Prisijunkite
Prisijunkite
Žaislų pasaulis neapsiriboja vien vaikų pramogomis. Pastaruoju metu vis daugiau suaugusiųjų įsitraukia į kolekcionavimo aistrą, o tai ypač pasakytina apie žaislus-pakabukus „Labubu“.
Šie mažieji personažai, kuriuos sukūrė menininkas iš Honkongo Kasingas Lungas, žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Azijoje, bet ir Europoje, įskaitant ir Lietuvą. Vis dėlto, kaip dažnai nutinka su itin geidžiamais daiktais, į rinką sparčiai plūstelėjo ir jų klastotės.
„Labubu“ nėra tik žaislas. Tai stiliaus detalė, kolekcinė vertybė ir net socialinio statuso išraiška tarp šiuolaikinio jaunimo. Visi žaislai supakuoti aklinoje dėžutėje – jūs niekada nežinote, kurį gausite, kol neatidarysite.
Ši „staigmenos“ koncepcija įneša azarto elementą, o riboto leidimo kolekcijos dar labiau skatina susidomėjimą. Kai kurių retų modelių vertė antrinėje rinkoje gali viršyti 300 eurų.
Populiarumą dar labiau sustiprino žinomų įžymybių dėmesys. Kai „Blackpink“ narė Lisa pasidalijo savo asmenine „Labubu“ kolekcija socialiniuose tinkluose, jos sekėjai iškart puolė ieškoti šių žaislų.
Neilgai trukus ir kitos garsenybės, tokios kaip Rihanna ar Dua Lipa, įamžintos su šiais pakabukais ant rankinių. Rezultatas? Įprasti žaislai virto mados aksesuarais.
Klastotės pigios, bet rizikingos
Populiarumas neišvengiamai atneša klastočių bangą. Netikri „Labubu“ žaislai dažnai atrodo patraukliai, bet turi esminių skirtumų – prastą plastiko kvapą, neaiškią kilmę, blogą siuvimo ar liejimo kokybę.
Kuo daugiau žmonių ieško žaislų už mažesnę kainą, tuo didesnė rizika įsigyti padirbinį, o tai reiškia išmesti pinigus ir rizikuoti sveikata, nes kai kurios klastotės pagamintos iš pavojingų medžiagų, neatitinkančių ES saugumo reikalavimų.
Būtent todėl Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) įspėja – žinokite, ką perkate ir iš kur. Jei žaislas kainuoja kelis kartus mažiau nei oficialiose parduotuvėse, jeigu el. parduotuvėje nėra jokių kontaktinių duomenų ar apmokėjimą siūloma atlikti per neaiškius tarpininkus, tikėtina, kad tai spąstai.
Kolekcionavimas ne tik hobis, bet ir investicija
Šiandien „Labubu“ jau ne vien smagi smulkmena – tai ir verslo galimybė. Kolekcionieriai kuria bendruomenes, keičiasi žaislais, dalyvauja mugėse, perka ir parduoda. Kai kurie asmenys, dar prieš porą metų įsigiję riboto leidimo žaisliuką už 20 eurų, dabar jį parduoda už 200.
Dėl tokio kainos augimo, kolekcionavimas tampa ir pelningu užsiėmimu. Tačiau tam, kad investicija būtų sėkminga, būtina užtikrinti žaislo autentiškumą – turėti originalią pakuotę, QR kodą, ir, jei įmanoma, pirkimo kvitą.
Vis daugiau pirkėjų atkreipia dėmesį ne tik į žaislo estetiką, bet ir į jo rinkos vertę.
Žvilgsnis į ateitį
2025 metais „Pop Mart“ planuoja peržengti 28 mlrd. eurų metinių pajamų ribą, o daugiau nei pusė šios sumos turėtų būti surinkta iš užsienio rinkų. Tai aiškiai rodo, kad „Labubu“ tikrai dar neišnyks iš tendencijų radarų. Priešingai, žaislai iš šios kolekcijos taps dar labiau geidžiami, o jų vertė kils.
Būtent todėl dabar yra puikus metas investuoti į originalų „Labubu“, bet tik tuomet, kai tikrai žinote, ką perkate. Neapsigaukite dėl blizgių nuotraukų ar viliojančių kainų – tikras žaislas turi ne tik išvaizdą, bet ir istoriją, kokybę bei garantiją.
Visada verta pasitikrinti, nes šiais laikais net žaislai turi padirbinių šešėlį.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti