Vienas kibiras po kito: panaudokite šias nebrangias trąšas šiandien ir agurkai augs be jokių pertraukų

Lina Snarskienė , 2025-07-05, 19:54
0
Vienas kibiras po kito: panaudokite šias nebrangias trąšas šiandien ir agurkai augs be jokių pertraukų

Liepos mėnesį agurkai sparčiai auga, žydi ir mezga vaisius. Norint, kad derlius būtų ne tik skanus, bet ir gausus, reikia laiku jais pasirūpinti. Vien tik vandens neužtenka – būtinos ir papildomos maisto medžiagos. O tam idealiai tinka keli natūralūs, nesunkiai paruošiami mišiniai

Šiuo metu sodo entuziastai atranda jau pamėgtas, bet vis dar nedaug kam žinomas receptūras, kurios duoda įspūdingą rezultatą – pilnus kibirus traškių, sveikų agurkų. Tinkamas tręšimas daro stebuklus: pagerėja žydėjimas, vaisiai mezgasi greičiau ir tampa atsparesni ligoms. 

Be to, natūralios priemonės nedirgina nei žmogaus, nei dirvos – jų nereikia pirkti brangiose parduotuvėse, viską galima pasigaminti savomis rankomis. Štai trys veiksmingiausi, laiko patikrinti agurkų trąšų receptai, kurie ypač pasiteisina liepos mėnesį. Jie ne tik sustiprina augalą, bet ir padeda išlaikyti intensyvų derėjimą iki pat vasaros pabaigos.

Gyvajam augimui – trąša iš taukės 

Pirmoji priemonė – skystis iš taukės. Ji ypač naudinga dėl didelio kalio kiekio, kuris būtinas vaisių formavimuisi. Norint pasigaminti trąšą, reikia apie 1 kilogramo šviežios taukės. Augalas supjaustomas ir dedamas į kibirą, tuomet užpilama 10 litrų vandens. Mišinys turi stovėti 2-3 savaites ir svarbu retkarčiais pamaišyti.

Kai skystis nustoja putoti, tai ženklas, jog trąša jau paruošta. Ji maišoma santykiu 1:5 su švariu vandeniu. Šiuo tirpalu agurkai laistomi kas dvi savaites. Augalai greitai reaguoja – lapai tampa tamsesni, vaisiai auga intensyviau.

Kvapnus česnakinis stiprintuvas – apsauga nuo ligų ir mažiau tuščių žiedų

Antrasis receptas – trąša iš česnako likučių. Į kibirą dedama apie ketvirtadalis tūrio: susmulkinti stiebai, žiedų likučiai ir netgi žievelės nuo skiltelių. Likusi talpa užpilama vandeniu. Kaip ir ankstesnėje trąšoje – būtina palikti 2-3 savaitėms, kartais pamaišyti.

Paruoštą skystį reikia perkošti ir skiesti santykiu 1:10. Agurkai šiuo mišiniu laistomi kas tris savaites. Be to, kad jis maitina, česnakas pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis, todėl šis tirpalas ypač vertingas esant šiltam ir drėgnam orui.

Granuliuotas mėšlas – greitas sprendimas, kai nėra laiko laukti

Trečiasis būdas puikiai tinka tiems, kurie neturi galimybės gaminti raugalų savaites – tai trąša iš granuliuoto mėšlo. Greita, paprasta, veiksminga. Į 9 litrus vandens įberiamos dvi saujos granulių. Talpa uždengiama ir paliekama dviem dienoms.

Po dviejų dienų – mišinys dar kartą pamaišomas ir tiesiai iš laistytuvo pilamas prie šaknų. Ši trąša naudojama kas 2-3 savaites. Ji pagerina dirvos struktūrą, stimuliuoja augimą ir suteikia agurkams visų reikalingų mikroelementų.

Kodėl verta rinktis natūralius tręšimo būdus?

Pirmiausia – tai pigiau, saugiau ir draugiškiau gamtai. Nereikia jokių cheminių trąšų, kurios neretai perdozuojamos. Antra, visus ingredientus galima rasti savo darže, komposto krūvoje ar virtuvėje. Trečia – poveikis pastebimas greitai, o vaisiai skanesni, traškesni ir švaresni.

Tie, kurie išbando šias natūralias trąšas liepą, dažniausiai jau po kelių savaičių džiaugiasi pirmaisiais rezultatais. Agurkų tiek, kad tenka dalintis su kaimynais ar net konservuoti žiemai. Tai aiškus ženklas, jog paprastos priemonės gali duoti labai rimtą naudą.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Temos: Sodas

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas