Prisijunkite
Prisijunkite
Dirbtinis intelektas žengia dar vieną žingsnį arčiau kasdienio žmogaus gyvenimo. Kompanija „OpenAI“, kuri yra geriausiai žinoma kaip „ChatGPT“ kūrėja, netrukus ketina pristatyti savo interneto naršyklę.
Šis žingsnis ne tik liudija apie vis drąsiau plečiamas kompanijos ambicijas, bet ir signalizuoja apie pokyčius pačioje interneto naršymo sampratoje. Iki šiol rinkoje dominavo „Google Chrome“, tačiau „OpenAI“ naršyklė gali atnešti naują naršymo logiką.
Naršyklė kuriama remiantis ta pačia „Chromium“ atvirojo kodo baze, kaip ir „Chrome“, tačiau skirsis esmine funkcija – dirbtinio intelekto agentų integracija.
Jie galės automatiškai atlikti įvairias užduotis, pavyzdžiui, užpildyti internetines formas, rezervuoti paslaugas ar net pateikti užsakymus, visa tai tiesiai naršyklėje, be papildomo naudotojo įsikišimo.
Naršymas pokalbio principu – žingsnis nuo adreso juostos?
Teigiama, jog „OpenAI“ naršyklė bus orientuota į „ChatGPT“ tipo sąsają, o tai reiškia, kad vietoje įprasto adreso įvedimo ar nuorodų spaudymo, vartotojas galės bendrauti su pokalbių langu ir nurodyti, ko ieško.
Tarkime, vietoje to, kad suvestumėte banko prisijungimas, užteks pasakyti: „Noriu prisijungti prie savo banko“, o dirbtinis intelektas pateiks reikiamą puslapį ar net padės prisijungti.
Nors ši idėja gali atrodyti keistai tiems, kurie prie naršymo įprato per pastaruosius dvidešimt metų, tačiau tai tęsia „OpenAI“ liniją pakeisti vartotojo sąveiką su skaitmeninėmis priemonėmis per kalbą ir natūralią komunikaciją.
Daugiau nei patogumas – daugiau duomenų
Tačiau šalia funkcionalumo kyla ir klausimų apie privatumą. Vienas iš pagrindinių pranešime minimų motyvų, kodėl „OpenAI“ pasirinko kurti nuosavą naršyklę, o ne tik išleisti plėtinį esamoms, yra noras turėti daugiau kontrolės renkant duomenis apie vartotojų naršymo įpročius.
Tai reiškia, kad naršyklė turės prieigą prie visos vartotojo veiklos internete, ne tik lankomų puslapių, bet ir formų, paieškų, net galimų veiksmų, kuriuos AI galėtų atlikti automatiškai. Kaip nurodoma, šie duomenys bus naudojami tobulinti AI agentų funkcionalumą, tačiau kartu tai kelia naujų etinių ir teisinių iššūkių.
Visgi, šiandien vis mažiau žmonių nustemba, kai didžiosios technologijų kompanijos siekia kuo daugiau informacijos apie savo vartotojus. Nors toks skaidrumas apie tikslus gali skambėti atgrasiai, praktikoje dauguma vartotojų to nesureikšmina, ypač jei už tai gauna patogesnę ir greitesnę naršymo patirtį.
Kada pasirodys ir ko tikėtis?
Pranešama, kad „OpenAI“ naršyklė bus išleista artimiausiomis savaitėmis. Kaip teigiama, jos tikslas yra iš esmės pakeisti tai, kaip vartotojai naršo internete. Nors kol kas mažai konkrečių detalių apie išvaizdą ar veikimą, esminis naršymo būdas aiškus – kalbi su DI, o ne spaudi nuorodas.
Kartu tai atveria galimybių visai kitokiam interneto suvokimui – naršyklė tampa ne tik vartais į turinį, bet ir aktyviu dalyviu tavo veiklose. Ar tai patiks vartotojams? Kol kas – klausimas atviras. Bet vien tai, kad šį pokytį inicijuoja „OpenAI“, rodos nauji eksperimentai tampa norma.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti