Prisijunkite
Prisijunkite
Kiekvienas sodininkas, net ir pradedantysis, nori, kad vasarą jo lysvės žaliuotų, o krepšiai pildytųsi šviežiais, traškiais agurkais. Tačiau tam, kad augalai derėtų gausiai ir sveikai, jiems reikia ne tik saulės ir vandens, bet ir tinkamos mitybos. Vis dažniau specialistai ir patyrę daržininkai pabrėžia, kad natūralios, savos gamybos trąšos gali būti tokios pat, o kartais net efektyvesnės nei sintetinės priemonės. Šiame straipsnyje aptarsime keletą paprastų ir saugių receptų, kaip pasigaminti naminį tręšiamąjį mišinį agurkams.
Vienas iš efektyviausių sprendimų agurkų auginimo procese, tai mielėmis pagrįstas tręšimas. Šviežios kepimo mielės, ištirpinus jas šiltame vandenyje, pradeda aktyviai rūgti ir išskiria augalams naudingas medžiagas. Toks skystis ne tik skatina šaknų augimą, bet ir padeda augalui suformuoti vešlią žaliąją masę. Mielių sudėtyje yra B grupės vitaminų, taip pat magnio, cinko, geležies bei kalcio, kurie labai svarbūs augimo procese.
Norint pasigaminti šią trąšą, reikės pusės litro talpos indelio. Į jį įpilkite šilto vandens ir įdėkite apie 100 gramų šviežių mielių. Mišinį reikėtų palikti pastovėti maždaug dvi ar tris valandas. Kai mielės suaktyvėja ir pradeda rūgti, gautą skystį praskieskite santykiu vienas prie dešimties, tuomet palaistykite tarpueilius. Šią procedūrą galima pakartoti tris kartus per sezoną. Tai padės padidinti žiedų kiekį, o kartu ir būsimo derliaus apimtį.
Pelenų nauda dirvožemiui ir augalams
Kitas natūralus tręšimo būdas, tai medžio pelenų naudojimas. Pelenai gaunami kūrenant židinį ar grilį, todėl juos dažnai galima rasti buityje. Juose gausu kalio ir fosforo, kurie būtini vaisių mezgimuisi ir augalų stiprumui. Be to, pelenai sumažina dirvožemio rūgštingumą, o tai taip pat svarbu norint pasiekti optimalų derlių.
Norint paruošti pelenų tirpalą, reikia į kibirą šilto vandens suberti apie 300 gramų pelenų. Šiuo mišiniu laistykite po vieną kibirą vienam kvadratiniam metrui lysvės. Reguliariai naudojant šią trąšą, pastebimai pagerėja augalų augimas, jie tampa atsparesni ligoms ir mažiau linkę sirgti šaknų puviniu.
Banano žievių trąša, tai papildoma energija agurkams
Dar vienas įdomus, tačiau labai veiksmingas būdas paskatinti agurkų derėjimą, tai banano žievių naudojimas. Jose gausu kalio, kuris yra esminis elementas vaisių mezgimuisi. Žieves galima rinkti visą žiemą, išdžiovinti, o vėliau sumalti kavos malimo aparatu iki smulkių miltelių.
Sodinant agurkus, po kiekvienu daigu galima įberti apie 10 mililitrų tokių miltelių. Tuo pačiu miltelių pagrindu galima pasigaminti skystą trąšą. Tereikia į stiklinę paprasto vandens įpilti tiek pat,10 mililitrų, banano miltelių. Toks skystis naudojamas vaisių mezgimo laikotarpiu, kai augalams ypač reikia papildomos energijos.
Svarbu nepertręšti
Nors natūralios trąšos laikomos saugiomis, svarbu žinoti saiką. Per dažnas ar per intensyvus tręšimas gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti. Dirvožemis gali tapti per daug prisotintas tam tikrų medžiagų, o augalų šaknys, apsinuodyti. Todėl rekomenduojama tręšti ne dažniau kaip kas dvi ar tris savaites, stebint, kaip reaguoja augalai.
Agurkų auginimas gali būti ne tik sėkmingas, bet ir ekologiškas. Tam reikia ne tiek daug, o kelių paprastų priemonių, kantrybės ir meilės savo daržui. Mielių tirpalas, medžio pelenai ir bananų žievių trąša, tai nebrangūs, bet itin veiksmingi sprendimai, padedantys pasiekti gausų, sveiką ir kokybišką derlių. O svarbiausia, visa tai daroma nekenkiant nei aplinkai, nei žmogui.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti