bet kurį kompiuterį.
Tai gali būti planšetė, specializuotas prekybinis kompiuteris ar kitas įrenginys, kuriame įdiegta aparatinė ir programinė įranga. Aparatinė dalis – tai, pavyzdžiui, USB atmintinės dydžio kriptografinė priemonė. Programinė dalis atsakinga už duomenų apdorojimą, siuntimą VMI, skaičiavimus ir pan.
„Kasos aparatus pritaikėme specialiai smulkiesiems verslininkams. Kai didieji prekybos centrai diegia išmanias sistemas, kurios labai pažangios, bet ir brangesnės, smulkieji verslininkai pagal savo veiklos pobūdį gali įsigyti daug paprastesnius variantus, kurie atitiks VMI reikalavimus“, – sako R. Mažulis.
Anot „StrongPoint“ vadovo, bendrovė sulaukia didelio verslininkų susidomėjimo – daugelis jų ieško pagalbos renkantis tinkamiausią sprendimą. Įmonės darbuotojai atsako į visus rūpimus klausimus ir padeda apsispręsti, o prireikus suteikia galimybę įrangą apžiūrėti gyvai.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti