Pigiausias gyvybės draudimas, apie kurį niekas nekalba: tereikia šaldiklyje padėti vieną monetą

Lina Snarskienė , 2025-07-16, 09:00 (atnaujinta 2025-07-16, 13:56)
0
Pigiausias gyvybės draudimas, apie kurį niekas nekalba: tereikia šaldiklyje padėti vieną monetą

Vasarą, kai laikas lėkti prie jūros ar ilsėtis sodyboje, daugelis susitelkia į bagažo ruošimą, sąskaitų apmokėjimą ar net kambarinės gėlės laistymą. Visgi yra vienas dalykas, apie kurį retai kas pagalvoja. Tai nedidelis triukas su moneta šaldiklyje. Šis paprastas veiksmas gali apsaugoti jūsų sveikatą, net jei šiuo metu atrodo kaip bereikšmė smulkmena.

Į šaldiklį įmesta moneta gali išgelbėti ne tik produktus, bet ir jus nuo didelių nemalonumų, kai grįšite po atostogų. Ne visada žmogus žino, ar namuose, kol buvo išvykęs, nebuvo elektros tiekimo sutrikimų. Jei prietaisai trumpam nustojo veikti, maistas šaldiklyje galėjo atitirpti ir vėl sušalti. Ne visada įmanoma tai pastebėti iš pirmo žvilgsnio.

Kai kuriems toks patarimas gali skambėti juokingai. Visgi verta pasvarstyti, ar neverta skirti kelių minučių, jei mainais gaunate užtikrintą atsakymą, ar produktai saugūs valgymui po ilgesnės jūsų nebuvimo namuose.

Kodėl verta prieš atostogas įdėti monetą į šaldiklį

Šis triukas nėra jokia mistika ar kvailas pokštas. Tai išties efektyvus būdas suprasti, ar šaldiklyje laikyti produktai išsaugojo kokybę. Vasaros mėnesiais elektros tiekimo sutrikimai nutinka dažniau nei kitais metų laikais. Audros, stiprūs lietūs, trumpalaikiai sutrikimai – viskas gali sukelti gedimą, apie kurį nežinosite.

Jeigu šaldiklis nustoja veikti net trumpam, maistas viduje gali atitirpti. Sušalus iš naujo, jis jau nebus tinkamas vartoti. Jei netyčia gaminsite iš tokio atitirpusio ir vėl užšalusio maisto, pasekmės gali būti rimtos. Nuo apsinuodijimo iki prasto kvapo virtuvėje. Jei mėsa ar žuvis dar nesklinda blogo kvapo, vis tiek rizikuojate sveikata.

Štai čia praverčia paprasta moneta ir stiklinė vandens. Tai ne tik protinga, bet ir itin lengvai įgyvendinama namuose be jokių specialių įrankių.

Kaip veikia monetos triukas šaldiklyje ir ką reikia padaryti prieš išvykstant

Šis metodas leidžia aiškiai suprasti, ar šaldiklis išlaikė reikiamą temperatūrą per jūsų nebuvimą. Reikia tik stiklinės arba mažo indelio, šiek tiek vandens ir monetos – pavyzdžiui, 1 arba 2 eurų.

Vakare, prieš pat išvykstant, įpilkite vandens į stiklinę ir įdėkite ją į šaldiklį. Kai vanduo visiškai sušals, padėkite monetą ant ledo viršaus. Palikite taip iki savo sugrįžimo.

Jeigu per jūsų atostogas nebuvo jokių elektros sutrikimų, grįžę rasite monetą toje pačioje vietoje – ant ledo paviršiaus. Tai reiškia, kad maistas liko visiškai saugus. Jei moneta nugrimzdusi į ledo vidų ar nukritusi ant dugno, vadinasi, vanduo buvo atitirpęs ir vėl užšalęs. Tokiu atveju būtina apgalvoti, ar šaldiklyje likęs maistas dar tinkamas vartoti.

Kodėl ši gudrybė veikia ir kodėl ja verta pasitikėti

Vanduo yra geriausias indikatorius, ar šaldiklis veikė be trikdžių. Kai temperatūra kyla, ledas tirpsta. O jei vėliau vėl užšąla, moneta jau nebebus ten, kur ją palikote. Šis metodas padeda vizualiai pastebėti pokyčius be termometrų ar kitų brangių prietaisų.

Tai taip pat būdas apsaugoti save ir šeimą nuo nemalonių netikėtumų bei papildomų išlaidų. Be to, tai leidžia išvengti bereikalingo rizikavimo sveikata valgant atitirpusį ir vėl sušalusį maistą.

Ką daryti, jei grįžę randate monetą nuskendusią lede

Jeigu pastebėjote, kad moneta nugrimzdusi, pirmiausia gerai apžiūrėkite šaldiklyje esančius produktus. Jei turite abejonių dėl mėsos, žuvies ar pusgaminių kokybės, geriau jų atsisakyti. Net jei kvapas nekelia įtarimų, mikroorganizmų dauginimasis galėjo jau prasidėti.

Be to, jei grįžote ir šaldiklis atrodo normaliai, tačiau moneta vis tiek paskendusi, gali būti, kad elektros sutrikimas buvo trumpas ir produktai stipriai neatitirpo. Tokiu atveju viskas priklauso nuo jūsų sprendimo – rizikuoti ar ne.

Šis metodas tinka ne tik atostogoms, bet ir kiekvienam ilgesniam išvykimui. Galbūt tai neatrodo svarbu dabar, bet kartą pasinaudojus šiuo triuku, būsite dėkingi sau už išmintį pasirūpinti iš anksto.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: Buitis

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas