Prisijunkite
Prisijunkite
Mokslininkai iš Emory universiteto atskleidė, kad grybuose esanti natūrali medžiaga gali reikšmingai paveikti organizmo senėjimo procesus. Psilocinas. tai psilocibino, randamo haliucinogeniniuose grybuose, metabolitas parodė stebėtinus rezultatus ilgalaikiuose tyrimuose su ląstelėmis ir pelėmis.
Naujo tyrimo, paskelbto žurnale „Nature Aging“, metu nustatyta, kad ši medžiaga padidino žmogaus odos ir plaučių ląstelių ilgaamžiškumą daugiau nei 50 procentų. Tai buvo pirmas kartas, kai toks poveikis buvo užfiksuotas ne tik laboratorinėmis sąlygomis, bet ir gyvuose organizmuose.
Tyrimo metu buvo stebimos 19 mėnesių amžiaus pelės, kurių amžius atitinka maždaug 60 -65 metų žmogų. Gyvūnai, kurie gavo nedidelę pradinę 5 mg psilocibino dozę, o vėliau kartą per mėnesį papildomą 15 mg dozę, gyveno vidutiniškai 30 procentų ilgiau nei kontrolinė grupė. Be to, jų išvaizda buvo akivaizdžiai sveikesnė, kailis buvo tankesnis, pastebėta mažiau žilų plaukų ir netgi plaukų ataugimas.
Senėjimą lemiantys biologiniai procesai sulėtėjo
Psilocinas sumažino oksidacinį stresą, aktyvino DNR atstatymo mechanizmus ir padėjo palaikyti telomerų ilgį. Telomerai, tai chromosomų galai, saugantys genetinę medžiagą nuo pažeidimų, kurie dažnai susiję su vėžiu, neurodegeneracinėmis ligomis ir širdies sutrikimais. Šie atradimai leidžia manyti, kad psilocibinas veikia ne tik protą, bet ir giliai susijęs su organizmo senėjimu.
Pasak tyrimo vadovės dr. Louise Hecker, net ir vėlyvas gydymo taikymas sukelia teigiamą poveikį. Tai reiškia, kad net ir vyresnio amžiaus žmonės galėtų gauti naudos iš tokios terapijos, jei bus įrodyta jos veiksmingumas žmogui. Ji pabrėžė, kad dauguma kūno ląstelių turi serotonino receptorius, kuriuos aktyvina psilocibinas, todėl šios medžiagos poveikis gali būti kur kas platesnis nei vien tik psichologinis.
Kokybė svarbiau nei metų skaičius
Dr. Ali John Zarrabi iš Emory universiteto pabrėžė, kad svarbiausia ne tik ilgesnis gyvenimas, bet ir geresnė gyvenimo kokybė. Tyrime dalyvavusios pelės ne tik ilgiau gyveno, bet ir senėjo sveikiau, kas ypač svarbu senatvėje. Jo nuomone, psilocibino terapija, jei bus patvirtinta, gali padėti ne tik kovoti su depresija, bet ir skatinti sveikesnį senėjimą.
Šie rezultatai paskatino mokslininkus gilintis į psilocibino poveikį visam organizmui, ypač senėjimo procese. Nors tyrimai su žmonėmis dar tik prasideda, šis atradimas jau dabar laikomas svarbiu žingsniu link naujų, efektyvių ir natūralių senėjimo sulėtinimo priemonių. Mokslininkai tikisi, kad šis junginys ateityje taps ne tik alternatyva vaistams, bet ir nauju būdu pagerinti senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti